Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podatek ekologiczny - protest


GRazny

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe katalizatory wsadzają Niemcy, ba ! Nawet DPFa widziałem w AFNie....

śmiać mi się chce z samego siebie bo nie dalej jak 2 miesiące temu trafiłem na taką wiadomość i się pukałem w głowę "co Ci Niemcy wyprawiają?" :thumbdown:

teraz przestaję im się powoli dziwić... :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówili dziś w TV, że stare samochody będą miały naliczany podatek ekologiczny od pojemności, a tylko nowe od emisji CO2. Tak czy inaczej klamka chyba juz zapadła - bedzie "podatek ekologiczny" w Polsce! :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówili dziś w TV, że stare samochody będą miały naliczany podatek ekologiczny od pojemności, a tylko nowe od emisji CO2. Tak czy inaczej klamka chyba juz zapadła - bedzie "podatek ekologiczny" w Polsce! :kwasny:

czyli katalizator mogę wywalać :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Rzad to kiedys pojdzie z dymem powaznie..

Brawo dla Idiotow na wysokich stanowiskach.. Nie ma to jak dbanie o nasze interesy a szczegolnie o grubosc naszych portfeli w tym sa najlepsi mimo wszystko..

Na pocieszenie daje banana z cyckami :banan3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a oni sami mają w to wyj..ane bo jeżdżą nowymi limuzynami za nasze pieniądze.

Lipę mogą mieć ci co wywalili kata.

Też coś słyszałem o innym "genialnym" pomyśle dodatkowego opodatkowania aukcji internetowych.

To jest recepta na kryzys - wydoić ile się da!

Od tego by po drogach nie jeździły zdezelowane, kopcące złomy sa stacje diagnostyczne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie można czegoś opodatkować dwa razy.

Niestety w Polsce można, a najlepszym przykładem jest LOTTO. Podatek płacisz w chwili zawierania zakładu (ok. 20 gr), a drugi od wygranej powyżej określonej kwoty...

Oczywiście jestem przeciwny wprowadzeniu tego podatku. Po prostu rząd znalazł kolejny sposób na wyłudzenie pieniędzy od podatników. Ewentualnie ustawa została zainspirowana przez lobby motoryzacyjne.

Głowa do góry. Wydaje mi się, że "Wybrańcy Narodu" z Wiejskiej nie wymyślili jeszcze ustawy, której Polacy nie potrafiliby zręcznie obejść :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem, że opłata ma być jednorazowa przy pierwszej rejestracji samochodu w kraju. Nie będzie opłat rocznych. To całkowicie zmienia moje podejście do tego podatku, nie jestem już zdecydowanie przeciw. Moim zdaniem taki podatek nie jest głupi i przyhamuje szeroki strumień starych paździochów, jak Opel Kadett, który ciągle płynie do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co więcej podatek wcale nie jest takiej horrendalnej wysokości, policzyłem opłatę za auto takie jak moje i wyszło ~1300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem, że opłata ma być jednorazowa przy pierwszej rejestracji samochodu w kraju. Nie będzie opłat rocznych. To całkowicie zmienia moje podejście do tego podatku, nie jestem już zdecydowanie przeciw. Moim zdaniem taki podatek nie jest głupi i przyhamuje szeroki strumień starych paździochów, jak Opel Kadett, który ciągle płynie do Polski.

Gdzie to doczytałeś?? Właśnie o to że opłata ma być coroczna panuje takie oburzenie. Jeśli ma być jednorazowa w zamian za akcyzę to ja nie widzę większego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie to piszą?

http://gospodarka.gazeta.pl/podatki/1,25044,3290286.html
Proponowany przez Ministerstwo Finansów podatek ekologiczny to w istocie podatek rejestracyjny. Ma być płacony przy pierwszej rejestracji samochodu w kraju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie to piszą?

http://gospodarka.gazeta.pl/podatki/1,25044,3290286.html
Proponowany przez Ministerstwo Finansów podatek ekologiczny to w istocie podatek rejestracyjny. Ma być płacony przy pierwszej rejestracji samochodu w kraju.

Ale to jest artykuł z 2006 roku i opisuje zupełnie co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że kupa. :sick3:

Jednorazowy podatek płacony w chwili zakupu już u nas obowiązywał (i nazywał się akcyzowy) i okazał się niezgodny z prawem UE. Komisja wytoczyła nam sprawę i ją przed ETS-em przegraliśmy. Dlatego teraz jest pomysł na coroczny i obejmujący wszystkich, a nie tylko samochody sprowadzone w chwili rejestracji. Bo to jest zgodne z prawem UE i nie zakłóca wolnego przepływu dóbr w ramach wspólnego rynku. :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I srał ich pies :wallbash:

Zapłaciłem akcyzę sprowadzając auto do kraju, a teraz jak wprowadzą ten podatek, to znowu auto rejestruje we Włoszech.

Normalnie rzygać sie chce. :sick3:

Gdzie Kosciuszko?? Gdzie Kosynierzy?? Oj przydało by się. Przydało... ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...