Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

witam

na wstępie odrazu prosze nie linczować mnie....bo być mozę info które potrzebuje gdzies jest na którejś ze 146 stron (ale odszukanie zajeło by mi kilka dni :) )

Do rzeczy. W swoim S4 B5 po lifcie mam licznik z fisem (zegarek analogowy i środkowa kostka czerwona) chce zaadaptować licznik z RS4 (tam środkowa jest dłuższa i szara) w zasadzie dwie kostki pasują niebieska i zielona. I pytanie do was czy ma ktos pinout licznika z S4 i licznika z RS4 B5 ? I czy któres piny w "pasujących" kostkach (zielonej i niebieskiej) mogą się różnić pomiędzy tymi dwoma licznikami ?

Z góry dziękuje za jakiekolwiek info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Uuu... Pierwszy mój taki przypadek. Gdybyś miał po lifcie, to sprawa z głowy, zostałby tylko immo3, bo S po lifcie zarówno jak i RS jest na CANie. Jak masz analogowy sikor, no to niestety rzeźba środkowej kostki jest nieunikniona, immo też do ogarnięcia. Rozpiski powinny być te same, co do cywilnych wersji, bo tam żadnych dodatkowych wskaźników nie ma, więc porównuj sobie rozpiski przed i poliftowe, patrz co się nie zgadza i przekładaj ewentualnie dokładaj piny. Powodzenia :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem licznik 1/2 fis Jaegera z immo2 i zamontowałem VDO z pełnym fisem z immo2 pastylki stare bez żadnego problemu przyuczone, auto 2000r.[/QUOTE]

Nierealne. Ten rocznik już miał immo3.

Poniżej zrzut ze starego licznika w którym padł procek i wskaźnik paliwa pokazywał głupoty, dalej uważasz że był tam immo3 ?

Stary_Licznik.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem licznik 1/2 fis Jaegera z immo2 i zamontowałem VDO z pełnym fisem z immo2 pastylki stare bez żadnego problemu przyuczone, auto 2000r.[/QUOTE]

Nierealne. Ten rocznik już miał immo3.

Poniżej zrzut ze starego licznika w którym padł procek i wskaźnik paliwa pokazywał głupoty, dalej uważasz że był tam immo3 ?

http://s18.postimage.org/osqv3geo5/Stary_Licznik.jpg

<br /><br />

Może dlatego, że jaeger :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie jak podpinam szafe z RS4 (dwie pasujące kostki) częsć funkcji działa, jakies tam temp, podświetlanie, wskaźnik paliwa pokazuje na odwrót no i nie moge komunikowac się z szafą zeby dopasować immo. Dla przykładu dodam ze jak z S4 szafe podepne bez środkowej kostki to komunikacja idzie bez problemu. wydaje mi się ze w dwóch pasujących kostkach tez jakies piny mogą byc do zmiany....A moze ktos mi podlinkować rozpiske szafy z fisem przed liftem (rozumiem ze u mnie z zegarkiem analogowym i środkową czerwoną kostką to przedlift tak ? ) i rozpiske szafy po lifcie z fisem (ta z szarą środkową kostką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wskaznik paliwa pokazuje na odwrot to szafa z rs6 jak byk... no chyba ze w rs4 jest plywak/program ala a6 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wskaznik paliwa pokazuje na odwrot to szafa z rs6 jak byk... no chyba ze w rs4 jest plywak/program ala a6 ;]

Bo to ma bebechy na CANie z c5 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli moj licznik ;] w takim razie edyt hexa i bedzie wskazowka gadac prawidlowo ile wachy:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba ze w rs4 jest plywak/program ala a6 ;]

niektóre zegary z RS4 pokazują ok a w niektórych na odwrót....kwestia softu, ale z tym niema tragedi, Rogal podegra mi taki żeby wszystko było orajt :) tylko teraz potrzebna mi jeszcze rozpiska pinów szafy z b5 przed liftem i z FISEM......ma ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukaj kilka pierwszych stron tematu - są na pewno :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, sztuka ładna i przyznam, że gdybym miał chwilkę, to odpaliłbym nawet stacjonarkę, gdzie mam rozpiski - ale jednego malucha niedawno położyłem spać, drugiego właśnie wrzuciłem do wanny, a później mam pilny wyjazd i wrócę nad ranem - szukaj na początku tematu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejżałem z 20 pierwszych stron tematu i d*pa niema....tylko pinout po 2000 roku czyli defakto zegarów z RS4. a od S4 z czerwoną 20 pinową wtyczką nima :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko bo mam licznik z 97 z fis ( 26 pin ) ale leży już w domu z S4 ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting mam do niego kostki, z rozpiską pinów nie potrafię sobie poradzić robiłem ją ale jakieś dziwne rzeczy wychodzą :kwasny: jest ktoś w stanie zrobić mi przejściówki z moich starych kostek na te nowe pod ten licznik ??? oczywiście zapłacę bo już nerwy mi puszczają przy tym prawie poleciał na ścianę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans na zrobienie przejściówek, a jak już ktoś się tego podejmie, to uwierz mi, że dopiero nerwy na tym zje. Przeróbke robisz na gorąco wtyczek, czyli wypinasz ze starej wtyczki i według schematu przekładasz do nowej. Inaczej nie jesteś w stanie tego ogarnąć. No i tutaj masz immo do ogarnięcia, no i jest już na CANie licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans na zrobienie przejściówek, a jak już ktoś się tego podejmie, to uwierz mi, że dopiero nerwy na tym zje. Przeróbke robisz na gorąco wtyczek, czyli wypinasz ze starej wtyczki i według schematu przekładasz do nowej. Inaczej nie jesteś w stanie tego ogarnąć. No i tutaj masz immo do ogarnięcia, no i jest już na CANie licznik.

Kilka osób na forum robiło przejściówki ;) MAti ma immo poza zegarami, więc nie ma problemu a i CAN można wyłączyć kodowaniem przecież, więc nie ma na nic wpływu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też mam na myśli :wink: nie mogę się przestawić z pisania, że żarówke trzeba zabić od immo :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...