Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI


qwert700

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w B6 AWX 2002r teraz mam na liczniku 277tys. Kupiony w 2008 marzec z przebiegiem 133tys. km od pierwszego właściciela - salon polska. Przez niecałe 8 lat zrobiłem 144tys. km. Turbo, pompowtryski i sprzęgło nie ruszane. Czy przebieg ori to nie mam pojęcia. Wiem na pewno ile jak przejechałem tym autem. Muszę przejechać się do ASO i sprawdzić przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja, bo gdzieś tam pisałem że grubo grubo ma..:D Byłem w salonie Audi, zapłaciłem aż 50 zł i uzyskałem historie auta. Okazało się że w 2011 jeszcze było w serwisie w DE. Miał wtedy 223k km. Kupiłem go rok temu, z przebiegiem 193k km. Morał? Przekręcony o 100k km no i rzeczywisty to 312k km aktualnie :) Nie jest źle! Jak na 1997 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 1.9TDI AFN 1998r gdy zakupiłem go w wrześniu 2015r, miał 285 000km, obecnie teraz ma 290 000km. Nie wiem czy to autentyczny przebieg, wnętrze jest bardzo zadbane i posiada małe ślady eksploatacji. Silnik jest zdrowy, życie pokaże co będzie dalej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smiech na sali tutaj benzyniak 3 latek ma blisko 170k km http://a4-klub.pl/index.php?/topic/339622-audi-a6-c7-prestige-s-line-quattro/

a gdzie tu klekot bez wypasu stworzony do pracy ma po 15 latach 200 tys ahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.9 AWX 2001 rok 383000 kilometrów. kupiłem, gdy miał 270500 kilometrów prawie osiem lat temu.

wymieniłem rozrzad raz, sprzęgło, czujnik doładowania, czujnik skrętu, dwa dolne wahacze (banany) tarcze i klocki a reszta to filtry i olej jak mi się przypomni.

Auto wyszurane: kierownica gałka biegów, boczek fotela kierowcy, poprzecierane przyciski radia i klimy.

Nigdy mnie nie zawiodła.

Przymierzam się do zakupu B8 ale mówiąc szczerze trochę się boję żebym sobie czasem nie polepszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.9 TDI, AFN 1997r. - samochód od 10 lat w rodzinie, przebieg 427 000. Dwumasa i turbina oryginał, nie ruszane. Samochód kupiony w 2005r. z przebiegiem 240 000. Poza standardowymi kwestiami eksploatacyjnymi, uszczelniana była pompa wtryskowa przy przebiegu około 300 000. Mniej więcej w tym samym czasie była walka z zaworkami N oraz zapieczonymi kierownicami, ale nie skończyło się to nigdy czyszczeniem turbo. Suszarka pod obciążeniem wydaje już metaliczne dźwięki, co pewnie za jakiś czas zmusi do jej regeneracji. Poza tym wydaje się, że samochód minimalnie (o pół obrotu:)) później pali niż przed laty, czego powodem może być rozrusznik, który słabiej kręci.

Samochód w ostatnim czasie przeszedł w moje użytkowanie. Była konieczność zwalczenia immobilizera, ponieważ migała kontrolka świec (błąd za słabego sygnału kluczyka). Poza tym błędów brak, o dziwo nie łapie trybów awaryjnych.

Mam dylemat co do kwestii oleju. Silnik niestety od kilku lat jeździ na oleju mineralnym. Zastanawiam się, czy dalej się tego trzymać, czy nie zaryzykować i zalać go np. Valvoline Max Life 10W40, co z pewnością ułatwiłoby mu rozruch w obecnie nadchodzących niższych temperaturach. Proszę o rozsądne opinie na ten temat. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smiech na sali tutaj benzyniak 3 latek ma blisko 170k km http://a4-klub.pl/index.php?/topic/339622-audi-a6-c7-prestige-s-line-quattro/

a gdzie tu klekot bez wypasu stworzony do pracy ma po 15 latach 200 tys ahaha

Zgadzam się że u mnie jest to podejrzane i jeszcze to jest diesel. Również oglądałem 1.9tdi audi a4 b5 1999r co na liczniku miała 380tyś a wyglądała na powyżej 500tyś, wszystko na co się spojrzało było do zainwestowania. Nie można polemizować, wszystko zależy od poprzednika :)

Edytowane przez Bartholomeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio często mam okazję jeździć kumpla golfem iv 1.9 90km 99r, na liczniku widnieje teraz 111000km :D kupował go osobiście od niemca jak miał niecałe 70kkm 3 lata temu (mieszka i pracuje w de), wszystko w oryginale. ale i tak cieżko mi w to uwierzyć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co w tym dziwnego ze nowe auta maja takie duze przebiegi to sa auta firmowe gdzie robia dziennie wchu... kilometrow lub jacys przedstawiciele handlowi a pozniej takie auta po taniosci sprzedaja i jada do polski rumuni itp. Mieszkam w Belgii i jest duzo takich audi ze sobie stoja calymi tygodniami pod blokiem i dziadek nim do sklepu albo do lekarza jezdzi wiec ile on ma przejechac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co w tym dziwnego ze nowe auta maja takie duze przebiegi to sa auta firmowe gdzie robia dziennie wchu... kilometrow lub jacys przedstawiciele handlowi a pozniej takie auta po taniosci sprzedaja i jada do polski rumuni itp. Mieszkam w Belgii i jest duzo takich audi ze sobie stoja calymi tygodniami pod blokiem i dziadek nim do sklepu albo do lekarza jezdzi wiec ile on ma przejechac?

Albo do kościoła tylko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mieszkam w DE i jakos bardzo malo takich aut widze, jest jedna skoda fabia ktora tak dziadek jezdzi a reszta o 7 pobudka i dzida do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje a4 b6 avb(teraz juz awx) 322tys od nowosci mam ful serwis,passat mojego brata AJM tdi 00rok kupiony od 1 wlasciciela ful serwis,brat jezdzi nim juz 8 lat wymieniony tylko przegub i raz rozrzad,przebieg 680tys km.i ma sie swietnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1997 1,9 TDI 90 KM

Przebieg 181000

Pewnie bajka i tam 200 lub 300 zdjęte ale środek zadbany i książka serwisowa a w niej ostatni wpis z 2012 u niemca 136 000 na blacie niby było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w A80 b4 1.9 tdi 1Z 330tys. na blacie(napewno drugie tyle fizycznie) i ma się dobrze, bo kto dba tak ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzednia A4 B6 2003 rok AVF+ 402 tys. silnik stan ideał niestety Pan z BMW zakończył moją przyjaźń z B6

Obecna A4 B7 2008 rok BRD+ 252 tys.

Obie przebieg 100% ori, salon PL

Edytowane przez TomekTdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją audi kupiłem od niemca z przebiegiem 180 tyś pełna dokumentacja. Dziś ma ponad 400tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...