Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Quattro pali więcej ?


Gregory88

Rekomendowane odpowiedzi

moje 180 ps w jezdzie mieszanej ( 50% miasto i 50%niedalekie trasy) potrafi zejsc nawet do 8,5 litra

i chocby nie wiem jak butowal to wiecej jak 10 nie spali!!!!

to chyba jeszcze pedału gazu nie znalazłeś bo moja była AJL q w mieszanej jeździe 70/30 potrafiła łyknąć prawie 15l /100. i jestem pewien, że to nie kres możliwości...

jeżeli chodzi o masę to nie ma sensu sugerować się danymi technicznymi. weźcie pod uwagę to, że quattro są bardzo często lepiej wyposażone i m.in. przez to więcej ważą. napęd też waży i to jest logiczne.

15 l/100km.... :shocked:

czlowieku to ty chyba czolgiem jezdziles..... :polew:

a wierz mi wiem gdzie jest gaz i jak go uzywac.... :disgust:

to jest 1.8 a nie 3.5 litra :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,8Q w jeździe mięszanej 12-13l gazu wydaje mi się że jest to dobry wynik .

Przy 200km/h 17l gazu :evil:

1,8T palą mniej ale kultura pracy i dzwięk silnika przy butowaniu wynagradzają spalanie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czytając ten wątek niczego się nie dowiedziałem , ale jedno wiem quattro :quattro: moja bieze od 12 do 13 /l w miescie czy mi sie podoba czy nie i mniej nie chce . to jest realne spalanie tego silnika i nikt mi nie wmówi że 1.8t qattro spala mniej , od pół roku smigam nia i nigdy mi nie wyszło mniej niż 12 , zawsze więcej to zalezy od nogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tauron powiem ci ze gdy bylem w polsce w lipcu i byly upaly po 30 stopni i klima non stop chodzila i stojac 60 % czasu w korkach :wallbash: to moja tez palila 13 litrow...

ale teraz gdy klimy nie uzywam i wiekszosc jazdy to drogi ekspresowe to max 10 litrow .... :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma 1.8t Q 150km i w miescie średnio spala mu 10

Chyba na obwodnicy :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto 1.5tony, napęd na 4 łapy a wy chcecie żeby w mieście to spaliło 10 litrów....tyle to mi pali Civic 1.6vtec co waży 1.2t i to jak go nie butuje porządnie..

Moja w mieście czy to seria czy poi programie 12 bierze i to bez szczególnego butowania. Co innego na trasie 1200km do Holandii i spalanie 9l na autostradach..

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma 1.8t Q 150km i w miescie średnio spala mu 10

myślę ze kolega bajki ci opowiada a ty w nie wierzysz :polew: sa juz tez auta co jeżdżą na powietrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są miasta i miasta. Jak ktoś pisze, że mu 1.8T quattro spala w mieście 10 litrów i okazuje się, że tym miastem (z całym szacunkiem) jest powiedzmy Oświęcim, czy Trzebnica i okolice, no to przepraszam. Tam naprawdę jest luz i jedzie się spokojnie z punktu A do punktu B. Jak masz przejechać przez DUŻE miasto kilkanaście, dwadzieścia km i zajmuje ci to 40 minut albo i godzinę, a potrafi dłużej (czyli stanie w korkach), to wtedy proponuję sprawdzić spalanie. I naprawdę nie ma co ciągnąć tematu. Zmiennych jest zbyt wiele. Benzyna quattro pali dużo, a w korkach bardzo dużo i koniec. Kupując takie auto nie nastawiajmy się na ekonomiczne spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kotlet :decayed:

to sie nazywa :szukaj: na forum :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kotlet nie kotlet, ale spalanie 2.8 przy 200 jest ogromne w porownaniu z oska :thumbdown:

Q przy tej prędkości ma o ok. 500-600 obr/min więcej na V biegu w porównaniu z V biegiem w ośce ..... więc różnica musi być większa niż standardowe "1-2litry"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja smigam 2,5t v6 bez Q i ma odejscie ale teraz smigam tez 1,8T w Q i to jest bajka dopiero pomimo ze start ma slabszy wali to ze pali 12l jak nie 13 w miescie :decayed: jak kogos stac na audi to przy kupnie powinien wiedziec ze to nie jest polo z silnikiem 1,2 ktore bierze 6l :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile pali oska ale moje :quattro: pali teraz z klima 13l/100 km :)

ale czego ???

gazu??? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...