Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bardzo jasne pozycyjne z tyłu


bkwiatek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam problem z tylnymi pozycyjnymi w avancie, świecą tak jasno, że niektórzy jadąc za mną migają mi długimi myśląc, że jadę na przeciwmgielnych. Nic nie było kombinowane i zmieniane z oświetleniem, oryginał. Dołączam zdjęcia ale ciężko to oddać. 

Jeszcze jedno pytanie, gdzie polecacie kupić oryginalne żarniki D1S z Osrama? Interesuje mnie Nightbraker Laser.

Z góry dzięki za pomoc 

20211105_165231.jpg

20211105_165255.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacje mce kanał 003,tam ustawiasz jasność świateł tylnych w zakresie 13-40 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, pila24 napisał:

Adaptacje mce kanał 003,tam ustawiasz jasność świateł tylnych w zakresie 13-40 %

Dzięki, sprawdzę vcds-em i dam znać co tam mam i czy pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, bkwiatek napisał:

Jeszcze jedno pytanie, gdzie polecacie kupić oryginalne żarniki D1S z Osrama? Interesuje mnie Nightbraker Laser.

@dzik @H4mm3R @Wandej @TOM77

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, george napisał:

Dzięki. W necie jest duży rozrzut cenowy, od 500 do nawet 700 zł za 66140xnl a sprzedawcy nie chcą podawać kodu z opakowania żeby sprawdzić autentyczność

Edytowane przez bkwiatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem kodowanie, wartość była na 13%. Zmieniłem na próbę na 40 to już świeci tak jakbym miał hamulec wciśnięty. Wróciłem na 13% ale dalej mam to tak jak miałem czyli jasno 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, bkwiatek napisał:

Sprawdziłem kodowanie, wartość była na 13%. Zmieniłem na próbę na 40 to już świeci tak jakbym miał hamulec wciśnięty. Wróciłem na 13% ale dalej mam to tak jak miałem czyli jasno 

Fabrycznie powinno być 32%,więc ktoś siedział w tym. Tak jak kolega wyżej napisał - obczaj żarówki.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Muskel1 napisał:

Sprawdzałeś jakie żarówki tam siedzą? Może ktoś wsadził 21W?

Co ma być z tyłu na pozycyjnych? P21W? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Światła pozycyjne to żarówka 5-cio watowa R5W ale może ktoś wsadził tam 21W i dlatego jest za jasno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki offtopic bo widzę blachy SH a masz wpisane Tarnowskie, pozdrowionka z SH :P 
Żarówki zmień na 5W i zobacz jak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Ivanek napisał:

Taki offtopic bo widzę blachy SH a masz wpisane Tarnowskie, pozdrowionka z SH :P 
Żarówki zmień na 5W i zobacz jak będzie.

Bo mieszkam gdzie indziej niż miejscowość, w której musiałem zarejestrować auto ? Jutro obczaję żarówy, dzięki za wsparcie ? Pozdrawiam również 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Muskel1 napisał:

Nie. Światła pozycyjne to żarówka 5-cio watowa R5W ale może ktoś wsadził tam 21W i dlatego jest za jasno. 

Które masz na myśli? Te w klapie czy w bocznych lampach? Czy i tu i tu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, właśnie sprawdzałem na różnych stronach i wygląda na to, że tam powinny p21w siedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę wszystkie jakie mam obecnie włożone i dam znać. Wydawało mi się, że inny symbol żarówki ma inny układ tych bolców po bokach i nie da się wsadzić innej, ale mogę się mylić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B7 ale sedan z tyłu oprócz oświetlenia tablicy rejestracyjne (tu jest C5W) wszędzie są jednowłóknowe żarówki P21W. Dla przykładu pojedyncze jednowłóknowe żarówki w klapie odpowiadają za świecenie świateł pozycyjnych oraz przeciwmgielnych. Tak samo z zewnętrznymi żarówkami w karoserii, odpowiadają za pozycyjne oraz STOP, wewnętrzne tylko za pozycyjne. Nie wiem który moduł za to odpowiada, bo nie musiałem się zagłębiać za bardzo, gdyż wszystko u mnie działa jak należy. Podejrzewam że problem może być z którymś kodowaniem, albo z którymś modułem. Także może teraz koledzy @pila24oraz @Muskel1coś pomogą konkretniej, ja nie mam pomysłów.

@bkwiatek błędów w sterownikach nie masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bkwiatek napisał:

@pelonek1Dzięki za tyle informacji. Błędów nie ma, kodowanie mam 10121. W aucie jest hak.

Jak chcesz to za chwilę pójdę do auta (podładuję tylko laptop) i sprawdzę Ci jakie ja mam kodowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pelonek1 napisał:

Jak chcesz to za chwilę pójdę do auta (podładuję tylko laptop) i sprawdzę Ci jakie ja mam kodowanie?

Będę wdzięczny. Czy tylko moduł Centralnej elektroniki może mieć wpływ na światła? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...