Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile pali Wam gazu?


maniak66

Rekomendowane odpowiedzi

Mam AHLa i mi wciąga średnio do 10l po mieście zimą, wiadomo, że jak się pociśnie to idzie więcej. Latem myślę, że spalanie ciutkę spadnie. Po mieście można spalić i 9, ale to trzeba się trochę pomęczyć i zależy też jakie miasto, czy często światła są i od długości odcinków jakie robimy. Trasa to zależy, 8 litrów to nie problem. I pytanie czy dobrze masz ustawioną instalkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa u mnie wyglada nastepujaco. Instalacja byla zalozona na dzien przed moim wyjazdem za granice. Powiedzialem panom monterom, ze wyjezdzam i nie bede mogl podjechac na ewentualna regulacje. Oni powiedzieli, ze w tych instalacjach nic sie nie reguluje, bo komputer sam sobie wszystkie parametry dostosowuje. Bylem przy pierwszym odpalaniu. Podlaczyli pod komputer, klikneli kilka razy i koniec. Rezultat jest taki, ze auto dobrze pracuje, ale pali 10l tak jak pisalem. Tutaj (Wielka Brytania) nie wiem, czy fachowcy ogarna temat. Troche to wszystko na szybko, ale czasem tak bywa. Moje pytanie: Czy sekwencyjne instalacje mozna mozna dowolnie programowac, na przyklad ustawic mniejsze spalnie kosztem dynamiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekwencję można ustawić dowolnie, ale to nie znaczy że bedzie mniej palił itp.

Instalacja ma być ustawiona dobrze aby spalanie było takie same jak benzyny, tzn ani ubogo ani bogato.

Gaz to nie benzyna i pomimo ustawienia dobrze instalacji itp, lpg i tak spali około 15% wiecej niż pb

Sterownik ma w sobie kilka korekt i niektóre sam poprawia, ale nie jest taki mądry aby sam wszystko poustawiał

Nie wiem jaki masz sterownik,

Stag 300 Isa2, ma własną adaptację, ale jak działa cały czas to tak rozjedzie mapę że szok

Mam taki u siebie i mam to wyłączone, auto strojone kilka a może kilkanaście razy, aż korekta jest zbliżona do 0%

Jak byś nie wiedział to korektę robi sterownik benzyny, jeśli paliwa jest za mało to daje na +, wydłuża czas wtrysku, jak paliwa za dużo to odwrotnie

Co do spalania w poprzednim 1,6 miałem miasto - 11l, trasa (autostrada) - 9l, oczywiście spokojna jazda

Chyba nie sądzisz że takie cieżkie auto i 100KM bedzie palić 7l/100km LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa u mnie wyglada nastepujaco. Instalacja byla zalozona na dzien przed moim wyjazdem za granice. Powiedzialem panom monterom, ze wyjezdzam i nie bede mogl podjechac na ewentualna regulacje. Oni powiedzieli, ze w tych instalacjach nic sie nie reguluje, bo komputer sam sobie wszystkie parametry dostosowuje. Bylem przy pierwszym odpalaniu. Podlaczyli pod komputer, klikneli kilka razy i koniec. Rezultat jest taki, ze auto dobrze pracuje, ale pali 10l tak jak pisalem. Tutaj (Wielka Brytania) nie wiem, czy fachowcy ogarna temat. Troche to wszystko na szybko, ale czasem tak bywa. Moje pytanie: Czy sekwencyjne instalacje mozna mozna dowolnie programowac, na przyklad ustawic mniejsze spalnie kosztem dynamiki?

I co, chcesz osiągnąć wynik 8 litrów kosztem silnika czy jak? 2 litry różnicy to jakieś 5zł na 100km. Więcej stracisz na próby regulacji niż to warte. Prawda jest taka, ze 1.6 mniej Ci nie spali i już nie przesadzaj, bo i tak spalanie masz na poziomie 30zł/100km. A jeszcze co lepszy majster Ci zmiejszy dawkę gazu za bardzo i Ci uszczelkę pod głowicą wywali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzenie? Jak wsiądziesz, zalejesz, policzysz i tak Ci wyjdzie, to dopiero jest potwierdzenie. 1.6 się męczy i musi palić. Miałem, wiem. Też zagazowane.Dla pocieszenia, moje 1.8T 180KM do 100km/h zeszło do 7,6l/100, a do 120km/h 8,2l/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam 1.8 Audi A4 B5 silnik Adr produkcja 1994 gaz założony 2 lata temu nic nie regulowane i tak miasto wychodzi mi 10litrów a trasa 8 jazda nie regularna. Pozdrawiam

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek aby było na temat napiszę ,że przed regulacją było jakieś 10,5l (60%trasa,40miasto), teraz po przejechaniu 1000km i regulacji jeszcze niewiem-, ale przy okazji spytam bo w temacie gazu to znawcą nie jestem... przed regulacją miałem tak ,że na 3 biegu w okolicach 145 km/h następował spadek ciśnienia i mi przełączało na benzyne do czasu aż mu trochę odpuściłem... na regulacji podwyższyli mi ciśnienie na reduktorze i już tak się nie dzieje-, ale teraz pytanie czy w związku z tym zabiegiem spalanie powinno zauważalnie wzrosnąć?:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 1.8 t quattro po programie na 190 km kola 235/45/17 pali 10l/100 benzyny jazdy mieszanej to norma o tej porze roku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spala 11,5 do 12 litrów. Oczywiście przy normalnej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...