Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

No i lipton. Podłączyłem wszystko jak trzeba i nie działa. Zasilanie czerwono-czarny PIN 1 z niebieskiej kostki, "masa to masa", a sygnał do PIN 15 w zielonej i nadal pojawia się sensor. Chyba mam źle zlutowany układ.

Edytowane przez Hardjack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja tez ostatnio bratu podlaczalem emulator i tez choinka i nic nie pomoglo licznik z a6 prad i mase bralem z listwy pod przekaznikami i nie wiem czy to ten schemat lipny czy ja nie trybie jak to polutowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myslicie ile powinien wziasc elektronik za zlutowanie takiego ukladu na moich czesciach?

Nie żartuję, ale 150-200-500zł bo tyle kosztuje moja dzienna dłubanina pojedynczą, eksperymentalną pierdołą co powinna działać, ale nie działa i trzeba porobić testy + ew poprawić co nieco.

A tak to piwo-20-50zł jak jakiś znudzony posiadacz lutownicy co zrobi i w d*pie będzie miał czy i dlaczego nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spotkam się z kumplem to coś tam spróbujemy :D Może się udo xD V pewnie z jakieś 25 powinny być :) ale jak coś Pocudujemy to napisze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowalem z tym moim problemem co rezerwa sie za wczesnie pokazywala na fisie. Przesunalem Vagiem wskaznik paliwa z wartosci 128 na 120 i by pasowalo, ale teraz jak zatankowalem pod korek to nie pokazuje mi pelnego baku, wychodzi na to ze bylo dobrze tylko na fisie pokazywalo za wczesnie. CZy w liczniku od 2,5 tdi nie trzeba jakas zakodowac ze bak ma 62 litry a w 2.5tdi 67litrow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dziwnie to zabrzmi, ale u mnie wskaźnik paliwa potrzebował kilku dni aby się "zaaklimatyzować" po zmianie auta. Po wsadzeniu też miałem lipę. Jak wskaźnik był na 1/4 to w zbiorniku były 2 litry, rezerwa nie zapalała się z lewej strony wskaźnika... tylko z prawej jak zalałem na full :). Pisałem tutaj na forum, kombinowaliśmy wszyscy z pływakiem itp i nic. Po 2 tankowaniach wszystko samo się naprawiło i pokazuje idealnie. Z tego co wiem, nie zmienia się kodowania jeśli chodzi o bak paliwa.

BTW, masze zbiorniki w 1.9 TDi wcale nie mają 62l. Ja ostatnio wyjeździłem do ostatniej kropli aż auto stanęło i tankowaniem pod sam korek upchałem 65,5l. Mogę pokazać paragon :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez przyczyny Orlen to największa polska firma :grin: aż zaglądałem czy czasami pod auto nie wylałem z 3 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys udało mi sie wywalić troche wahy tym deklem u góry bo słabo zakrecilem po zabawie z pływakiem a walilem na chama ile wlezie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się ostatnio bawiłem pływakiem, ale gdybym wylał deklem chociażby setkę to już by *ebało w środku.

Poprzedni wlasciciel licznika, zdemontowal ramki, jest opcja ze moze zle wskazowki wlozyl czy sie nie da?

Do ramek nie trzeba zdejmować wskazówek, aczkolwiek mógł przy zakładaniu je przestawić. Zrób test wskazówek i zobaczysz czy leci od min do max oraz czy zatrzymuje się na środku.

Edytowane przez mobopx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektore ramki sa zaginane do srodka I tarcze do lap trzeba wziasc. Nie wszystkie wskazowki sa idealnie na srodku. Nagram jak bede mial dostep do vag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyreguluj i sprawdź jak to wygląda. Tylko ostrożnie z tymi wskazówkami to można je łatwo spi*lić. Ja tak skopałem prędkościomierz, teraz nie leci mi płynnie jak przyspieszam tylko takimi schodkami co 2-3 mm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz to mam licznik na czesci poliftowy vdo moze one nie sa lutowane tylko jakos mocowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...