Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka anteny na zegarze


Arnem

Rekomendowane odpowiedzi

Część. 

Mam B7 od miesiąca, nie robię zbyt wielkich tras z 10-15 km dziennie w weekend trochę więcej. Ogólnie mieszkam na zadupiu (być może te informacje będą przydatne). Dziś rano po raz pierwszy zobaczyłem kontrolkę anteny na przy zegarze. Nawet nie wiedziałem, że jest coś takiego. Czytałem trochę, że ta antenka świeci się gdy wyłapie sygnał aktualizacji zegara. Ale skąd ten sygnał wyłapuje? Dlaczego pomimo jeżdżenia dziennie ten samej trasy teraz nagle się włączyła? 

IMG_20201013_071632.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełny przypadek :thumbup1:  zadupie nie powinno mieć nic do rzeczy bo zegarek nadawany jest na długich falach , no ale im bliżej zachodniej granicy to na pewno szybciej złapie ( sygnał z Frankfurtu nad M. )  tu masz trochę info 

  A może słaby kontakt we wtyczce od anteny ( jest z tyłu pod zderzakiem ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to nie mam pojęcia. Dodam jeszcze, że chociaż nie wiem czy to są te same anteny, ale radiowa kiepsko sygnał łapie. Tylko główne stacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena do zegara jest po prawej stronie auta pod zderzakiem. Takie małe prostokątne urządzenie. Anteny radiowe nie mają z tym nic wspólnego. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam na jeszcze większym zadoopiu, bo prawie 2000km od anteny, i też mam zasięg.
Ogólnie mówiąc, jak wejdziesz do pierwszego lepszego marketu typu MM, to zauważysz że wiele... jak nie większość zegarków, budzików, czy też stacji pogodowych ma taki mały napis...RADIO CONTROLLED.
WSZYSTKIE TE URZĄDZENIA ŁĄCZĄ SIĘ Z TĄ SAMĄ ANTENĄ, o której wspomniał wyżej @Bananimage.png
image.png

image.png

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli skoro dziś się włączyło i będzie działać to tak powinno byc. Zacząć się tym interesować jak znów mi się wyłączy ta antena? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Arnem napisał:

Czyli skoro dziś się włączyło i będzie działać to tak powinno byc. Zacząć się tym interesować jak znów mi się wyłączy ta antena? 

Jak znów zniknie to załóż odbiornik tej anteny z a4 b8. Te z b6/7 słabo łapią sygnał i długo to trwa.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy gdzie parkujesz i jak często odpalasz auto.
czy moduł jak wskazał pila nie ma błędów...
Moduł po 3 dniach braku synchronizaji gasi antenkę, ale wystarczy na chwilę postawić auto w miejscu gdzie łapie dobrze, to wóci.
Już kiedyś pisałem w innych wątkach, że warto zapamiętać te miejsca, wtedy będzie wiadomo czy winny moduł czy okolica w której się parkuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kiedyś miałem tą antenkę i godzina aktualizowała mi się automatycznie, np po wyjęciu aku i włożeniu nowego.
Teraz od dłuższego czasu wyświetlana antenka znikła i godzina nie aktualizuje się. Jeżdżę autem różne trasy i ani razu od około roku nie pokazała mi się antenka. Kiedyś wyświetlała się praktycznie zawsze nawet w  " dziurach " . 
Jaka może być przyczyna? :) jeżeli temat był to przepraszam, nie znalazłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie uszkodzona antena pod zderzakiem z tyłu. 

Niestety ori anteny montowane w b6/b7 z numerem 4B0 często się  rozklejały przez co woda dostawała się  do wnętrza i niszczyła elektronikę. 

Zmiana na 8K0... powinna rozwiązać problem. Niestety żeby się tam dostać  trzeba zrzucić zderzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2023 o 17:22, MaTeo85 napisał(a):

Niestety ori anteny montowane w b6/b7 z numerem 4B0 często się  rozklejały przez co woda dostawała się  do wnętrza i niszczyła elektronikę. 

Zmiana na 8K0... powinna rozwiązać problem. Niestety żeby się tam dostać  trzeba zrzucić zderzak.

A wszystkie B6/B7 miały takie anteny? Jeśli była to jednie dodatkowa opcja wyposażenia, wiesz może jak sprawdzić, czy fabrycznie była montowana w danym egzemplarzu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, longer_xd napisał(a):

A wszystkie B6/B7 miały takie anteny?

Nie.

Jest to wyposażenie dodatkowe.

Tu masz cały temat o tym

 

 

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, longer_xd napisał(a):

A wszystkie B6/B7 miały takie anteny? Jeśli była to jednie dodatkowa opcja wyposażenia, wiesz może jak sprawdzić, czy fabrycznie była montowana w danym egzemplarzu?

Rozkoduj Vin. Tam będzie czy ma zegar radiowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...