Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

a powiedzcie mi jeszcze bo autko juz spakowane na wyjazd tylko jeszcze te winiety czy przyklejam je byle gdzie czy każdą trzeba gdzie indziej ?

Z tyłu winiety jest obrazek gdzie powinna być przyklejona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na winiecie jest pokazane gdzie ma być przyklejona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Czeskiej musisz napisać numer rejestracyjny na winiecie którą kleisz na szybę i na drugiej części winiety którą musisz mieć przy kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odwrocie winiety masz wskazane miejsce,przykładowo czeska z reguły nad naszą nalepką kontrolną, austriacka pod lusterkiem wstecznyn, słoweńska lewy dolny bądź górny róg szyby, z widoku kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cb ustaw na 28 am

w koncu mozna te cb czy nie ?? bo juz tak rozbieżne wersje słyszałem że głowa boli

ps. winiety gdzie kupujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja winiety kupuję na granicach, zawsze jest okazja żeby na chwilę wyjść i nogi rozprostować ale np. przed przejściem w Boboszowie na stacji Orlenu jest kantor i gość ma wszystkie czyli Czechy, Austria i chyba też Słowenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja winiety kupuję na granicach, zawsze jest okazja żeby na chwilę wyjść i nogi rozprostować ale np. przed przejściem w Boboszowie na stacji Orlenu jest kantor i gość ma wszystkie czyli Czechy, Austria i chyba też Słowenia.

a jak cenowo na orlenie, duzo drozej jak na granicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korki podobno straszne w dwie strony na granicach? :shocked:


W sensie wjazd i wyjazd do/z Chorwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja winiety kupuję na granicach, zawsze jest okazja żeby na chwilę wyjść i nogi rozprostować ale np. przed przejściem w Boboszowie na stacji Orlenu jest kantor i gość ma wszystkie czyli Czechy, Austria i chyba też Słowenia.

a jak cenowo na orlenie, duzo drozej jak na granicy ?

Na Czechy na 10 dni 70 zł, na miesiąc 90 zł. Austria 10 dni na granicy 8,80 euro a na Orlenie nie wiem ale chyba tak samo będzie.

Korki podobno straszne w dwie strony na granicach? :shocked:

W sensie wjazd i wyjazd do/z Chorwacji.

http://www.arz.hr/?page=5&sub=7&lng=1&cam=32

Tu pięknie widać autostrady w Chorwacji. Bramki w Lućku widać że zapchane.

Edytowane przez szper11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro wyruszam przez Słowację, nocleg na Węgrzech nad Balatonem i dalej do Chorwacji pod Szybenik. Też słyszałem że granica się korkuje ale co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakazu używania cb nie ma śmiało zakładaj antenę. Ja winiety zawsze kupuje na pierwszej stacji w Czechach. Biorę od razu miesięczna na Czechy i 2 dziesiecio dniowe na Austrię. Słowenie mijam bokiem. 30 euro za kilka km autostrady to zdzierstwo w biały dzień. Objazd jest bardzo przyjemny i pozwala trochę odetchnąć od monotonii autostrady :-)

Kanał 28 powinno się przełączyć na fm ale nikt tego nie robi wiec jedz na am

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wracam z CRO w sobote. Czy opcja NO CASH ma prawo bytu na bramkach w Lucku czy uciekac w Karlovac na stara 1ke?

Edytowane przez piotrekb_tt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, temat obcykany ale ja troszke inaczej od innych:) ze znajomymi planujemy kolejny trip tym razem do chorwacji. Zalozenia glowne. Duzo zwiedzania I noclegi w namiocie np. Nad rzeka w lesie :).

Jaka trase proponujecie aby jak najwiecej zobaczyc w czasie dojazdu do chorwacji? Omijajac drogi platne. I jesli macie sprawdzone miejsca gdzie mozna w cro rozbic as darmo namiot tez bym prosil :) miejsca moga byc od publicznego parkingu po najwieksza dzicz :D zawsze nam sie udawalo ale wolalbym teraz zapytac:) z gory dzieki za odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę za późno przeczytałem o tych winietkach i j przykleiłem czeską tam gdzie trzeba tylko nie miałem napisane numerów rejestracyjnych a zaś winietkę austrii przykleiłem w górnym rogu po stronie kierowcy zaraz pod paskiem ściemniającym. Mam nadzieje że nic się nie stało.

Ogólnie jestem strasznie zadowolony z urlopu w CRO i już nigdy nie pojadę nad polskie może.

Koledzy kończy mi się powoli pobyt w CRO i teraz planuję jeszcze jechać z Rogoźnicy do polskiego Zakopanego czy pomożecie jaką trasę obrać bo mi nawigacja pokazuje abym jechał przez Słowenię i Austrie a później przez Słowację i tak do polski czy może obrać trasę na Węgry i Słowacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz przez Wegry i Slowacje. Do samego Budapesztu masz autostrade. Pozniej na przejscie graniczne Sahy. W Slowacji uwazaj na dziki i sarny zwłaszcza w nocy. No i na pomiary predkosci... Wyskakujesz w Chyznem i zaraz masz w prawo na Zakopane :)

Tapniete z SGS7

Edytowane przez LukiKRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za podpowiedź z tą trasą a czy w Słowacji też będę jechał autostradą czy zwykłymi drogami i gdzie kupić najlepiej winietki jak coś bo w drodze do CRO na stacji BP na końcu polski winietka na Czechy i Austrie na 10 dni wychodziło 130 zł a zaś na pierwszej stacji w Czechach czyli stacja Shell za te same winietki zapłaciłem w przeliczeniu na polskie przez bank to poszło z konta 95 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...