Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobrzy chiptunerzy


adamq

Rekomendowane odpowiedzi

Co do komentarza powyżej nie wiem czy tyczy się opini grzesaudia6 sprostuje - krótko na temat - grzesaudia6 dostał oryginalny sklonowany soft pod aeb na podstawie ajl i nie ma co tutaj stroić ani nie moze być mowy co do tego czy jest dobrze czy jest źle - jest fabrycznie :)

to taka moja wstawka w chwili "słabości", odnosi się do całokształtu. Zobacz co się narodziło wyżej, na podstawie jednego odcina ogłoszony mega sukces, z olejami to samo... ktoś pierwszy raz zalał i po 2 tyś km już poleca bo mu go jeszcze silnik nie wciągnął. Idąc tym kierunkiem firma może odwalać największe fuszerki a i tak będzie polecana.

Poniekąd tak jest, zapewne wiedziałeś soft nie jednego swojego forumowego (POLECANEGO) kolegi i chwyciłeś się za głowę, albo dostałeś zlecanie z zagranicy (o ile takie przyjmujesz) i się okazało że trafia to do jakieś niby solidnej firmy w Polsce. Z drugiej strony bądź Pan mądry i zweryfikuj taką pracę... Ja za pierwszym razem też byłem zadowolony, tylko gdyby nie kolega to po roku bym 4k w silnik wrzucił.. no ale polecali na forum :)

Jeszcze kwestia samych wyników, przykład z tego forum (chyba ASB). Ktoś zrobił soft w renomowanej firmie wypluło mu np 3xx koni, coś się działo z silnikiem więc podjechał do innej renomowanej firmy i z 31x koni nagle się zrobiło 290 ... mistrz zmienił na 280 i jest ok.. niby było za dużo (a g*wno prawda)... Swoją drogą takie wyniki na DPF'ach i to tej generacji... tylko potem ludzie na "autostradach topią silniki".

Odnośnie reszty, mi nie chłodziło o wysyłanie ECU (to jest faktycznie przegięcie) tylko o fakt że wielu nie robi softów. Zapewne wiesz ile jest zakładów w trójmieście a ile osób realnie na miejscu dłubie w oprogramowaniu, Robią wszystko nawet solidne customy po sporych modyfikacjach mechanicznych. Żeby nie było niejasności, nie twierdzę że robią to źle, po prostu nie robią tego sami. Outsourcing jest w każdej branży bardzo mocny, nie uważam że jest zły, nikt nie może być dobry we wszystkim.

Robi wszystkie TDI od tych starych 1,9 na pompie po nowe 2,0TDI.

a reszty już nie ogrania ? :P

Tu tak samo, jedni super ogarniają 1,9 i 1,8T a wszystko co nowsze to delikatnie mówić fuszerka, potem komuś oczy wyskakują jak widzi 1800 bar na wtrysku w całym zakresie, nie ruszony kąt, czas na max. Cóż paliwo nie przeliczone ale kreski są bo w końcu jest go dużo, DPF zrobi robotę a jak nie to diesel przecież musi dymić... Oczywiście to kolejny całokształt (niestety bardzo często spotykany), nie należy tego wiązać z firmą o której pisze Marcin.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czyli mówisz marcin że i takie asy się zdarzają??? A i owszem . Brata audi 1.9tdi po modzie turbo cięzej wstaje,audi dymi a henio który "warsztat" ma w stodole twierdzi że tak ma być;) Wiec trochę zwątpiłem ;p


dzięki Krzysiu za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol śmiało jedz ja gdzieś od trzech lat u niego robie swoje auto(różne mody nie poprawki)i jest ok. u mnie na wiosce jeszcze dwa auta latają od niego i też się nic z nimi nie dzieje puki właściciele czegoś nie zmieniają na większe tak jak ja :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to w okolicach Nowego Sącza polecam Swap Tronic !

Tutaj najbardziej aktualny po ostatnim strojeniu wykres .
5a2777e53067.jpg

A tu film jeszcze przedfinalnym strojeniem jakieś 240 konni i 500 niuta ztego co pamiętam wtedy było
https://web.facebook.com/audispotNowySacz/videos/vb.537217136368959/948364611920874/?type=2&theater

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to w okolicach Nowego Sącza polecam Swap Tronic !

Tutaj najbardziej aktualny po ostatnim strojeniu wykres .

5a2777e53067.jpg

A tu film jeszcze przedfinalnym strojeniem jakieś 240 konni i 500 niuta ztego co pamiętam wtedy było

https://web.facebook.com/audispotNowySacz/videos/vb.537217136368959/948364611920874/?type=2&theater

Za dużo węgla podłożone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do komentarza powyżej nie wiem czy tyczy się opini grzesaudia6 sprostuje - krótko na temat - grzesaudia6 dostał oryginalny sklonowany soft pod aeb na podstawie ajl i nie ma co tutaj stroić ani nie moze być mowy co do tego czy jest dobrze czy jest źle - jest fabrycznie :)

to taka moja wstawka w chwili "słabości", odnosi się do całokształtu. Zobacz co się narodziło wyżej, na podstawie jednego odcina ogłoszony mega sukces, z olejami to samo... ktoś pierwszy raz zalał i po 2 tyś km już poleca bo mu go jeszcze silnik nie wciągnął. Idąc tym kierunkiem firma może odwalać największe fuszerki a i tak będzie polecana.

Poniekąd tak jest, zapewne wiedziałeś soft nie jednego swojego forumowego (POLECANEGO) kolegi i chwyciłeś się za głowę, albo dostałeś zlecanie z zagranicy (o ile takie przyjmujesz) i się okazało że trafia to do jakieś niby solidnej firmy w Polsce. Z drugiej strony bądź Pan mądry i zweryfikuj taką pracę... Ja za pierwszym razem też byłem zadowolony, tylko gdyby nie kolega to po roku bym 4k w silnik wrzucił.. no ale polecali na forum :)

Jeszcze kwestia samych wyników, przykład z tego forum (chyba ASB). Ktoś zrobił soft w renomowanej firmie wypluło mu np 3xx koni, coś się działo z silnikiem więc podjechał do innej renomowanej firmy i z 31x koni nagle się zrobiło 290 ... mistrz zmienił na 280 i jest ok.. niby było za dużo (a g*wno prawda)... Swoją drogą takie wyniki na DPF'ach i to tej generacji... tylko potem ludzie na "autostradach topią silniki".

Odnośnie reszty, mi nie chłodziło o wysyłanie ECU (to jest faktycznie przegięcie) tylko o fakt że wielu nie robi softów. Zapewne wiesz ile jest zakładów w trójmieście a ile osób realnie na miejscu dłubie w oprogramowaniu, Robią wszystko nawet solidne customy po sporych modyfikacjach mechanicznych. Żeby nie było niejasności, nie twierdzę że robią to źle, po prostu nie robią tego sami. Outsourcing jest w każdej branży bardzo mocny, nie uważam że jest zły, nikt nie może być dobry we wszystkim.

Robi wszystkie TDI od tych starych 1,9 na pompie po nowe 2,0TDI.

a reszty już nie ogrania ? :P

Tu tak samo, jedni super ogarniają 1,9 i 1,8T a wszystko co nowsze to delikatnie mówić fuszerka, potem komuś oczy wyskakują jak widzi 1800 bar na wtrysku w całym zakresie, nie ruszony kąt, czas na max. Cóż paliwo nie przeliczone ale kreski są bo w końcu jest go dużo, DPF zrobi robotę a jak nie to diesel przecież musi dymić... Oczywiście to kolejny całokształt (niestety bardzo często spotykany), nie należy tego wiązać z firmą o której pisze Marcin.

Generalnie temat rzeka... natomiast ogólnie za wpis +1 bo sporo w nim prawdy. Aczkolwiek jak ja to mówię 'kwestia co się chce osiągnąć' no i z tym topieniem silników coraz częściej spotykane w moich okolicach lub tzw moc 'na jeden przejazd' no limit(er)s :) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7mk6mwc9vk8k.gif

Nie tylko u Ciebie, wyżej masz sekret super wyników B8... generalnie szkoda gadać... a rynek tego nie weryfikuje w żaden sposób, w sumie dzięki DPF'om jest łatwiej ... walić klienta w rolki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ktoś robił moda u turbodiesel.pl ??? Gościu z Białegostoku. Ktoś poleca???

Moja eska śmiga na sofcie robionym przez Zaprzala. Polecam :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że było wiele razy :D Szukam dobrego tunera w Warszawie, pacjent to 1.8T Bex.

Do zrobienia chip, wrzucenie większych wtrysków, wyrzucenie 2 sony i SAI.

Czytałem cały wątek..

Spanky - pisałem do niego jednak nie odpisuje

kreator mocy - różne opinie

R-Performance - bardzo chwalony ale podobno było kilka niemiłych incydentów.

Najchętniej bym pojechał do gregor10, jednak kawałek drogi mam..

Edytowane przez sambo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej panowie sorka ale temat ma sporo stron to polece na latwizne :D potrzebuje tunera w woj. Lodzkim

@edit

znalazłem nawet u siebie w mieście 2 firmy, które się tym zajmują

http://www.autronik.pl/oferta

http://www.v-tuning.pl/

Macie jakieś doświadczenia z nimi może ? Pozdro

Edytowane przez eryczek93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam przed domowym chiptuningiem... Tak wygląda mój sterownik 624234f989b12dcb4781f6dcc059b0e2.jpg

Kazane z telefonu szajsung

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...