Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż Navigation Plus od A do Z

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

a czemu panowie za każdym razem przy próbie podłączenia wywala mi bezpiecznik- podłączam wg opisu tylko + i mase, żeby sprawdzić czy działa

Opublikowano

Ale który bezpiecznik ten w skrzynce bezpieczników czy z tyłu nawigacji przy gnieździe zasilającym? Palenie bezpiecznika wskazywało by na uszkodzenie navi, nie zamieniłeś przez przypadek biegunów w zasilaniu ?

Opublikowano

wywala ten bezpiecznik z navi bieguny są ok-no to chyba dziadostwo kupiłem a leżała na półce z pół roku i nawet jej nie podłączałem

Opublikowano

Czyli navi jest uszkodzona, może to być pierdoła za kilka zł, ale to już trzeba by zajrzeć do jej środka.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie mam taki problem, miałem u siebie nawi non DX i podłączone z fis bez can, teraz wstawiłem DX i mam Tuner TMC o nr 3B0 919 894 tunerbox VW Blaupunkt 7612001333 BNC 881 podłączyłem tylko tak: anschlussdiagrammvwnavigationm.jpg - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl ( nie wiem czy dobrze bo w moich zegarach to w kostce szarej pin5 high+, pin 6 low-, jest jeszcze pin 7 ekran? tego nie podpiąłem nigdzie) i kiszka nic mi na fis nie wyświetla, może zły tuner, albo w kostce nawi 26 pniowej cos jeszcze trzeba, a może w zegarach(białe podświetlenie) podłącza się gdzieś indziej? Pomocy bo już nie wiem co z tym zrobić.

Opublikowano

bo 3B0 919 894 to jest tuner chyba z Passata tez taki podpinałem i nie działało, jest tez taka możliwość że mój był uszkodzony także 100% pewności nie mam. Podmieniłem na taki z audi i zadziałało tylko teraz numeru nie pamiętam

Opublikowano

TMC musisz mieć o numerze kończącym się literką B lub F z tego co dobrze pamiętam, żeby to się porozumiało. Do tego dochodzi kodowanie zarówno licznika, jak i navi.

Opublikowano

Kodowanie mam OK, nawi też tyło że ciekawe za jak na kanale 6 miałem ) bez TMC nie było komunikaty że go niema i żadnych błędów w Vag i jak zmieniłem na 1 z TMC to tez nie ma komunikatu i błędów, a gdzieś czytałem że jak jest na kanale 6 jedyna ko krzyczy że brak, czy błąd TMC, czy to prawda?

A z ta kostka szara to chyba OK, w adaptacji zegarów mam na kanale 62 czwórkę i kodowaniu tez jest nawi bo non DX wyświetlała OK.

Opublikowano

Wiesz co Maxsterr wrzucał gdzieś kodowanie navi i licznika, poszukaj tego i spróbuj zakodować tak jak jest u niego.

Opublikowano

Własnie tak zrobiłem jak Maxsterr, ichyba tak jak pisałeś ze musi być od A4 albo A6, a mój jest od jakiegoś VW i będę musiał poszukać od Audi. Ale dzięki za podpowiedź

---------- Post dopisany at 00:31 ---------- Poprzedni post napisany at 00:23 ----------

a tak na marginesie ciekawe jest w tej DX że jak włączę ją to od razu zapala się podświetlenie przycisków tylko podświetlenie gałki włączającej nie i dopiero jak włącze światła, a jak jest wyłączona to i włącze światła włącza się podświetlenie wszystkich przycisków normalnie, nie widać żeby ktoś tam cos grzebał więc to dziwnie, po za tym wszystko jest w niej OK. Mam jeszcze jedną DX ale ta nie chce się włączyć tylko zapala się podświetlenie( taka kupiłem) może ktoś zajmuje się naprawą ?

---------- Post dopisany at 15:15 ---------- Poprzedni post napisany at 00:31 ----------

Znalazłem na allegro kilka takich tunerów i maja takie nr.4B0919895B,4B1919894B,8E0919895B,4B2919895B, różnią się numerami i jedne mają niebieską wtyczkę a inne dwa wejścia antenowe, który będzie do mnie pasował, zegary ori z a4 białe podświetlenie a nawi DX.

4B0919895B AUDI A4 B5 A6 C5 STEROWNIK NAWIGACJI (2378062068) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

AUDI A6 00 STEROWNIK SYSTEMU NAWIGACJI 4B1919894B (2373329238) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

---------- Post dopisany 04-06-2012 at 19:19 ---------- Poprzedni post napisany 31-05-2012 at 15:15 ----------

POMOCY

Dziś podpiąłem zgodnie z tym schematem zamieszczonym tutaj wcześniej TMC od Audi nr 4b1 019 894B i znowu nic! Może jakiś błąd gdzieś robię, czy w kostce szarej od zegarów te dwa piny 5 high+, pin 6 low- sa ok do podłączenia, jest jeszcze pin 7 can o wysokiej prędkości ekran, i nie wiem czy ten ma zostać pusty? A co do samego radia to nadal mam wpięta kostkę od non DX clok data enable i w tych DX tam gdzie jest enable to CD masa, może to jest powodem. Co ciekawe nawi jest z 2002 i czy zakoduje TMC czy nie to nie wyświetla żadnego komunikatu. Czy ktoś może mi napisać jakie kodowanie powinno być zegarów i jakie nawi, przypomnę że na non DX był rds na zegarach.

Opublikowano
Własnie tak zrobiłem jak Maxsterr, ichyba tak jak pisałeś ze musi być od A4 albo A6, a mój jest od jakiegoś VW i będę musiał poszukać od Audi. Ale dzięki za podpowiedź

---------- Post dopisany at 00:31 ---------- Poprzedni post napisany at 00:23 ----------

a tak na marginesie ciekawe jest w tej DX że jak włączę ją to od razu zapala się podświetlenie przycisków tylko podświetlenie gałki włączającej nie i dopiero jak włącze światła, a jak jest wyłączona to i włącze światła włącza się podświetlenie wszystkich przycisków normalnie, nie widać żeby ktoś tam cos grzebał więc to dziwnie, po za tym wszystko jest w niej OK. Mam jeszcze jedną DX ale ta nie chce się włączyć tylko zapala się podświetlenie( taka kupiłem) może ktoś zajmuje się naprawą ?

---------- Post dopisany at 15:15 ---------- Poprzedni post napisany at 00:31 ----------

Znalazłem na allegro kilka takich tunerów i maja takie nr.4B0919895B,4B1919894B,8E0919895B,4B2919895B, różnią się numerami i jedne mają niebieską wtyczkę a inne dwa wejścia antenowe, który będzie do mnie pasował, zegary ori z a4 białe podświetlenie a nawi DX.

4B0919895B AUDI A4 B5 A6 C5 STEROWNIK NAWIGACJI (2378062068) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

AUDI A6 00 STEROWNIK SYSTEMU NAWIGACJI 4B1919894B (2373329238) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

---------- Post dopisany 04-06-2012 at 19:19 ---------- Poprzedni post napisany 31-05-2012 at 15:15 ----------

POMOCY

Dziś podpiąłem zgodnie z tym schematem zamieszczonym tutaj wcześniej TMC od Audi nr 4b1 019 894B i znowu nic! Może jakiś błąd gdzieś robię, czy w kostce szarej od zegarów te dwa piny 5 high+, pin 6 low- sa ok do podłączenia, jest jeszcze pin 7 can o wysokiej prędkości ekran, i nie wiem czy ten ma zostać pusty? A co do samego radia to nadal mam wpięta kostkę od non DX clok data enable i w tych DX tam gdzie jest enable to CD masa, może to jest powodem. Co ciekawe nawi jest z 2002 i czy zakoduje TMC czy nie to nie wyświetla żadnego komunikatu. Czy ktoś może mi napisać jakie kodowanie powinno być zegarów i jakie nawi, przypomnę że na non DX był rds na zegarach.

Dziękuję, dobranoc, masz odpowiedź. Navi masz po CANie, więc TMC wysadź w powietrze, podłączaj się po CANie, jeśli masz licznik z cyfrowym zegarkiem. Podłączasz, kodujesz, resetujesz zegary, zamykasz auto, wypalasz papierosa, wypijasz piwo, wypalasz kolejnego papierosa, otwierasz samochód, odpalasz i powinno banglać. U mnie tak było, z tym, że ja mam navi i zegary z a6, też na początku walczyłem, kupiłem TMC, ale okazało się, że niepotrzebnie, bo nawet nie zdążyłem go podłączyć, a strzałki na FISie i komunikaty RDS się uruchomiły jak wróciłem do samochodu właśnie po kilkunastu minutach przerwy.

Opublikowano

Mam po canie podłączone w szarej piny 5 high+, pin 6 low- i w navi 26 pniowej zgodnie z tym schematem który ktos tu wcześniej umieścił, a kodowanie chyba mam ok na kanale 62 mam zakodowane navi, zegary z białym podświetleniem i cyfrowym zegarkiem i nic

Opublikowano

Resetowałeś blaty? Coś masz jeszcze nie tak, kodowanie navi na kanałach 60,61 i 62 porównaj do tego co miał Max, kodowanie blatów na 00040 (bo widzę, że masz 4 cylindry), odłącz je, podłącz po kilku minutkach. No i odetnij i zaizoluj komunikację data/ena/clock, bo to też może pier**lić sprawę, jak dostało na strzał dwie komunikacje. Jedyna opcja, żeby to ruszyło, u mnie poszło tylko i wyłącznie w ten sposób...

Opublikowano

kodowanie jest OK bo jak założyłem non DX to na początku nie było a po zakodowaniu juz było na 60 61 mam 0 a na 62 jest tam nie pamiętam ale 4 i na non DX były strzałki i RDS a tu nici, może musze odłączyć clok data enable ze starego podłączenia bo może cos zakłóca, a w zegarach tylko wystarczy te dwa pin can?

Opublikowano

nonDX łączy się przez data ena clock. Mówię Ci, odetnij je, zaizoluj i wtedy podłącz po CANie. Powinno pójść.

Opublikowano

no właśnie może tu jest problem że jest ta wtyczka podpięta do nawi i razem z przewodami od can może cos nie działać, ale w samej nawi tez cos kodowałeś?

Opublikowano

kanały 60 61 i 62 tylko zmieniałem na te same wartości co u Maxa.

Opublikowano

no dokładnie ja też, a w DX tez kodowałeś cos związane z tunerem TMC?

Opublikowano

Absolutnie nic, bo nie potrzebne jest TMC, jeśli idzie po CANie komunikacja z licznikiem. TMC tylko w komunikacji k-line jest potrzebne do komunikacji z licznikiem, w CANie już jest tylko wykorzystywany do informacji i korkach. W Polsce to do tej pory chyba nie działa...

Opublikowano

Ja mam navi z B6 i gada tylko przez TMC. Niestety nie mam numeru tego tunera... Jeśli podłączysz nawi poprzez 3LB (data, ena, clock) i przez CAN to i tak navi wybierze lepsze połączenie, czyli CAN.

---------- Post dopisany at 19:59 ---------- Poprzedni post napisany at 19:58 ----------

Kaju, TMC jest potrzebny, bo navi ma inny protokół CAN niż zegary w A4 :) W a6 po lifcie jest inaczej.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.