Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

w kostce do czarnego wzmaka bose są same piny iso , czy to zasilanie czy sygnały , wszystkie są te same iso:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kostce do czarnego wzmaka bose są same piny iso , czy to zasilanie czy sygnały , wszystkie są te same iso:naughty:

A ja będę miał srebrny wzmacniacz :) Jutro ma przyjść, więc okaże się jakie tam są piny.

BTW, powiedzcie mi jaki ma sens ciągnąć masę dla wzmacniacza aż spod radia? Myślę, że masę da się znaleźć gdzieś blisko przy wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOSE... :) Teraz mam zwykły Harman.

Czyli trzy rodzaje pinów tak jak pisałem wcześniej, więc kabel do zmieniarki powinien pasować jak ulał, no nie? Niestety nie wiadomo jakie przekroje ma ten kabel i chyba kupię kabel 6x0,5 i pozaciskam sobie te konektory.

Jakby ktoś szukał takiego kabla to tutaj są:

Sygnałowy:

Nowy ELEKTRONIK : PRZEWODY : Ekranowane Wielożyłowe : Przewód LIYCY 6x0,50 :

Do mikrofonu:

Nowy ELEKTRONIK : PRZEWODY : Ekranowane Wielożyłowe : Przewód LIYCY 2*0,50 :

Albo wszystko na raz:

Nowy ELEKTRONIK : PRZEWODY : Ekranowane Wielożyłowe : Przewód LIYCY 8x0,50 :

Nie wiem tylko czy kabel REMOTE do włączania wzmacniacza mogę puścić osobno bez ekranu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie idą 3 rodzaje konektorów duo iso , iso i mini iso tyle że w ori kostce te piny są nieco chwiejne(ale da sie na tym działać) bo orginalnie wchodzi tam zupełnie coś innego:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem tubę z wiązką. Wypiąłem wszystkie trzy rodzaje pinów. Niestety takich konektorów nie ma nigdzie w sprzedaży, ale o dziwo konektory DUO ISO, ISO oraz MINI ISO mają identyczne rozmiary. Różnią się tylko tym, że oryginalne mają zapadki/języczki zaraz na początku. Można je wykorzystać, ale w kostce będą trzymane tylko przez fioletową zasuwkę. Oprócz tego pozostaje standardowo lutowanie, ale wpadłem na pomysł, że złączę sobie konektorami odpowiednie kable tuż przed kostką wzmacniacza. Mam odpowiednią zaciskarkę, więc wszystko pięknie połączę.

Panowie, mogę zaoszczędzić na kablu ekranowanym, bo zamiast kupować 6x0,5 dla sygnałów i 3x0,5 dla mikrofonu mogę kupić 8x0,5. Wiem, że brakuje jednego przewodu, ale widzę, że w oryginalne wiązce czarny kabel z przewodu od mikrofonu jest połączony z masą, zaś czarny kabla sygnałowego nie jest połączony nigdzie (pewnie jest połączony do masy radia).

Czy mogę zrobić tak, że czarny z mikrofonu i czarny z kabla sygnałowego będzie wspólny no i oczywiście ekran z masą...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę go jak na razie robił, ale jak się będę nudził i uda mi się go znaleźć w dobrej cenie, to chętnie się pobawię. W związku z tym, chcę już pociągnąć kable, żeby mieć święty spokój. Mam nadzieje, że przekroje 0,5 nie będą za duże (większa pojemność kabla).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli już znajdziesz ten mikro. i go zapniesz to szybciej go zdejmniesz niż zakładałeś:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli już znajdziesz ten mikro. i go zapniesz to szybciej go zdejmniesz niż zakładałeś:wink:

A dlaczemu? Właśnie mam zamiar go zakładać. .

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ten mikrofon wykorzystywany przypadkiem przez procesor audio, dzięki czemu mamy lepszy dźwięk dostosowywany w zależności od nagrania?

---------- Post dopisany 20-02-2013 at 11:29 ---------- Poprzedni post napisany 19-02-2013 at 16:59 ----------

Czy ktoś wie, gdzie dokładnie jest przykręcona masa radia? Niestety ani radio ani RNS-E nie ma z tyłu śrubki do przykręcenia dodatkowej masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa jest wspolna - radio + wzmak jest zmostkowany i masa jest przykrecona z tylu za radiem do czarnej belki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek uruchomiłem swój zestaw BOSE. Podłączyłem wszystko jak należy. Zero zakłóceń itp., ale z podłączonym pinem BOSE gra to jak zwykły wzmacniacz!

Odłączyłem oczywiście pin BOSE no i gra pięknie, ale jest dobrze z ustawieniem basu na +1, potem za bardzo dudni i jest nieprzyjemnie, nieczysto.

Może ten pin BOSE wycisza system tylko wtedy, gdy nie ma podłączonego audio pilota? Czy ktoś kto ma uruchomionego audio pilota i podłączony pin BOSE też ma takie odczucia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem moda dwa lata temu i do tej pory się zastanawiam co jest z tym pinem Bose... też go odłączyłem, bo gdy usłyszałem jak gra zestaw z podpiętym ww. pinem to się załamałem :( jak ktoś będzie miał jakiś pomysł to niech da znać bo zżera mnie ciekawość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem moda dwa lata temu i do tej pory się zastanawiam co jest z tym pinem Bose... też go odłączyłem, bo gdy usłyszałem jak gra zestaw z podpiętym ww. pinem to się załamałem :( jak ktoś będzie miał jakiś pomysł to niech da znać bo zżera mnie ciekawość :)

Też się właśnie załamałem, a chciałbym, żeby wszystko było podłączone jak w oryginale.

Dzisiaj jechałem A3 bez BOSE i na prawdę grał ten zestaw pięknie, a tu d*pa...

Wiele osób tutaj pisało o tym pinie, ale chyba nie wiadomo jak to jest w sytuacji, gdy ktoś ma włączoną opcję Audi Pilota. Możliwe, że w sytuacji, w któej nie ma Audi Piota BOSE przechodzi w bezpieczny tryb dla siebie i odsłuc**jącego : )

---------- Post dopisany 26-02-2013 at 13:18 ---------- Poprzedni post napisany 24-02-2013 at 16:44 ----------

Poskładałem wczoraj prawie wszystko, zaizolowałem kable przy wzmacniaczu itp. Wsiadam, włączam radio i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie delikatne syczenie w tylnych głośnikach.

Mam wrażenie, że zaczęło syczeć dopiero po złożeniu wszystkiego, ale mogę się mylić. Żadne inne głośniki nie syczą, nawet subwoofer, ale z przodu mam nieoryginalne głośniki w układzie odseparowanym i może dlatego w nich nic nie syczy.

Czy takie delikatne syczenie jest normalne? Proszę wyciszcie radio i przystawcie ucho do tylnych głośników, czy ma cie tak samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz powyciągać piny z kostki niebieskiej i powkładać je w odpowiednie miejsca w kostce do BOSE... w ten sposób tylko tylne głośniki będą grały z suba... aby grały przednie, musisz zrobić stage 2 i ciągnąć kable...

OK. a co zrobić, jeśli kupi się samego suba ze wzmacniaczem bez kostki BOSE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje nic innego jak dokupić kostkę najlepiej od razu z pinami, jakiś czas temu ktoś nową sprzedawał

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nową na sprzedaż, ale już zmieniła właściciela :decayed:

Zapytaj Dominika, on ma kostki z pinami i kawałkami przewodów. Tutaj link do wątku: http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-153/kostki-bose-srebrny-wzmak-254004/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...