Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOTY RADOMSKIE


mcm

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • tomaszu

    5648

  • mcm

    4873

  • oZiX

    3679

  • wuju

    2421

Top użytkownicy w tym temacie

ale na powaznie to cięzko cos u nas takiego znaleźć Radom to nie miasto turystyczne [br]Dopisany: 10 Sierpień 2009, 21:57_________________________________________________ale jutro spojrzę na jakies reklamy zwiazane z air show moze tam beda jakies namiary to jutro wieczorem cos wam odpowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale oni szukaja pola namiotowego bardziej z mozliwościa zrobienia grilla a nie hotelu Oziu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się. Morcin wie co robi. Zatrzyma się na rynku, zapyta o wuja z ciemnego avanta, jak trzeba to połamie komuś paluchy i znajdo wuja. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jadę do Kozienic ...

No to spuść manto wujowi. :decayed:

nie wie gdzie mieszkam :tongue4:

jechałem mostem i twój karton pod nim stał :polew: :polew: :polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ty byłes tym lumpem na rowerze co mnie na wino wołał :tongue4:

:polew:

No ładny tam macie ten gang rowerowy. :decayed:[br]Dopisany: 11 Sierpień 2009, 11:59_________________________________________________Przypominam, że dziś jest mini grill u Bryniów. Start o 18:00. :wink4:

Pozdr od Bryni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechałem mostem i twój karton pod nim stał :polew: :polew: :polew:

a to ty byłes tym lumpem na rowerze co mnie na wino wołał :tongue4:

:polew:

nie, ja jechałem A4 i machałem, ale ty stałeś i gadałeś z jakimś lumpem i mnie nie widziałeś :polew: :polew: :polew: :polew:[br]Dopisany: 11 Sierpień 2009, 14:04_________________________________________________Michał patrz co wyczytałem o ksenonach:

"10.Co o przeróbkach mówią przepisy?

Jeżeli auto fabrycznie montowane ma reflektory xenonowe, to aby przejść proces homologacji powinno być wyposażone w wysokociśnieniowe spryskiwacze lub wycieraczki, i posiadać system samopoziomowania. Dotyczy to jednak homologacji, czyli zatwierdzenia do sprzedaży nowego samochodu. W przypadku przeróbek przepisy nie mówią nic na temat specjalnych wymagań co do lamp xenonowych.

Obowiązujące “Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 16 grudnia 2003 w sprawie zakresu i sposobu kontroli technicznej pojazdów” o reflektorach mówi jedynie o ich ilości, barwie światła, rozmieszczeniu, sposobie przełączania, widocznej granicy światła-cienia, ustawieniu świateł, i sile świecenia. Nie ma tam rozróżnienia na światła zwykłe i wyładowcze, nie ma też mowy o samopoziomowaniu i oczyszczaniu. Wynika z tego, że dodatkowe systemy nie są wymagane (ale oczywiście możliwe do zainstalowania).

O ile system czyszczenia jest dosyć łatwy do zrealizowania i raczej potrzebny (brud zbierając się na szybach reflektorów ogranicza strumień światła i rozprasza go, powodując oślepianie innych), to system samopoziomowania jest bardzo drogi i trudny do zrealizowania. Większość samochodów wyposażonych jest w elektryczny korektor ustawienia świateł w kabinie kierowcy, więc mając świadomość posiadania bardzo silnych świateł, dobrze jest korygować ustawienie w przypadku obciążenia tyłu.

W praktyce reflektory soczewkowe przerobione na xenonowe zewnętrznie, niemożliwe są do odróżnienia od fabrycznych xenonów. Dobrze ustawione nie będą oślepiały!"

i co :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście mowa tam o oryginalnych homologowanych lampach(takie jak moje np. :wink4:), a nie o j**anym HIDzie[br]Dopisany: 11 Sierpień 2009, 14:55_________________________________________________"Całkowicie zabronione

Wielu właścicieli pojazdów chcąc podnieść wartość swego samochodu oraz wykorzystać możliwości jakie dają światła ksenonowe instaluje w swoich samochodach wyposażonych w lampy z żarówkami halogenowymi żarówki ksenonowe. Należy pamiętać, że zainstalowanie żarówek ksenonowych wraz z kablami i zapłonnikami do zwykłej lampy halogenowej jest całkowicie niedopuszczalne, gdyż powoduje znaczne oślepianie innych kierowców. Jak również jest niezgodne z przepisami oraz powoduje utratę homologacji na lampy, które przystosowane są wyłącznie do żarówek halogenowych. Samochody z przerobionymi w ten sposób reflektorami nie mogą być dopuszczone do ruchu drogowego, co określone jest w przepisach każdego europejskiego Kodeksu Drogowego."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...