Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

Czujnik temperatury oleju to ten przy zębatce wału rozrządu. Nr. OE 049919563B

045346.jpg

Ten drugi to raczej czujnik ciśnienia oleju: nr. 056919081E

056919081E.jpg

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To czyli wygląda na to że chyba jednak mam ten czujnik temp oleju, czy jednak nie bo już nie wiem co mam myśleć. Bo zgodnie z Twoimi fotkami to ten pierwszy z tym takim dziwnym grzybkiem mam pod numerem 1 na mojej fotce a ten drugi na Twojej fotce to jest u mnie zaznaczony jako numer 2. Ale czy aby napewno... Moźliwe bym miał czujnik z wiązką wprowadzoną w instalację a nie miał zegarów i kostki do wpięcia z tyłu zegarów fabrycznie? Trochę dziwnie...

eh9ybkgo.jpg

I jeszcze jedno pytanie. Gdybym chciał sobie założyć wskaźnik ciśnienia oleju np w środkowej kartce centralnych nawiewów to gdzie bym się musiał wpiąć by mi na zegarze wyświetlało realne ciśnienie oleju? W wiązce do licznika są chyba z dwa przewody które mają wzmiankę o ciśnieniu oleju. To w któryś z nich by trzeba było się wpiąć czy może gdzieś indziej (o ile w ogóle można założyć coś takiego)??

Edytowane przez denveco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak widać masz ten czujnik - musiałbyś poszukać gdzie idzie ten kabelek.

Powinien on się znajdować w 4 pinowej wtyczce w komorze silnika ( nie wiem gdzie będzie ) i potem w 10 pinowej czarnej wtyczce w puszcze ECU na pinie 4 , dalej idzie do licznika.

Co do wskaźnika ciśnienia - musiałbyś dołożyć inny czujnik bo ten fabryczny tylko daje sygnał po osiagnięciu pewnej wartości - i jest to sygnał -jest/brak ciśń

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ci się nie chce szukać gdzie pisze kabel to wiadomo, obcinasz i ciagniesz druta na nowo ? i prosto do licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek od czujnika temp.oleju jest biały z niebieskim paskiem. Takiego szukaj. Jeśli nie znajdziesz to dawaj nowy bo szkoda czasu. U mnie w ADR w komorze silnika był ale co z tego skoro przy liczniku nie mogłem go zlokalizować. Dałem nowy i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że nie mam wtyczki z kawałkiem kabelka idącego do tego gniazda w liczniku temperatury oleju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod który pin trzeba podać +?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

no pod 6

bo tu jest klapa sterowana

Czy w przypadku sygnału otwartych drzwi jest tak samo ze w a6 sygnał idzie plusem?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że nie mam wtyczki z kawałkiem kabelka idącego do tego gniazda w liczniku temperatury oleju...

Przy liczniku są 4 piny , gdzie do czujnika wykorzystany jest tylko jeden z nich tak więc możesz użyć dowolnej wtyczki . Ja przerobiłem wtyczkę i podobnej . Można też przylutować przewód bezpośrednio pod odpowiedni pin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod który pin trzeba podać +?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

no pod 6

bo tu jest klapa sterowana

Czy w przypadku sygnału otwartych drzwi jest tak samo ze w a6 sygnał idzie plusem?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

W a6 sygnał klapy idzie do sterownika centralnego , i sterownik jest połączony z licznikiem jednym kabelkiem którym idzie sygnał otwarcia wszystkich drzwi oprócz kierowcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj czekaj żebym dobrze zrozumiał, w a6 sygnał otwarcia drzwi pasażera i tylnych idzie najpierw do sterownika centralnego a dopiero później do licznika jednym przewodem?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podlaczylem przed chwila nowy licznik z Full fis wczesniej byl polfis wszystko fajnie tylko pokazuje otwarte drzwi poza kierowca i bagażnikiem. Piny dolutowane do kostki przy pasażer nogach jak sprawdzić co i jak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podlaczylem przed chwila nowy licznik z Full fis wczesniej byl polfis wszystko fajnie tylko pokazuje otwarte drzwi poza kierowca i bagażnikiem. Piny dolutowane do kostki przy pasażer nogach jak sprawdzić co i jak ??

W poradniku Soulmaster3m o wymianie pół fis na pełen, na stronie 37 jest wyjaśnione. Musisz się wpiąć w przewody idące "od dołu" do kostki, a te które idą "w górę" odcinasz, izolujesz i gdzieś chowasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj czekaj żebym dobrze zrozumiał, w a6 sygnał otwarcia drzwi pasażera i tylnych idzie najpierw do sterownika centralnego a dopiero później do licznika jednym przewodem?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Dokładnie tak jest. Dlatego przy dokładaniu fisa nie musiałem żadnych krańcówek pod licznik wpinać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w A6 C5 nie ma centralnego na pompkę tylko elektryczny. A co kombinujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik z allroada do b5 wrzuciłem... Trzeba będzie troszkę inaczej poklecic to

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podlaczylem przed chwila nowy licznik z Full fis wczesniej byl polfis wszystko fajnie tylko pokazuje otwarte drzwi poza kierowca i bagażnikiem. Piny dolutowane do kostki przy pasażer nogach jak sprawdzić co i jak ??

W poradniku Soulmaster3m o wymianie pół fis na pełen, na stronie 37 jest wyjaśnione. Musisz się wpiąć w przewody idące "od dołu" do kostki, a te które idą "w górę" odcinasz, izolujesz i gdzieś chowasz.

Dzięki właśnie tak zrobiłem teraz wszystko cacy jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A6 C5 sygnał z centralnego to pin 6 zielonej wtyki

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...