Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Słaby wynik na hamowni

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,

miałem ostatnio robiony program i dzisiaj podjechałem z ciekawości na hamownię aby zobaczyć co wyszło. Byłem nastawiony na 180-190KM ale po pomiarze wyszło jedynie 152KM. Czy można w przybliżeniu stwierdzić czy pomiar pasuje do logów dynamicznych? Czy pomiar mógł być skopany? 

 

Wykres:

9d498054daf4ce61med.jpg

 

Logi przed programem zrobione już na wtryskach 320cc:

http://vaglogi.pl/log-002_033_xbWJr.html

http://vaglogi.pl/log-003_020_a83okq.html

http://vaglogi.pl/log-115_118_UScn0O.html

 

Logi po programie:

http://vaglogi.pl/log-002_033_63e1v.html

http://vaglogi.pl/log-003_020_08i4G.html

http://vaglogi.pl/log-115_118_RZmQ3p.html

 

Ograniczeniem u mnie jest turbina, seryjna K03, która pompuje już tak średnio.
Ale patrząc na przepływ to nie ma chyba takiej tragedii jak to wyszło na hamowni.

Prośba o opinię co o tym sądzicie.

Pozdrawiam
Andrzej

Opublikowano

Po logach to bym celował bliżej 190.

Opublikowano

Wygląda jakby przy 4600 złapał jakiś problem bo widać spadek a później przy 5400 znowu zaczyna się delikatnie wspinać. Gdyby nie to i leciałby równo to pewnie miałbyś te 180-190. Pytanie tylko co mu dolegało?

Opublikowano

Pomiar nie pasuje do logów.
Patrząc po logach powinno być więcej.

Dlaczego wpisał na wykresie seria?
Byłeś przy tym pomiarze?

Opublikowano
  • Autor

Specjalnie nie mówiłem, że jest po programie. Zajmują się też chip tuningiem i chciałem uniknąć zbędnych komentarzy dot. zdalnego tuningu zrobionego u kogoś innego. Przy pomiarze byłem, wykres jaki powstawał podczas pomiaru wydaje mi się, że jest taki jaki otrzymałem. Co prawda w samochodzie nie siedziałem i trzeba było wyjść z warsztatu ale widziałem jak się "kreski" robiły.

Opublikowano

Zostales oszukany :P

Opublikowano

Może dali Ci takie kreski żebyś do Nich szybko przyjechał :wink:

Opublikowano

Możliwe, że źle skalibrowali, stąd zaniżony pomiar.

Opublikowano
  • Autor

Jestem wstępnie umówiony na przyszły tydzień na powtórzenie pomiaru. Ale z rozmowy wynikło, że przy pomiarze za bardzo nie było miejsca na pomyłkę, więc pewnie wyjdzie podobnie.

Opublikowano

Ile razy hamował, dwa? Za kazdym razem tak samo wyszlo? Wykres ma się nijak do logów. 

Opublikowano
  • Autor

Był tylko jeden pomiar zrobiony. 

Opublikowano

Robi się dwa pomiary, chyba że zaplaciłeś z 50zł. Daj sobie spokój z tymi "fachowacami".

Opublikowano
  • Autor

50 nie ale 130 :rolleyes: Skoro mają chęci aby zhamować ponownie to ok, ale jak wyjdzie podobnie to na pewno podjadę jeszcze w inne miejsce.

Edytowane przez andrew01

Opublikowano

130 za pogram ? :mysli:

Opublikowano

Za pomiar. 

Opublikowano

moze temperaturowo zdychał, tym bardziej po tylko jednym pomiarze może miał zagotowany dolot. A może od logów coś się stało, przecież każdy kto ma te auta dłubnięte wie, że co chwila są problemy z zaworkami i nieszczelnościami :P

Opublikowano

Powtórzyć logi na stan dzisiejszy i jeśli nic się nie zmieniło to ten wynik jest z doopy. 

Opublikowano
  • Autor

Tak zrobię ale dopiero w niedzielę.

Opublikowano
  • Autor

Poniżej aktualne log'i, ja tam za bardzo nie widzę takich problemów jak na wykresie z hamowni, samochód ładnie równomiernie przyspiesza:

http://vaglogi.pl/log-002_033_7phwB.html

http://vaglogi.pl/log-003_020_9P0iO.html

http://vaglogi.pl/log-115_118_i0J7U.html

Turbo trochę w górnych partiach niedomaga ale to już było wiadomo od początku, że ta mała K03 nie jest nowa :)

Dwie sprawy mi się jeszcze przypomniały:

- auto było pasami zapięte z tyłu, jak i z przodu, z przodu na krzyż w sensie, że pas zaczepiony z lewej strony samochodu był podpięty do zaczepu w podłodze z prawej strony i odwrotnie,

- przed pomiarem kilkukrotnie autem wjeżdżali na rolki bo coś tam chyba nie pasowało,

- po pomiarze gostek powiedział, że pod koniec pomiaru mocno trzęsło samochodem,

Dzisiaj specjalnie na to zwróciłem uwagę i żadnych drgań nie zauważyłem, czy przy pomiarze przód też się zapina? Jeśli nie to czy zapięcie z przodu mogło mieć wpływ na pomiar?

Edytowane przez andrew01

Opublikowano

Przecież to normalne, bedziesz jezdził po 5 hamowniach i na kazdej bedzie inny wynik, witaj w Pl. Auto jedzie lepiej od serii? próbowałęś zmierzyć jakies czasy przyspieszeń przed i po i porównać z autami o podobnej mocy?

Edytowane przez Łukasz13

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.