Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B6 Klimatyzacja padła


Pyza123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z klimatyzacją. Padała z dnia na dzień co może być przyczyną? 

1. Cały czas świeci Econ 

2. Jest dobita na maxa. 

3 Wymieniłem czujnik ciśnienia klimatyzacji ( komputer pokazywał błąd ) 

No i mam takie przeczucie ze jakoś ona dziwnie chodzi ( filmiki poniżej ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło Ci się rozleciało.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozleciało się nie bez przyczyny, pewnie zatarty kompresor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Pyza123 napisał:

No i mam takie przeczucie ze jakoś ona dziwnie chodzi ( filmiki poniżej ) 

Ona już nie chodzi,samo koło pasowe się kręci po zerwaniu sprzęgła. Tanio nie będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pila24 napisał:

Ona już nie chodzi,samo koło pasowe się kręci po zerwaniu sprzęgła. Tanio nie będzie 

Czyli wymiana kompresora się szykuje? czy same sprzęgło wystarczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pyza123 napisał:

Czyli wymiana kompresora się szykuje? czy same sprzęgło wystarczy 

To sprzęgło jest na gumkach zrywalnych,jeżeli się pojawia opór na kompresorze to gumki się zrywają by nie przenosić momentu na kompresor a koło pasowe kręci się nadal. Skoro pojawił się opór na kompresorze to się zatarł,trzeba sprawdzić czy opiłki nie poszły w układ. Jeżeli tak to układ do płukania,do wymiany osuszacz,dysza rozprężna i kompresor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pila24 napisał:

To sprzęgło jest na gumkach zrywalnych,jeżeli się pojawia opór na kompresorze to gumki się zrywają by nie przenosić momentu na kompresor a koło pasowe kręci się nadal. Skoro pojawił się opór na kompresorze to się zatarł,trzeba sprawdzić czy opiłki nie poszły w układ. Jeżeli tak to układ do płukania,do wymiany osuszacz,dysza rozprężna i kompresor.

Dzięki za pomoc już szukam mechanika do tego  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dokładnie to samo tylko sprzęgło się nie zerwało i auto lawetą jechało do mechanika :( ) jutro auto do odbioru bo jest płukany itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby taka naprawa miała pożądany efekt, należy też wymienić skraplacz (chłodnicę klimy) bo jej konstrukcja niestety uniemożliwia w 100% wyczyszczenie jej, a wszystkie opiłki najpierw trafiają właśnie do niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie ,do tego jeszcze dławik był zmieniany.Układ przelany 4,5 l płynu poszło na czyszczenie układu zobaczymy ile pociągnie :)

klima.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, azahiel82pl napisał:

U mnie po wymianie ,do tego jeszcze dławik był zmieniany.Układ przelany 4,5 l płynu poszło na czyszczenie układu zobaczymy ile pociągnie :)

klima.jpg

Jeszcze pytanie czy płukanie parownika odbyło się zgodnie ze sztuką, czyli "pod prąd"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4,5l? Czym to było płukane i co konkretnie było płukane? Na wszystkie przewody zużyłem 1l i miałem wszystko czyściutkie. Parownik co prawda nowy był ale żeby komuś aż 3,5l w sam parownik wyszło to słaby ten czyścik..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Langista napisał:

4,5l? Czym to było płukane i co konkretnie było płukane? Na wszystkie przewody zużyłem 1l i miałem wszystko czyściutkie. Parownik co prawda nowy był ale żeby komuś aż 3,5l w sam parownik wyszło to słaby ten czyścik..

Czym płukałeś? Pewnie takim zbiornikiem 1l podłączanym pod sprężone powietrze. Jak tak to tyle mogło wyjść na same przewody, jednak jak ktoś płucze maszyną cały układ to już tak mało nie wychodzi. Mi powiedzieli, że w C6 płucząc maszyną może wyjść max. 10l w zależności od tego ile syfu będzie w układzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, azahiel82pl napisał:

U mnie po wymianie

Ile taka zabawa teraz kosztuje z częściami i robocizną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pelonek1 napisał:

Czym płukałeś? Pewnie takim zbiornikiem 1l podłączanym pod sprężone powietrze. Jak tak to tyle mogło wyjść na same przewody, jednak jak ktoś płucze maszyną cały układ to już tak mało nie wychodzi. Mi powiedzieli, że w C6 płucząc maszyną może wyjść max. 10l w zależności od tego ile syfu będzie w układzie. 

Tak, kupiłem dwie butelki i jedna mi została, kobita ma klimę do roboty to jak znalazł ? ogólnie złoty produkt, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazywał mi coś jak syfon a z parownika było dużo syfu i z całego układu ,koszt robocizna plus części około 2300zł.ale działa :banan:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, azahiel82pl napisał:

koszt robocizna plus części około 2300zł

Na nowej sprężarce Denso to jak za darmo :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem tylko jak długo to pochodzi, bo jak już pisałem wyżej, w a4 konstrukcja parownika i skraplacza uniemożliwia dokładne wypłukanie nawet specjalnym sprzętem, stąd dla 100% pewności wymienia się na nowe. Czy u Ciebie tylko osuszacz i kompresor był nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skraplacz, osuszacz i sprężarka nowa, co widać na kolegi zdjęciu, pewnie dysza rozprężna też.

Rzadko kto wymienia parownik i raczej nie ma problemów jak jest zgodnie ze sztuką wyczyszczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...