Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazję kupić kompletną wiązkę BOSE do Avanta, pochodzącą z B7. Wiązka jest w całości, nie pocięta i zawiera wszystkie PINY, łącznie z instalacją do centralnego i mikrofonu BOSE. Tanio nie jest, ale chciałbym zachować oryginalność instalacji.

Czy ktoś wymieniał już kompletną wiązkę i mógłby odpowiedzieć :

1. Starą wiązkę trzeba wybebeszyć i w jej miejsce położyć tą pod BOSE?

2. Którędy dokładnie w kabinie leci fabryczna instalacja - środkiem czy progami?

3. Wiązka z B7 posiada inne wtyczki antenowe, czy nie będzie problemu przełożyć końcówki antenowe na te z B6?

Zdjęcia omawianej wiązki

qsUTRmV.jpg

3gMmRP1.jpg

zF5yAZa.jpg

SYvgJG0.jpg

IlPXUL1.jpg

gUfJsvm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zostawiam starą wiązkę na której mam głośniki BOSE podłączone ale tylko tył ze wzmakiem to taki BOSE, dokładam ori wiązkę BOSE i mozliwe, że drugi wzmak BOSE i podłącze pod niego ori TUBE Audi w kole zapasowym, i zobacze czy zagra lepiej anizeli jak teraz gdy dzieli moc z z subem Bose znajdujacym się w półce :) jak bedzie lepiej to bede działał na dwa wzmaki BOSE :jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jak juz bedziesz bebeszył mozesz wyciagnąc , aczkolwiek pomysl czy niebedziesz czegos dokładal , wtedy kabelki ktore juz sa napewno sie przydadzą :naughty:

2. ori wiazka leci srodkiem , czyli pod tunelem

3. co do anten to wtyki masz takie same i tego akurat bym niezmienial

dzieki domin. moze kojarzysz czy wiazka kompletna konczy sie na wtyczce 32pin przy subie? chodzi mi przede wszystkim o to czy kable z lewej str bagaja zostaja nienaruszone (tam gdzie jest wzmak antenowy pod webasto i odbiornik fal radiowych pilotow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem to u siebie 3 lata temu. W lewej stronie bagażnika nic nie dłubałem. Rozważałem wyciągnięcie starej wiązki , ale ostatecznie została.

Wiązka położona jest w "rynnie" przy tunelu środkowym. Dalej pod siedziskiem leci do prawej strony bagażnika , gdziem masz "suba". Zdemontujesz siedzisko to zobaczysz. Kabel antenowy zostawiłem "stary". A ten z wiązki Bose odwinąłem.

Gdy zdemontujesz tunel środkowy i kosz panelu klimy/radia zobaczysz grube przewody zasilające (1.czerwono/niebieski i 2.brązowy) zaciśnięte i jeszcze w koszulce termo. Tak jak na twoim pierwszym foto. Odcinasz i zaciskasz lub lutujesz z nową wiązką Bose.

Co do przewodów głośnikowych to pamiętam, że tez je odcinałem i lutowałem. Kolorystyka kabli jest taka sam. W ten sposób nie musiałem ciągnąć do każdego słupka i podmieniać pinów. Z głośnikiem centralnym tak samo.

Głośnik centralny w Bose jest sterowany bezpośrednio ze wzmacniacza, a w serii połączony z przednimi głośnikami ( nie pamiętam dokładnie ,"+" z lewego przedniego głośnika, a "-" z prawego przedniego , lub odwrotnie ). Jest gdzieś schemat na forum.

Pamiętam , że jeszcze przekładałem piny w czarnej kostce do radia ( to chyba były CAN-y). Przyłóż obie czarne kostki do siebie, zobaczysz które piny gdzie trzeba przełożyć.

W wiązce którą miałem nie było przewodów do Mikrofonu, także tu nie wiem co i jak. Nie ma żadnych 3 piknęć po otwarciu samochodu. Nic nie kodowałem.

Audio działa po dziś dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoc mikrofon Bose wystepowal jedynie przy srebrnym wzmaku Bose a w czarnym nie, wiec ja mam to z glowy bo mam czarny wzmak a wkrotce dwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoc mikrofon Bose wystepowal jedynie przy srebrnym wzmaku Bose a w czarnym nie, wiec ja mam to z glowy bo mam czarny wzmak a wkrotce dwa ;)

Mam srebrny wzmacniacz z 2007 roku. Nie montowałem mikrofonu. W wiązce nie było przewodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska do czego podłaczyc ten kabelek czarny z wiazki sygnalowej od strony wtyczki radia? Ten kabelek z czarnego przechodzi w brazowy, czy to jest kabel izolacyjny calej wiazki? I gdzie podlaczyc go? do masy radia tj tego grubszego brazowego? Podlaczylem na probe radio i wszystko gra, wiec nie wiem do czego ten kabel jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który pin wtyczki? Jak mówisz że od sygnału to może być ekran sygnału, a jak po prostu inny masowy kabelek od wtyczki radia to może Bose pin. Jedno i drugie pod masę audio najlepiej:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie to chodzi mi o ten kabelek w wiazce z sygnalowymi Bose konczacej sie za radieme6ymu4y2.jpg

---------- Post dopisany at 16:19 ---------- Poprzedni post napisany at 16:18 ----------

Z wiazki sygnalowych wychodzi jako czarny a potem z kawalkiem brazowego jestcz mostkowany, na chlopski rozum chyba powinienem to podlaczyc do masy zasilania radia tj brazowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek idzie od wzmacniacza z sygnałem i jest to ekran sygnału. Tak, podłącz go do masy radia:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktory kabelek odpowiada za napis BOSE na radiu? Po oczywiscie zakodowaniu Vagiem, mam Concert III z b7 a wzmak czarny i wiazka z B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest fotka tej kostki bo nie moge znalezc? Przy nr ktorego posta moge je obejrzec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy się na to Bose poupierali....

Robert, a co proponujesz alternatywnego tak aby można było wrzucić w ori miejsca (odpadają dodatkowe wzmaki, przetwornice i głośniki zabierające miejsce w bagażniku) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co za duzo wzmakow wkladac do auta bo akumulator niepociagnie za dlugo, zwlaszcza sluchajac muzy na postoju i zgaszonym silniku, a moze poprostu u mnie juz czas na zmiane aku choc w zime odpala moja benze 1.8T bez zajakniecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie na RNSe mam problem z buczeniem. Polega na tym, że im jaśniej ustawie ekran tym głośniej buczy, jak wyłączę całkowicie ekran buczenie ustaje. Miał ktoś taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam zrobić z tym pinem BOSE żeby był napis na radiu, radio concert II

Edytowane przez byradzio
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam zrobić z tym pinem BOSE żeby był napis na radiu, radio concert II

Pin BOSE łączysz do masy. Tak jest z fabryki.

Podpinasz VAG-a. Kodujesz w radiu. Sprawdzę jutro i opiszę dokładniej, bo nie pamiętam którą cyfrę zmieniasz. Chyba ,że ktoś odpowie wcześniej.

Edytowane przez p.g.a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...