Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile pali Wam gazu?


maniak66

Rekomendowane odpowiedzi

Spalanie 10 litrów w trybie 60% trasa, 40% miasto, spalanie 11,5 w trybie 20% trasa, 80% miasto przy silniku 1.6, to nie, aby deczko za dużo? Zważywszy na fakt, iż z klimy nie korzystałem, latam na 15'', 195 szerokość.

Podlecieć do gazownika, żeby troszkę zwiększył dawkę powietrza czy lepiej nie ruszać?

Nie masz sekwencji? jeżeli nie masz to może być za bogato

Sekwencja, więc..? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sekwencja to żadna dawka powietrza.

Można sprawdzić czy czasy wtrysków PB i LPG się pokrywają

Miałem wcześniej 1.6 i spalanie było podobne.Na trasie to około 8l, ale spokojna jazda, po mieście to 12 spalił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio mieszczę się w spalaniu 9.5-9.6 l/100km (jazda z prędkością do 120km/h) :naughty: Jest to dobry wynik patrząc że wcześniej na trasie robiłem wyniki rzędu 12-13 l/100km - ale to są uroki tych niemieckich wielopasmowych dróg :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sekwencja to żadna dawka powietrza.

Można sprawdzić czy czasy wtrysków PB i LPG się pokrywają

Miałem wcześniej 1.6 i spalanie było podobne.Na trasie to około 8l, ale spokojna jazda, po mieście to 12 spalił

A co się dzieje jak się nie pokrywają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sekwencja to żadna dawka powietrza.

Można sprawdzić czy czasy wtrysków PB i LPG się pokrywają

Miałem wcześniej 1.6 i spalanie było podobne.Na trasie to około 8l, ale spokojna jazda, po mieście to 12 spalił

A co się dzieje jak się nie pokrywają?

Jak to co?

Jak LPG powyżej PB to mieszanka za bogata i zalewa gazem i dużo pali, nawet czasem gorzej jedzie, gaz spala się w katalizatorze jeżeli on jest

jak poniżej to wiadomo uboga mieszanka wypalanie gniazd zaworów itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że chodzi o czas Pb na lpg oraz Pb na Pb

Czas Pb na lpg jest krótszy niż Pb na Pb to jest bogato

Czas Pb na Lpg jest dłuższy niż Pb na Pb jest za ubogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.8 v6 ośka

Tak około 40% miasto i 60% trasa (przy prędkościach 90-120km/h) pali różnie w przedziale 11,0 - 13,5 lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa przy spokojnej jeździe ok 400km na 46l lpg (na autostradzie jazda 140-180km/h). W mieście 300-350km na lpg

Mam dokładnie ten sam wynik, tylko że w quattro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.8 193km quattro manual wtryski HANA komp ZenitPRO w miescie normalnie 14, w palnik 18 - 19, trasa 100/h tempomat 10 -11L

średnio przy 70% miasta i 30% trasy i czasem wpier...ol czasem spokojnie wychodzi jakies 15 - 16 litrów czyli jakims 1.9 tdi wychodzi 7,5 litra czyli to samo bo tdi nie spali przy takich przelotach 5 i nie ma tej frajdy co 2.8 :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie po zalozeniu gazu na tym silniku wyszlo miasto -13-15 trasa `10-12 srednio 12,5 , ale teraz jak zmienilem opony z 215/45 na 235/45 to odrazu litr w gore poszedl ... wtryski hana niebieskie i stag 300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- miasto: 18

- trasa: 15,5

1.8T w trasie prawie 16 litrów? :facepalm: Albo na "czwórce" jeździsz - albo dobrze po garach dajesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- miasto: 18

- trasa: 15,5

1.8T w trasie prawie 16 litrów? :facepalm: Albo na "czwórce" jeździsz - albo dobrze po garach dajesz...

Autko mam od ponad miesiąca dopiero i niby był na regulacji bo wczesniej w opcji mieszanej wciągął mi 19l, ale chyba coś im nie wyszło i w przyszłym tyg. po wymianie oleju, filtrów i rozrządu śmigne do innego gazownika.

A nogi aż takiej ciężkiej nie mam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie do tematu mi moje A4 1.8 125KM w automacie pali w miescie 16l LPG czy to jest normalne ile powinno palic takie auto w korkach nie stoje jezdze tak do 100km/h poniewaz przy tej predkosci jest juz 3000obr powiedzcie ile wam pali z tym 4 biegowym automatem ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...