Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

Powinien wystarczyć pin nr 4 do plusa. Mase podaj na 18 i 19. Jeśli nie zadziała to podaj plusa na 3 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dzieki wielkie MaxsteRR

podłączyłem pod zasilacz i wszystko śmiga, nie ma wypalonych lini :naughty: teraz czas się wziąść za rezanie.

A tak przy okazji jakie bym musiał wstawić diody żeby uzyskać taki efekt wskazówek czerwonych

spot06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z zaadaptowaniem nowego licznika do a4 ajm 2000r.

Oryginalny licznik to magneti marelli 8D0920900R 1/2fis, jego potencjalny następca VDO 8D0920932F fis (oba liczniki z 2000r i oba z cyfrowymi zegarkami)

mam do dyspozycji, VAG COM 409, vag tacho 3.01 i commandera 1.4

Dostaje się do obu liczników, przy próbie wejścia do [19-CAN Gateway] mam w obu "no response from controller"

W nowym wprowadzam kodowanie ze starego - jest ok

po wejściu do [Adaptation - 10] (login - ok) i wybraniu kanału 50 - jest niedostępny "error ch50 not Available"

i w tym miejscu kończy się moja przygoda... może wiecie co z tym zrobić by zaadaptować ten licznik?

dodam że vag tacho zczytuje mi wsad (i pin) ze starego MM ale przy próbie zalogowania się do niego tym pinem [17- instruments] [ login-11] mam informacje że PIN jest nieprawidłowy, (pin z ECU silnika jest 5cio cyfrowy i całkowicie inny od tego z licznika)

podpierałem sie forum passata z metodą VAG TACH ale oba wsady są zupełnie inne i nie mam pojęcia które elementy należy przekopiować tak by nowy ruszył z kopyta.

Udało się komuś podmienić MM na VDO ?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest oczywiste - zmieniasz kodowanie z 6 na 4 cylindry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AJM-ce masz pin imo 3. Odczytaj pin z tego nowego licznika i tachem dodaj sobie kluczyk:)

Dzięki (-;.

pin z nowego odczytany (commanderem bo z vag tacho nie chce gadać w przeciwieństwie do MM- paranoja)

"tachem" masz na myśli VAG-COM tak ?

i powinienem się zastosować do poniższego ?

Łączymy się z licznikiem [17] i wprowadzamy spisane ze starego licznika kodowanie. To samo robimy z CAN Gateway [19]( jeżeli jest).

Ponownie łączymy się z licznikiem [17] i wybieramy Adaptację [10]. Wpisujemy numer kanału 00, następnie [Read], [save], [Done, go back], [Close Controller]. Wyłączamy zapłon i włączamy ponownie za ok pół minuty ale nie uruchamiamy silnika.

Teraz trzeba dopasować klucze.

Łączymy się z licznikiem, logujemy się za pomocą pinu nowego licznika w formie 0XXXX. Wybieramy Adaptację [10], kanał 21, wpisujemy 0 i zatwierdzamy. Następnie wpisujemy liczbę kluczy, które chcemy dopasować i zatwierdzamy oraz opuszczamy adaptację i VAG-Com. Klucz w stacyjce powinien się już dopasować, lampka immo gaśnie. Wyciągamy klucz i wkładamy następny, lampka immo znów zgaśnie i znów powtarzamy ten krok aż dopasujemy wszystkie klucze. Uruchamiamy silnik ostatnim dopasowanym kluczem.

..................[źródło passat forum:autorstwa "pogromca"]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie weź vag tacho 3.01 odczytaj pin sobie , potem w tym programie co odczytałes pin masz kolumne na dole New Keys i tam dodajesz sobie klucze:) jak coś to kom. 514694348[br]Dopisany: 11 Kwiecień 2011, 09:56_________________________________________________Powiedzcie mi koledzy czy komuś z was udało się podpiąć radio Symphony I do licznika od A6 po lifcie? Ja próbuje i kurde nie chce mnie się spiąć po pinach clock, data, enable? może one po can się spina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie po CANie sie spina, ale czy symphony ma CAN tego nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio symphony 1 w tym roczniku podpięte jest do liniczka przewodami ENA DATA i CLOCK, sprzeczne jest stwierdzenie że radio te komunikuje się po can z licznikiem, owszem jest ono wyposażone w złącze can l i can h, natomiasat niepowodzeniem kończyły się próby podłączenia radia po wyżej wymienionych 2 kabelka. Po prawidłowym podbięciu kabli (ENA DATA CLOCK) należy zmienić kodowanie w liczniku na kanale 62 najlepiej zacząć od wartośći jeden i testować po kolei, osobiście się przekonałem, że zdaje to rezultat, gdy na liczniku zacznie się wyświetlać rds, należy sprawdzić czy w liczniku nie ma żadnych błędów typu brak komunikacji z telematic lub nawigacją jeśli jest błąd dodajemy jeden na kanale 62 testujemy i znowu sprawdzymy czy nie ma błędów, u mnie jest obecnie wartość 6 rds świeci i nie ma żadnych błędów. Dodam jeszcze, że znalazłem gdzieś na niemieckim forum instrukcję zmiany symphony 1 z audi b6 na navi i tam również radio to chodzi na ena data i clock. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daimos

-> Kanal 62 (CAN-Datenbus Infotainment) (ab MJ 2000)

+00001 - Radio (nur Symphony)

+00002 - Telefon

To skąd to w kodowaniach sterownika? Znajomy ma Symfonie komunikującą się z FISem po CAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale jakbyś mógł wrzucić zdjęcie od taśmy to byłoby spoko

tasma1.th.jpg tasma2g.th.jpg

Jestem na etapie zakładania oryginalnej manetki od Avanta i czerwonej kostki FIS.

Jeśli chodzi o manetkę to obyło się bez przeróbek bo wtyczki pasowały te co miałem aktualnie, ale dołożyłem 4 brakujące piny (zdemontowałem je z niepotrzebnej kostki ISO radioodtwarzacza).

Przed montażem sprawdziłem, który pin jest od czego i oto wyniki:

manetka.th.jpg

Odebrałem również z ASO zamówiony czujnik temperatury oleju, jednak na razie jest niepodłączony, bo zapomniałem zamówić do niego wtyczkę, a nie chcę robić "paści".

czujnik.th.jpg

Zdziwił mnie fakt, że jest wybite na nim 24V (24 Volt??)

Na jakiej zasadzie działa ten czujnik??

Masa jest z obudowy chłodniczki oleju, a plus idzie z pinu 21 zielonej kostki??

Na tym zdjęciu gdzie jest opis wtyczki manetki do fis nie ma oznaczonych przewodów 5 i 6 ja mam manetke z 2.5 tdi i zakładam ją do 1.9 i wtyczka ma te dwa przewody czarny i brązowy czy u mnie moge je gdzieś podpiać żeby spełniały jakąś funkcje?[br]Dopisany: 12 Kwiecień 2011, 18:44_________________________________________________

Jaki jest numer seryjny kostki czerwonej do FIS-a (20pin)??

fisu.th.jpg

spalanie - czerwona pin 1 (żółty przewód w drugiej kostce licząc od lewego błotnika kierowcy przy ECU)

temperatura zewnętrzna - czerwona pin 5 (w moim przypadku miałem w starym liczniku wyświetlacz temperatury zewnętrznej, więc podpiąłem pod przewód brązowo-żółty w starej czarnej kostce, który jest w pin 10)

masa - pin 16 + pin 19 (kontrola spalonych żarówek)

manetka

reset - czerwona pin 11

góra - czerwona pin 14

dół - czerwona pin 18

radio

clock - czerwona pin 12

data - czerwona pin 13

enable - czerwona pin 15

czujnik temperatury oleju - zielona pin 21

Drugie pytanie w czerwonej wtyczce od fisa przy liczniku mam oprócz tych przewodów co na zdjęciu jeszcze dwa -wejście nr.6 przewód czarny i wejście nr.9 przewód koloru brązowego z czerwonym paskiem od czego one są -pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pin 6 sygnał wskazania który bieg jest włączony w automacie

pin 9 czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś walczyłem nadal z tym radiem Symphony. Próbowałem zmieniać w kanale 62 i doszedłem do wartości 25 i dałem sobie spokój. Kabelki podpięte pod (ENA DATA CLOCK) i nici:( Próbowałem podpiąć pod can tylko nie wiem czy ten can z radia to muszę wpiąc pod szarą kostkę w liczniku. Podpiełem pod nią i bład w zestawie wskazników zginął a był to zwiazany z magistralą danych. Co zauważyłem ze jak zmienie wartość na kanale 62 na 0 to błędu z magistralą nie mam jak te cany są podpięte. Po zmianie z 0 na inną wartość błąd się pokazuje. Może trzeba zmienić kodowanie w radiu?? piny są na bank dobrze podpięte. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przydało by się zmienić kodowanie radia:

00xx?: konfiguracja radia

+1 - ferngespeiste Antenne

+2 - zmieniarka CD

+4 - drugi wyświetlacz (Radio/Navigation)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...