Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRE] Jak często lać uszlachetniacz do wtrysków czyszczenia ?


sebperth

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już pisałem wcześniej, że przed zalaniem środka czyszczącego wymieniłem filtr paliwa, bo moim zdaniem niema sensu czyścić wtryski jak filtr zawalony. Przyznam szczerze, że raz zalałem środek i zrobiłem już jakieś 5tyś no i auto nic nie buja, drga.

Siemian już tyle tego STP zalał, że jego filtr paliwa to znów jak nówka wygląda :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche długo czekałes z wymiana najlepiej wymieniac co 20 tys

z tego co wiem to ASO mowi o wymianie razem z co drugą wymianą oleju czyli w trybie LL wychodzi 60tys

ja oczywiscie olej zmieniam co 10-15tys km ale teraz wiem,ze to zlecenie ASO o filtrze paliwa nie ma sensu w PL.

Ja wiem ze w ASO tak zlecaja ale czego oni tam nie zalecaja a puzniej wychodza dziwne rzeczy tan jak np z longlife ciekaw jestem kto tak wymieniał by w uzywanym aucie

Nówka ok bo pojeżdzi 1 własciciel a puzniej kupi ktos i ma problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ASO wymieniaja filtr powietrza w TDi co 30 kkm... Paranoja

A Helmuty zalecają co 90 tys.(tak wynika z mojej książki serwisowej z niemcowni) :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u helmuta jest inne paliwko a unas musisz to skracać jak chcesz aby twoja audi zdrowa była

Mi chodziło o filtr powietrza, widać powietrze też mają czyściejsze...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u helmuta jest inne paliwko a unas musisz to skracać jak chcesz aby twoja audi zdrowa była

Mi chodziło o filtr powietrza, widać powietrze też mają czyściejsze...............

Ja wymieniam co 10 tys filtr oleju powietrza a co drógi raz kabina i paliwo i zaczynam lac stp co 3000 4000 tys i mysle ze bedzie git

220000 tys przebiegu cza dbac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ASO wymieniaja filtr powietrza w TDi co 30 kkm... Paranoja

A Helmuty zalecają co 90 tys.(tak wynika z mojej książki serwisowej z niemcowni) :thumbdown:

Nie chce mi się w to wierzyć. Może źle spojrzałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczam sie do tematu :) otoz u mnie wygladalo to tak ze zatamkowalem w polsce do pelna na Shellu,zajechalem do Danii i codziennie szczegolnie na zminym silinku trzeslo mi sie auto-skonczyla sie polska ropa i zalalem dunskiej tez na shellu i wibracje ustaly :blink: to swiadczy o jakosci polskiego paliwa gdzie shell to znana firma-normalnie wstyd. jak bede w polsce to zaleje tez jakiegos uszlachetniacza i zaczne stosowac regularnie nie ma co ryzykowac

Kumpel z pracy właśnie mi to podesłał - cytuję :

"[sPAM] Shell na ul. polskiej

NIE TANKOWAC TAM, chszczą paliwo lub coś gorszego ;). W salonie samochodowym, w którym pracuje moje dziewczę zbadano paliwo tam zatankowane (klient zgłosił usterkę "Samochód przestał jechać"). Wynik pokazał ponad 15% zawartość WODY.

PS. Ja zatankowałem tam olej napędowy jakiś czas temu do pełna i tak jak zazwyczaj na baku przejeżdzam 700 km. tak teraz mam zrobione 340km. i zostało mi 10 litrów..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mechanik poradził mi abym nie jeździł do zapalenia się rezerwy lecz przy wskazaniu połowy zbiornika tankował do pełna. Stwierdził, że sprzedawane u nas paliwo jest kiepskiej jakości i jak bym trafił na jakiś syf to jest szansa, że wymiesza się z poprzednim paliwem i nie będzie tak szkodliwe dla układu wtryskowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a ja polecam tylko i wyłącznie środek ,,stanadyne" http://stanadyne.com.pl/ korzystam z tego środka dobre 2 lata :) i jestem zadowolony :) Śmiało moge stwierdzić że silniczek jakby swobodniej chodzil, zdecydowanie lepsze osiągi no i autko jakby mniej dymiło ;) sam sprawdzałem a byle czego nie leje do niuni ;)

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a ja polecam tylko i wyłącznie środek ,,stanadyne" http://stanadyne.com.pl/ korzystam z tego środka dobre 2 lata :) i jestem zadowolony :) Śmiało moge stwierdzić że silniczek jakby swobodniej chodzil, zdecydowanie lepsze osiągi no i autko jakby mniej dymiło ;) sam sprawdzałem a byle czego nie leje do niuni ;)

Pozdro ;)

I tą wypowiedzią spowodowałeś że już Ci nie wierze.

Napewno takie śrdoki nie poprawiają osiągów, bo nie o to w tym chodzi (chociaż czasem producenci "się rozpędzą" i zapewniają o poprawie).

Jak dla mnie jesteś poprostu w tym momencie nie wiarygodny. Wierze w Twoje dobre intencje, ale widocznie u Ciebie siła autosugestii jest mocniejsza od prawdziwych odczuć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ASO wymieniaja filtr powietrza w TDi co 30 kkm... Paranoja

A Helmuty zalecają co 90 tys.(tak wynika z mojej książki serwisowej z niemcowni) :thumbdown:

Nie chce mi się w to wierzyć. Może źle spojrzałeś...

Siemian żeby nie być gołosłownym ,wrzucam dwie fotki z książki sewisowej, na których są zalecane przębiegi wymian poszczególnych filtrów i olei w Niemczech, co do wymian filtra powietrza to fakt że u nich na drogach jest czyściej niż na naszych.

1MJRJ0.jpg

1MJWIi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jaja... no rzeczywiście... aż mi się w to wierzyć nie chce.

Ja wymieniam filtr co 15 kkm i jest zawsze tak zabity że ostatnio zastanawiałem się czy nie zacząć wymieniać co 10kkm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymianę filtra powietrza powinno się uzależnić od tego w jakich warunkach się jeździ, np. wystarczy parę kilometrów jazdy po wysuszonej drodze gruntowej za innym samochodem , żeby filtr nadawał się do wymiany ;( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten środek STP można stosować do pompowtrysków? :mysli:

Na opakowaniu pisze że służy do czyszczenia wtryskiwaczy (o pompowtryskach nie ma słowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten środek STP można stosować do pompowtrysków? :mysli:

Na opakowaniu pisze że służy do czyszczenia wtryskiwaczy (o pompowtryskach nie ma słowa)

lej smiało, ja leje co drugie tankowanie już rok czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyny namacalny "dowód" działania tych uszlachetniaczy to chyba tylko te korekcje, bo na oko i ucho trudno cokolwiek stwierdzić, a resztę dodaje autosugestia pewnie, no ale spoko jeśli w korekcjach poprawa, to można raz na 5 tysi zalać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki byś chciał dowód... To ma własnie czyścić wtryski- czyli mają się zmniejszać korekcje. U mnie silnik odczuwalnie mniej "buja" na wolnych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...