Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

ja tez mam adp i bez problemu zlokalizowalem wkleje Ci foto ktora jest gdzies na poczatku ale nie chce mi sie szukac i cytowac

ECU_jpg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

chopy, a powiedzcie

idzie podlaczyc poprzez rozne przerobki i tym podobne rezania licznik z benzyny z roku '99 (z elektronicznym zegarkiem) do diesla (1z) rok '95 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne że jest, musisz poszukać bo tu głównie 99% jest pytań takich jak Twoje zamiast sensownej treści, dlatego nic nie możecie znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chopy, a powiedzcie

idzie podlaczyc poprzez rozne przerobki i tym podobne rezania licznik z benzyny z roku '99 (z elektronicznym zegarkiem) do diesla (1z) rok '95 ?

W pierwszej kolejności wgranie wsadu z diesla i podmiana tarczy obrotomierza następnie zostaje tylko zabawa z podłączeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma info jak immo wyłaczyć? Dzisiaj w nocy zamarzły mi zegary i nic poza wszystkimi kontrolkami nie świeci i nie działa :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsad musze wgrac poprzez wyciagniecie eepromu (pamieci) czy moge wgrac za pomoca kabla VAG??

Za pomocą kabla np VAG tacho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego pablo_9 w kostce 2 od prawej tez żółty jest ale jak by uciety:(??? dlaczego... ) widac na foto.. czy jak do tej żółtej końcówki puszcze kabel do licznika to zadziala??

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/965a348f6732a0c8.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego pablo_9 w kostce 2 od prawej tez żółty jest ale jak by uciety:(??? dlaczego... ) widac na foto.. czy jak do tej żółtej końcówki puszcze kabel do licznika to zadziala??

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/965a348f6732a0c8.html

nie zadziała bo sygnał musi wychodzić z komputera

Popatrz co się stało z resztą kabla, może gdzieś tam jest zaklejony z innymi?

Sprawdź które kable są ślepe tzn. zobacz ile jest kabli a ile jest pinów w gnieździe od tej beżowej wtyczki (musisz ją wyjąć żeby to sprawdzić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok bede szukal... pomyslalem jeszcze ze moze to wina gazownika... bo nie dawno doszlo mi lpg... ceny paliw wiadomo.... moze on ucial ten kabel i gdzies poprowadzil..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem swoje fotki jak zakładałem FIS

u mnie to tak wygląda

IMG_7508.jpg

IMG_7509.jpg

Krzyniu u Ciebie rzeczywiście wygląda jakby był obcięty ten żółty przewód od spalania :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Panowie... u mnie jedyny żółty kabel idzie tu ---> zaznaczylem na foto czy to mozliwe ze to wlasnie ten wlasciwy przewod?? na zdjeciu slabo widac ale jak gmeralem tam wczesniej idzie on do budy od wiazki chyba tej glownej 1b3c8d9cc192a546m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy moje pytanie z innej beczki, ale może ktoś wie co do czego. A mianowicie zamieściłem dwa zdjęcia i moje pytanie dotyczy brązowej wtyczki i kabelka czarno szarego w który idzie miedzy innymi od sterownika klimy i wchodzi w ta kostkę. W moim akurat tego kabelka nie ma a właśnie kończę podłączanie klimy u siebie i został mi ostatni kabelek i nie wiem co i jak. Zdjęcia pokazują kostkę gdzie on jest i taka sama w której jego nie ma:http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b4a76489e4c01d77.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/344076335cd9dcf9.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś wkoncu podlaczylem ten sygnal spalania... kabel byl uciety i podlaczony konetkorem do innego kabla chyba od kompa lpg... dolaczylem tam kabel sygnalu spalania od licznika i wszystko ladnie dziala:):):) Wielkie podziekowania dla pablo_9 i landryn86.

Została ostatnia sprawa... Pablo_9 pisales ze podlaczenie czujnika temp oleju to 1 kostka kabel bialo niebieski... u mnie ten kabelek jest w kostce nr 2 a nie 1 :/ i teraz moje pytanie. Czy to ten wlasciwy kabel?? i po wpieciu bedzie dzialac czy poprostu wychodzi na to ze u mnie nie ma czujnika temp oleju ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dokladal juz ktos przekaznik spalonych zarowek?? gdzie ten przekaznik podlaczyc i skad dac sygnal do fisa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś wkoncu podlaczylem ten sygnal spalania... kabel byl uciety i podlaczony konetkorem do innego kabla chyba od kompa lpg... dolaczylem tam kabel sygnalu spalania od licznika i wszystko ladnie dziala:):):) Wielkie podziekowania dla pablo_9 i landryn86.

Została ostatnia sprawa... Pablo_9 pisales ze podlaczenie czujnika temp oleju to 1 kostka kabel bialo niebieski... u mnie ten kabelek jest w kostce nr 2 a nie 1 :/ i teraz moje pytanie. Czy to ten wlasciwy kabel?? i po wpieciu bedzie dzialac czy poprostu wychodzi na to ze u mnie nie ma czujnika temp oleju ??

Wiesz co czujnika możesz nie mieć bo ja nie miałem ale miałem wyprowadzony kabelek z konektorkiem do podłączenia tego czujnika także zakupiłem czujnik wykręciłem śrubę zaślepiającą miejsce na czujnik i wkręciłem czujnik, podłączyłem i działa, musiałbyś sprawdzić czy masz ten przewód...

jakbyś miał kabelek to wtedy miernikiem możesz "przedzwonić" czy to ten który masz w tej drugiej kostce i wtedy będziesz miał pewność.

zapodaje Ci linka do tematu o moim aucie z fotkami jak i gdzie ten czujnik mniej więcej się znajduje http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=31821.msg1499505#msg1499505

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablo_9 kolejny raz ogromne Dzięki... zapewne nie mam poprostu tego czujnika ale przy okazji zakupu fisa dostalem ten czujnik. Teraz wiem gdzie go zamontowac a podlaczenie to juz pikuś. Nieldlugo czeka mnie wymiana oleju wiec odrazu go wkrece::) kolejny zadowolony Posiadacz pelnego FIS-a :):P ten przewod to w okolicy filtra gdzies bedzie ukryty czy jak?? jesli go nie znajde... to rozumiem ze wystarczy ze puszcze kabel bezposrednio od czujnika do licznika i bedzie dzialac tak??

jeszcze pytanko czy taka manetka do mnie podejdzie?? ona ma ten "suwak" do sterowania chyba czasu wycieraczek http://www.aukcjoner.pl/gallery/006278815-.html#I1

a sa manetki bez tego suwaka ze sterowaniem fis ale tamte jest ciezko dostac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...