Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6] Angielski czterołapny AVFant *Quattro* *320/288* *LZ5C* *FMIC* *Bi-LED* *GTC1549VZ* *Sachs Performance*+18


Ivanek

Rekomendowane odpowiedzi

@Mukade93

Podsunął pomysł i zakupiłem 20 metrów sznurka piankowego o grubości 6mm i będzie działane żeby w uszczelki wcisnąć, irytuje mnie szum powietrza. Mydło w płynie będzie dobre do poślizgu by ułatwić sprawę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ivanek napisał(a):

@Mukade93

Podsunął pomysł i zakupiłem 20 metrów sznurka piankowego o grubości 6mm i będzie działane żeby w uszczelki wcisnąć, irytuje mnie szum powietrza. Mydło w płynie będzie dobre do poślizgu by ułatwić sprawę? 

mydlo do uszczelki i pilot do kabli
image.thumb.png.985c3f18d585997f6bbf7d868e86a85a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukasz_mk2 @Mukade93

Założyłem dziś na przednie uszczelki w nadwoziu. Pierwsza uszczelka to była mordęga, żeby przepuścić drut 1,5mm2, chyba z 20 minut. Potem 6mm pianka to już była formalność. 

Przy drugiej trochę inna taktyka, dużo mydła i palcem to rozprowadzałem ile się da po całej długości, do tego żel do mycia ciała rozcieńczony z wodą (takie podręczne mydło do mycia rąk przy robocie w aucie :p). Pilot wszedł bez problemu. 

Założone na auto, zdecydowanie dźwięk zamykania jest mocno bassowy, najlepiej otworzyć przeciwne drzwi i poprosić by ktoś zamknął i swoje zostawić otwarte.

 

 

Edit

Co do szumu, niestety jakoś krzywa usiadła mi szyba na prowadnicy chyba bo powstaje mała szczelina i to pewnie dlatego. Nie chce mi się już rozbierać drzwi 🤣🤣

 

 

 

IMG_20230928_160443.thumb.jpg.77f63f52ae0a2a17b48f5bc73bf5f5da.jpgIMG_20230928_160815.thumb.jpg.a081bb7626e52e0f9cde225a6bfe88d0.jpg

 

 

 

Edytowane przez Ivanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

So if i get it correctly , you installed this fom cable in the seals of  the door , to make it less noisy ?

Also check if there is any movement in the outside mirror cover , my is little broken an it make a such noise even in a low speeds.

 

I would'nt dear to cut it , because 1 seal new OEM is 100 euros  , don't know how much is it if you make them , there is a few company  in Croatia who makes them , i will try that if the price of that is not near a OEM  i would like to change all door seals because  off all age .

 

 

 

Sound of rear door is so cool. :D

 

Edytowane przez MarioR34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

35 minut temu, MarioR34 napisał(a):

So if i get it correctly , you installed this fom cable in the seals of  the door , to make it less noisy ?

Also check if there is any movement in the outside mirror cover , my is little broken an it make a such noise even in a low speeds.

 

I would'nt dear to cut it , because 1 seal new OEM is 100 euros  , don't know how much is it if you make them , there is a few company  in Croatia who makes them , i will try that if the price of that is not near a OEM  i would like to change all door seals because  off all age .

 

Sound of rear door is so cool. :D

 

Yep I put this sponge but inside car sealing, not door. 

I've cut in connection of sealing then put in place and there isn't any cut. Looks like OEM. I like so much this sound. More like A6 not A4. 

 

 

Nie marnowałem czasu i włożyłem rurkę z klimatyzacji schowka. Daje rade :)

IMG_20230929_174353.thumb.jpg.96022e00f4dfffa4b82fb50126188879.jpg

IMG_20230929_174801.thumb.jpg.0fe17f8a1be7d4c74585b6e9a1ebb62c.jpgIMG_20230929_174810.thumb.jpg.12b03460def4e709566759720cbe607f.jpg

Edytowane przez Ivanek
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

This with glow apartment cooling is also so cool , do a little DIY  , 3 D print or make a little gril  to seal the tube inside a glove box  to look OEM, or something like that   :D

 

Very nice , you are a good Diy er :D , nice job .

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MarioR34 napisał(a):

This with glow apartment cooling is also so cool , do a little DIY  , 3 D print or make a little gril  to seal the tube inside a glove box  to look OEM, or something like that   :D

 

Very nice , you are a good Diy er :D , nice job .

I suppose it wouldn't be very desirable 🥲

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I think it would be very desirable ,  keeping  drinks cool or at least  not to get worker and keep your space in glove apartment  its enormous plus .  you should do it .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarioR34 napisał(a):

I think it would be very desirable ,  keeping  drinks cool or at least  not to get worker and keep your space in glove apartment  its enormous plus .  you should do it .

I think it's much better solution otherwise to fridge, there isn't space for items 🤣

Also i cannot drink too cold water 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

That's what I'm saying :D , so do a DIY , maybe ad some valve , to open and close air   , for the winter time to add an option if someone  don't want  drink to be warm , except coffee and tea :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś sposoby na wyciszenie zamykania klapy bagażnika? Mam niby piankę 6mm i może by włożyć w uszczelkę? Narazie przykleiłem trochę pianeczki na te odboje bo już te gumy zdarte dawno, niby jest ciszej ale może są jeszcze jakieś sposoby żeby to było subtelniej? 

 

IMG_20231001_125444.thumb.jpg.c3e78f7b33c2cbfacc3ff3bc3dc249f6.jpg

 

Przy okazji założyłem stopery do tylnych dywaników bo szlag mnie trafiał jak młoda z tyłu nogami je odpycha i syfi się podłoga. 

Z Ali za parę złotych i siada. 

IMG_20231001_124540.thumb.jpg.51cb557729af753dc04703cea92a4f7a.jpgIMG_20231001_124520.thumb.jpg.53a38e231daccb41e2b0b3e635dc7f3c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest możliwe, że szyba na samej górze się kantuje z powodu jakoś źle przykręconej ramy? 

Mocowanie szyby na tych plastikowych uchwytach raczej nie da się przesunąć bo tam są co prawda fasolki ale te trzpienie siadają na ciasno z tego co pamiętam. Może poluzować te dolne śrubki trzymające stelaż mechanizmu i może się jakoś to ułożyć? 

Jestem po wyprawie w góry, 500km trasy i ten szum mnie do szału doprowadza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to właśnie na tych plastikowych uchwytach jest regulacja samej szyby. Mam to gdzieś luzem to w wolnej chwili zerknę i potwierdzę.

Z tym, że jeśli nic tam nie grzebałeś, to samo z siebie raczej się nie przestawiło.

Może musisz spróbować inaczej ustawić ramkę?

Edytowane przez staniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem, i jakaś tam regulacja samej szyby jest właśnie na tych fasolkach. Na mój chłopski rozum chyba chodzi o ustawienie równoległości krawędzi szyby do prowadnicy/ramki. Ale jak źle ustawić to chyba właśnie tak będzie, że szyba będzie lekko przekoszona.

 

IMG_1833.thumb.jpeg.f1333262cd565cc35cf2d2a8e01171b1.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w teorii powinno się osadzić szybę centralnie po środku fasolki i pewność jest że będzie równo? 

Całkiem prawdopodobne, że to tu leży wina, cześć szyby bliżej przodu samochodu wygląda jakby była wyżej, dlatego tylna część przy słupku B nie dochodzi i stamtąd jest chyba szum. Czyli muszę wyciągać całość na 99% dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, staniek napisał(a):

Nie wiem jak to skutecznie od strzała ustawić żeby nie poprawiać :( 

 

Ja wiem gdzie zrobiłem błąd. Skręciłem ją w pozycji opuszczonej, stąd się tak stało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Now I'm curious , where did you make mistake to set it to wrong lower position , and where is thet hier position , mark in the picture.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...