Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy wahacze polecacie ?


kred

WAHACZE W NASZYCH A4  

740 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie wahacze polecacie ?



Rekomendowane odpowiedzi

Dobra dzięki to mnie zaskoczyłeś bo kiedyś rozmawiałem z dzikiem i była inna rozmowa

a4 b6 ma inne wahacze dolne, 1bv to już zupełnie inna zabawa :)

passat B5 fl - od vinu zmieniony sworzeń :)

może pomyliłem sie i zrozumiałem że chodzi o pasiora bo toż to oczywista oczywiśtość że a4 b5 i b6 to inne pary kaloszy z kompletami wahaczy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ktoś brał wahacze MS od tom77???

Ile mu wytrzymały????

Bawić sie w MS-a za 600 zł czy febi za 1000 bo jak na razie finanse mi nie pozawalaja na LMO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś brał wahacze MS od tom77???

Ile mu wytrzymały????

Bawić sie w MS-a za 600 zł czy febi za 1000 bo jak na razie finanse mi nie pozawalaja na LMO

Nie ma znaczenia czy bierzesz od kogoś z forum czy a alledrogo etc. ważny prawidłowy montaż, styl jazdy oraz rodzaj nawierzchni po jakiej jeździsz to głównie wpłynie na żywotność.

Teraz górę założyłem MS i po 15tys jest cisza. Jak wytrzyma tyle co poprzednie 42tys to będzie git.

Dół cały czas ori ale już przy ostrym przyśpieszaniu na nierównościach hydro tuleja zaczyna się odzywać a było tak cicho:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poltora roku temu zalozylem zestaw fortuna-line chyba lub cos w ten desen

20 tys i góra wysypana wg mnie bo napier..ala

na przegladzie na trzepakach mówil ze delikatne luzy ale do przyjecia

na miesiac przed przegladem zalozylem koncówki z tego zestawu bo przy wymianie wtedy zostawilem ori bo byly git

na trzepakach gosc do mnie ze lewa koncówka delikatny luz :doh:

tak wiec nie polecam

aaaa zawiecha 1ba na 195/65/15

troche po brukach jezdze wiec moze dlatego sie sypnely

i teraz jak bede wymianial na wiosne gleboko sie zastanawiam nad ms czy jeszcze cos inego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Master Sport w B6 od kwietnia, zrobiłem równo 10 tyś km i posypały się górne z prawej strony :/ jutro demontaż i odsyłka do producenta - okaże się jak to z tą gwarancją jest;)

Po 10 tyś km tłuką się bardziej niż Lemy które były w aucie od nowości:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to jest różnica w średnicy dolnego sworznia wahacza prostego a czy banana również to nie wiem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę allegro który podrob nie sprzedaje , bo potzrzebuje tylko górnych, tom77 sprzedaje tylko komplety a dzik wogole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę allegro który podrob nie sprzedaje , bo potzrzebuje tylko górnych, tom77 sprzedaje tylko komplety a dzik wogole.

MAster sporta?? Mam u siebie w sklepie prosto z Gorlic:wink:

W ogóle to napiszę coś o tych wahaczach bo ostatnio odwiedził mnie przedstawiciel tej firmy i mówił o technologii zawieszenia.

Otóż tańsze wahacze aluminiowe są odlewane a te droższe i zarazem lepsze są kute. Tak też jest z wahaczami Master sport że aluminowa forma jest kuta(w Chinach) i w takiej postaci transportowane są do Niemiec (bodajże Hamburga gdzie jest centrala) i potem do Polski do Gorlic. Tam też w gotową odkuwkę z Chin wtłaczane są tuleje i do tego sworzeń który jest zagniatany z odpowiednią siłą. Sworznie ogólnie mają normę zacisku 2,5kN i tak też większość firm robi a w Master Sporcie jest inaczej. Siła zacisku to 3,2kN. Dlatego też niektóre partie wahaczy poprostu piszczą... Ale fabryka oczywiście na życzenie może zaciskać sworznie w wahaczach z mniejszą siłą co nie będzie powodowało piszczenia...:wink: I teraz 2 słowa o gwarancji o której wszyscy piszą że "to papier bez pokrycia". Otóż nie ma w tym kropli prawdy!! 95% Wahaczy które są reklamowane jest uznawana. Jeżeli nie mają widocznych uszkodzeń (takich jak złamianie wahacza czy pogięcie go) a widać po prostu że się zbyt szybko zużyły producent uwzględnia gwarancję która jest na 2 lata! Ot takie wyjaśnienie co do MAster Sporta. Sam ujeźdzam i jestem zadowolony ale moje są z tych co piszczą:decayed: Do B5 zestaw 515zł a do B6 549zł:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas montaży górnych MS dokładnie się im przyjrzałem i widać wyraźnie że to odlew więc nie wiem jaka to technika tego kucia że wyglądają jak odlewane no chyba że kupiłem podróbki MS:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas montaży górnych MS dokładnie się im przyjrzałem i widać wyraźnie że to odlew więc nie wiem jaka to technika tego kucia że wyglądają jak odlewane no chyba że kupiłem podróbki MS:grin:

Być może:whistling:Albo takie Master Sporty kupiłeś:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe tak to jest z tymi tanimi wahaczami, puki co nie piszczą i brak luzów. Gorzej jak się dół wysypie LM trochę szarpnie kieszenią:facepalm: ale nie ma wyjścia jak się chce być pewnym że koło nie odpadnie:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe tak to jest z tymi tanimi wahaczami, puki co nie piszczą i brak luzów. Gorzej jak się dół wysypie LM trochę szarpnie kieszenią:facepalm: ale nie ma wyjścia jak się chce być pewnym że koło nie odpadnie:decayed:

Ja zupełnie nieświadomie czym to pachnie kupiłem wahacze MS i jeżdzę 1,5 rok gdzie zrobiłem około 20tyś na tych wahaczach... Dodam że letnie koła to 235/35R19 i nie słysze do tej pory żadnego stuknięcia:kox: Oprócz piszczenia nie mam zastrzeżeń i nie dałbym 1300zł za lemfordera bo wątpie żeby wytrzymał 3 razy tyle co MS:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje o Użytkowniku MotoApteka24

Tutaj nasze aukcje i kontakt. Na stanie nie mamy samych górnych tylko komplety ale możemy zamówić:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dałbym 1300zł za lemfordera bo wątpie żeby wytrzymał 3 razy tyle co MS

No i tu się niestety mylisz bo wytrzymują nawet więcej:naughty: Ponad 120 tys.km przejechane w jednym aucie i około 80 tys km w drugim a ile wytrzymają to nie wiem ale dalej są na autach i jest cisza, więc dla mnie inne firmy mogą nie istnieć nawet jak by za darmo dawali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe tak to jest z tymi tanimi wahaczami, puki co nie piszczą i brak luzów. Gorzej jak się dół wysypie LM trochę szarpnie kieszenią:facepalm: ale nie ma wyjścia jak się chce być pewnym że koło nie odpadnie:decayed:

Ja zupełnie nieświadomie czym to pachnie kupiłem wahacze MS i jeżdzę 1,5 rok gdzie zrobiłem około 20tyś na tych wahaczach... Dodam że letnie koła to 235/35R19 i nie słysze do tej pory żadnego stuknięcia:kox: Oprócz piszczenia nie mam zastrzeżeń i nie dałbym 1300zł za lemfordera bo wątpie żeby wytrzymał 3 razy tyle co MS:hi:

A nie możesz zlikwidować tego piszczenia poprzez np. nasmarowanie olejem sworznia pod osłoną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...