Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem u siebie luźno wiszącą wtyczkę trzypinową od czujnika temperatury i poziomu oleju, ktoś kiedyś zmieniał miskę i tertaz mam taką bez czujnika. Wyczytałem, że czujnik generuje sygnał PWM to zrobiłem ten emulator na timerku 555 i okej, błędu OIL SENSOR nie ma ale wskazań temperatury tez nie... Ale się tak zastanawiam i może ktoś mnie nakieruje.

Mianowicie wraz ze wzrostem temperatury oleju na pewno rośnie jakaś rezystancja w oryginalnym czujniku i w związku z tym impuls PWM jest dłuższy, ewentualnie zmienia sie jego częstotliwość. Ja uzależniłbym takie wartości rezystancji w np. dopkupionym i dołożonym gdzieś przy silniku przeze mnie termistorze w timerze 555 i odpowiadałoby to za czas trwania impulsu w tym emulatorku. Może wskazania udałoby się dopasować choć z grubsza.

Tylko mam prośbe jakby ktoś kto ma taki czujnik oryginalny zmierzyłby wartości rezystancji na zimnym i w pełni rozgrzanym silniku. Prawdopodobnie trzeba mierzyc między środkowym pinem czujnika (brązowym) i skrajnym (niebieskawy kolor).

Edytowane przez NoWay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie zmierzysz tego oporu bo on wysyła sygnał cyfrowo , tu masz opis:

TOG.png

Reszta tu , niestety część już zniknęła w otchłani netu: http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:http://www.alm.hk/tiny/tinytog.php&gws_rd=cr&ei=bJcyVs6qAYmjsgGamKHABg

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, to juz bardzo bogata wiedza. Trzeba teraz zaprojektowac generator pwm najprościej na nieśmiertelnym 555, ktorego czestotliwosc inpulsow i wsp wypelnienia sterowane beda rezystancja z termistora/ów, ktore mozna gdzies w oleju umiescic albo mozna wykorzystac termistor z podstawy filtra oleju. Jako elektronik jakas szanse widze zeby choc z grubsza temperatura sie zgadzala ale jako realnie patrzacy czlowiek powiem ze szkoda zachodu i lepiejj juz kupic ori czujnik, wywiercic dziure w misce, nagwintowac otwory, uszczelnic i przykrecic no ale sprobuje powojowac elektroniką.

Tym bardziej ze koszt takiego generatora pwm nie przekroczy pewnie 10 zl a za czujnik hella trzeba bulic..

Edytowane przez NoWay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz układ który ruszy temp. oleju w nowych fisach to jeszcze na tym zarobisz sprzedając je na forum :)

Z tego co piszesz to masz wiedzę, a mądry człowiek również szuka pomocy u innych równie uczonych człeków - na forum elektroda.pl jakbyś poruszył ten temat to chłopaki by Ci pomogli i doradzili.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat jestem 'obrazony' na elektrode bo pomocy nigdy nie moglem tam uzyskac itd, zreszta nieistotne. Pogadam jeszcze z kolega jak taki generator zrobić najprościej jego zdaniem ale wiem ze bedzie mnie namawial na programowanie mikroprocesorka ktory wykorzysta sygnal z czujnika w podstawie filtra oleju a ja powiedzmy wole tradycyjna elektronike :-)

I mamy mikroprocka :-D

Banan robiles cos takiego moze?

Chyba bez mikroprocka sie nie obejdzie..

Edytowane przez NoWay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , chciałem ale nie jestem elektronikiem a zresztą sam nie potrzebowałem - musiałbym programator kupić itd. Itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z jednym pinem na "wsuwke" o ile się nie myle to czujnik temp. oleju

Ktoś musiałby to potwierdzić.

Tylko nie wiem czy z full fisem (z dwoma cyfrowymi zegarkami) w ogóle ruszy.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Tak to czujnik temperatury oleju . Na pewno przy zegarze analogowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, wskaznik oleju dziala, nie jest superprecyzyjny ale z grubsza jest ok. Napisze poradnik i wstawie tutaj jak skoncze.

Dodam, ze jest to praca nieskomplikowana, kazdy sam sobie poradzi, koszt to doslownie zlotowka bo tyle zaplacilem za potencjometry.

Mój poradnik "Jak pozbyć się błędu Oil Sensor i ruszyć wskaźnik oleju w liczniku po drugim lifcie z zegarkiem cyfrowym":

http://chomikuj.pl/wskwsk/Jak+pozby*c4*87+si*c4*99+b*c5*82*c4*99du+Oil+Sensor+i+ruszy*c4*87+wska*c5*banik+oleju+w+liczniku+po+drugim+lifcie+z+zegarkiem+cyfrowym,5050670206.pdf

Edytowane przez NoWay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy wskaznik oleju działa podczas testu zegarow na vagu ?


licznik z tak zdrowym fisem juz taki kupiles czy wymieniales wyswietlacz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania założyłem tarczę prędkościomierza z I lifta do licznika po II lifcie. O dziwo nie wygląda to źle, a na pewno lepiej niż tarcze angielskie. Kontrolki które są na tarczy są głównie ostrzegawcze i podczas jazdy się nie świecą. Jedna tylko się różni.Więc jak macie możliwość tanio wyrwać taką tarczę to zakładajcie (na allegro całe liczniki od a6 c5 lub a4 b5 zaczynają się od 45 zł )

cc3a44796540a63830c86e48d686c7b3.jpg

8bf2618142ef86b0b589f8ad9dafcd36.jpg

4140d8c4dbba96e7626061fe2881963f.jpg7ff084f69370aaedea978588420fdd4f.jpg

pytanie czy wskaznik oleju działa podczas testu zegarow na vagu ?

licznik z tak zdrowym fisem juz taki kupiles czy wymieniales wyswietlacz ?

Prawdopodobnie testu nie przejdzie, bo silniczek od temperatury oleju jest na stałe "odłączony" od licznika.

Edytowane przez marcin_franz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test dla tego wskaznika rzecz jasna nie dziala ale jakbymm jeszcze pokombinowal (wykorzystal sygnal testu dla wskaznika ladowania, ktory pociagnalbym kabelkiem) pewnie by sie udalo zrobic.

Licznik kupilem okazyjnie od forumowicza. Co ciekawe na obudowie wybity jest 03 rok i z poczatku myslalem ze jest z c5 ale numery ma 8D0 i jest z a4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swój 04 a widziałem u kolegi 06, ktoś poprostu wymieniał w serwisie audi kiedyś licznik sobie, one te późniejsze liczniki do b5 już chyba miały poprawione te wyświetlacze i się tak nie psuly bo mój też igła, ile dałeś za licznik? Ale to ang czy Eu oryginalnie był.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swój 04 a widziałem u kolegi 06, ktoś poprostu wymieniał w serwisie audi kiedyś licznik sobie, one te późniejsze liczniki do b5 już chyba miały poprawione te wyświetlacze i się tak nie psuly bo mój też igła, ile dałeś za licznik? Ale to ang czy Eu oryginalnie był.?

300 PLN ale był EU i to z takiego samego silnika jak mój, nawet nie musiałem wgrywać innego wsadu tylko dodałem swoje kluczyki :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównaprzekładkem tarczę prędkościomierza z I lifta do licznika po II lifcie. O dziwo nie wygląda to źle, a na pewno lepiej niż tarcze angielskie. Kontrolki które są na tarczy są głównie ostrzegawcze i podczas jazdy się nie świecą. Jedna tylko się różni.Więc jak macie możliwość tanio wyrwać taką tarczę to zakładajcie (na allegro całe liczniki od a6 c5 lub a4 b5 zaczynają się od 45 zł )

cc3a44796540a63830c86e48d686c7b3.jpg

8bf2618142ef86b0b589f8ad9dafcd36.jpg

4140d8c4dbba96e7626061fe2881963f.jpg7ff084f69370aaedea978588420fdd4f.jpg

pytanie czy wskaznik oleju działa podczas testu zegarow na vagu ?

licznik z tak zdrowym fisem juz taki kupiles czy wymieniales wyswietlacz ?

Prawdopodobnie testu nie przejdzie, bo silniczek od temperatury oleju jest na stałe "odłączony" od licznika.

Dodam tyle że jedynie między licznikami vdo idzie zrobić taką przekładkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczniki z X w numerze są po wymianach ( regeneracja fabryczna ;) )

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuje zrobić Przekładke liczników w mojej b5 97r 1.9 AFN zegar analogowy bez cyferek, bez fisa i mam dostęp do licznika z b5 2000r z pełnym fisem od 2.5 tdi. Tak wiem pewnie wszystko jest w tym temacie ale czym to znajde, troche to potrwa.

Moje główne pytanie jest takie czy can nie bedzie przeszkodą w tej przekładce ?

W moim liczniku nie mam immo wiec nie powinno to mieć jakiego kolwiek problemu z odpaleniem z nowym licznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodujesz zegary na transmisję analogową i będzie prawidłowo działał. Problemu z odpaleniem nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha, wplanach mam zamiar to robić na koniec miesiaca jak bede mieć wiazke z kośćmi do licznika i manetka ale do tego kodowania bedzie potrzebny vag ? jeśli tak to czym go kupie bedzie koniec roku z montarzem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...