Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

Ktory Pin w kostkach licznika odpowiada ze pokazywanie rzeczywistej predkosci w ukrytym menu klimatronika? Na starym liczniku dzialalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Jestem przed wymianą licznika przedliftem z termometrem na licznik też przedlift ale z FISem. Czy ten czujnik z termometrem który mam obecnie podpinam pod pin nr 5 w czerwonej kostce czy muszę mieć inny czujnik. Tylko że owy czujnik ma dwa kable z tego co pamiętam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeden z tych dwóch kabli idące od czujnika podpinam pod pin nr 5 czerwonej kostki a drugi do masy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli dobrze pamiętam do licznika dochodzi tylko jeden i będzie on w takiej małej czarnej kostce i go przekładasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten wyświetlacz ma dwa pola, jedeno pole jest od termometru a drugie od automatu czyli pokazuje stan skrzynie biegów etc. Z tyłu tego wyświetlacza o ile pamiętam jest 8mio pinowa czarna kostka. to tą kostkę zwyczajnie odcinam i dostaje się do jednego z dwóch kabli który jeden wpinam w czerwoną kostke FISa pin 5 a drugi kabel podpinam do masy? Bo licznik z FISem ma tylko 3 kostki (chyba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ma 3 kostki 2x26 pin i 1x20pin kostka w liczniku bez fis ma 10 pin ale z tego co pamiętam to kostki nie odcinałem zostawiłem ja rozebrałem i wyjąłem tylko jeden kabelek odpowiadający za temperaturę zewnętrzną i do masy czy dawałem kurcze szczerze nie pamiętam postaram sie jutro rozebrać licznik i zobaczyć to ci wtedy więcej powiem ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa i jak rozebrałeś tą czarną kostkę, kabelek z tej kostki od temperatury wpiąłeś w też rozebraną kostkę czerwoną w pin nr 5? tylko jaki kolor kabla z tej czarnej kostki trzeba wypiąć z czarnej i wpiąć w 5 pin czerwonej kostki
No ok, będę wdzięczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novwy jak jest u ciebie z poziomem oleju po zmianie miski? Wczoraj wyświetliło mi się powiadomienie o małym poziomie oleju na fisie, sprawdzałem bagnet i jest poziom max na bagnecie.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo czujników oleju to ile ich tam łącznie jest 3 (temperatury, poziomu, ciśnienia)? Z czego pewnie tylko mam obowiązkowy którym jest poziomu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik poziomu to szedł dopiero od 99 roku który jednocześnie mierzył temp i to jest wlasnie ten w misce , u ciebie tego nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedźcie czy to normalny objaw ? (czy oczywiście da się to jakoś pozytywnie obejść ;) )po odpaleniu auta miga kontrolka immo, wrzucony licznik z fisem z zegarkiem analogowym z cyframi, wcześniej był licznik bez fisa (kluczyki dodane, wszystko ładnie odpala) w starych gasła, a tu zonk:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miga szybko czy wolno ?

Odepnij Aku na długość fajki , częsty objaw po kodowaniu kluczy

Novwy nie chcesz pokombinować z innym wsadem licznika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro nie mam czujnika poziomu oleju to na co w takim razie mam kontrolę oleju? Bo to raczej nie lampa Alladyna choć na taką wygląda :)

Gość od którego kupiłem licznik dorzucił mi jeszcze wiązkę od płynu spryskiwaczy i jakiś moduł który pokazuje na FISie przepaloną żarówkę. Dużo zabawy jest z zainteresowaniem tego modułu, jaką jest zasada jego podłączenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w poradnik z pierwszego postu tego tematu , jest od polifta ale tam jest opisane jak zrobic kontrole żarówek , u ciebie przedlifcie chyba zbiornik płynu spryskiwaczy trzeba kupic z takim pływakiem chyba

A co do alladyna to chyba zbyt niskie ciśnienie , nie wiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu coś wymieniać? Ty to mnie z torbami puścisz :) Nie wiem jak swojej kobiecie wytłumaczę że przepuściłem tyle kasy którą ona zarobiła :) A tak poważnie to niby to cudo też jest poziomu płynu spryskiwacz. To to nie będzie działać, musi być tym pływakiem?

9tchxbtl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...