Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup nowego samochodu


milosh

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przymierzam się do zakupu nowego (dla mnie) samochodu. Jaki silnik/model polecacie. Tylko i wyłącznie benzyna. Chciałbym dołożyć LPG to też pytanie jaki silnik nadawałby się pod LPG. A teraz trochę wymagań:
- auto na trasy 90% trasa, 10% miasto (wygląda na to, że hybryda odpada)
- rocznik 2017+
- zakup na 8-10 lat
- najważniejsze kwota 60-70 tys.
- sedan/kombi - SUV odpada
- skrzynia automatyczna

- roczny przebieg 15-18 tyś

 

Nie musi być Audi ;)

Edytowane przez milosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno będzie znaleźć samochód za 60-70tyś powyżej 2018r. który przejeździ 8-10lat.

Dużo zależy ile km będzie robił. Ale napisałeś że głównie trasy więc pewnie dużo.

 

Osobiście dużo już widziałem i teraz samochody są robione tak aby przejeździły max 400tyś km.

Nie można jednoznacznie powiedzieć że jakiś silnik jest super, bo teraz w każdym silniku jest jakiś mankament.

 

A i po zakupie nie wymieniaj oleju tak jak zaleca producent np. co 40-60tyś, tylko co 10-15tyś km.

Na pewno wydłuży to żywotność silnika.

 

Chociaż do reszty elementów też można mieć zastrzeżenia.

 

W teorii dałoby radę kupić np. vw golfa albo polo. Ale nie są to auta przeznaczone na trasy. No chyba że wygody podróży nie bierzesz pod uwagę.

A i nie szukaj silników pokroju 1.0 który ma 180KM. Bo tego typu silniki są bardzo wyżyłowane.

A spalanie będzie podobne jak w silnikach o wyższej pojemności, a czasem i większe.

Po prostu będziesz jeździł na wyższych obrotach w porównaniu do jednostek o większej pojemności.

Szukaj na otomoto samochodów które ci się podobają i ewentualnie podrzucaj tutaj. Ale pierw sprawdź historię pojazdu, żeby się nie okazało że auto ma 300tyś nalotu albo było po wypadkowe.

Edytowane przez P.Wiśnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh, to mnie pocieszyłeś 🙂

dziękuję za odpowiedź, jasna sprawa, olej wymieniam max co 15 tys lub co roku, przebieg to około 15-18 tys rocznie.

jak najbardziej zależy mi na wygodzie w trasie ale wiem, że za te pieniądze cudów nie ma choć spodziewałem się, że coś się znajdzie

 

Edytowane przez milosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, milosh napisał(a):

Chciałbym dołożyć LPG to też pytanie jaki silnik nadawałby się pod LPG.

To już masz bardzo ograniczony wybór, bo większość marek już od dawna przeszła tylko na bezpośredni wtrysk, a to już średnio się opłaca wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, z lpg może być problem... ogólnie kiedyś się rozważało diesel/benzyna, a dziś tak wszystko wyliczone że cokolwiek kupisz to i tak wpakujesz, w jednym w to w drugim tamto... koniec końców bilans wyjdzie podobny... Dla tego ja mam w miarę współczesnego trupka do którego się nie przywiązuję i w pupie go mam, a uczucia ulokowane są w drugim zabytku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@milosh

 

z takim budżetem to już bym się zastanawiał nad nowym autem, dajesz jakiś swój wkład i resztę w finansowanie i tyle cieszysz się nowym wozem, jakaś kia będzie git w cenie może do 120tys zł nie wiem, tak zaproponowałem cos innego bo droższa używka to też niestety nielada wyczyn co wybrać i co znaleźć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozejrzyj sie za jakąś Ameryką, auta trwałe silniki proste jak cep wprost pod LPG

na pewno trafisz go w automacie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dev napisał(a):

rozejrzyj sie za jakąś Ameryką, auta trwałe silniki proste jak cep wprost pod LPG

na pewno trafisz go w automacie

ci powiem, że gdyby nie ich zabezpieczenia anty korozyjne to bardzo ciekawa alternatywa... i tak jak mówisz, silnik na pewno z auta nie wyskoczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie wygodnego auta do tras nie znajdziesz, które spełni takie wymagania. Albo szukaj starszych aut 2012+ albo zwiększ budżet.

 

Zeszły tydzień miałem okazję jechać 700 km insygnią z 2013 roku w klekocie i na trasy wręcz bajka, skrzynia biegów to jakiś totalny absurd, 3-ci bieg, 2000 obrotów i 70 na budziku, w trasie rzadko kiedy 6-ty bieg zapinałem bo 5-ty bieg przy 2000 obrotów daje 120 km/h

 

Ogólnie 600 km trasa i 100 km po górskich dróżkach, spaliło 36l ropy, bagażnik pełny walizek + kilka toreb na tylnej kanapie, w aucie też ciszej jak w moim wytłumionym matami B6.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź

 

A  gdyby tak zrezygnować z rocznika a zostawić budżet 80k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2023 o 16:01, KubaS1988 napisał(a):

Giulietta 1.4 120KM? 

Wciąga olej. Szwagier miał takie cudo i od nowości wciągał olej, ale że wciągał go poniżej 1l/1000km to serwis mówił że to norma i z gwarancji lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...