Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

karty max 2GB dla RNS-E z indexem192. Nowe RNS-E LED oznaczony jest indexem 193 i czyta do 32GB SDHC

W instrukcji RNS-E, którą można pobrać tutaj:

http://homepage.ntlworld.com/bah.bah1/RNS_manual_.pdf

jest zupełnie inaczej napisane: karty maks. 256 MB, 400 plików i 256 folderów, ale to może dla starszych wersji. Możliwe, że jednak poszczególne wersje D, K, Q, T się czymś różnią :)

W jakich autach był montowany RNS-E z indeksem 193?

  • Odpowiedzi 4,5 tys.
  • Wyświetleń 801,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

RNS-E starszej generacji (te z indexem 192) czytają podobno 4GB ale SD nie SDHC, a jak zdążyłeś zauważyć takich kart jest bardzo mało. Powyżej tej pojemności dostępne są karty już w standardzie SDHC, których to RNS-E I generacji nie obsługuje.

RNS-E z indexem 193 był montowany w Audi A3, audi TT, Lambo Gallardo, Seat Exeo. To całkiem nowe urządzenie pod względem hardware, software i obsługuje SDHC. U mnie bez problemu 2x32GB SDHC Class 10.

Opublikowano

Co masz na myśli mówiąc starszej generacji? Czy tylko ledy czytają SDHC czy też zwykłe Rns-y?

Opublikowano
Co masz na myśli mówiąc starszej generacji? Czy tylko ledy czytają SDHC czy też zwykłe Rns-y?

tak, tylko ledowe obsługuje karty SDHC.

Opublikowano

Czy navi z Exeo z indeksem 193 pasuje P&P do A4 B6?

Opublikowano
Czy navi z Exeo z indeksem 193 pasuje P&P do A4 B6?

pasuje, u mnie właśnie taka siedzi :)

Opublikowano

Szczęściarz, bo ciężko taką znaleźć... Możesz podać dokładny nr tej swojej?

Opublikowano
Szczęściarz, bo ciężko taką znaleźć... Możesz podać dokładny nr tej swojej?

fakt ciężko, bo tych aut mało a co dopiero wyposażonych w navi.

nr 3R0 035 193

można kupić też leda z A3/TT i przełożyć panel ze starego RNS-E ale to też dodatkowe koszta

Opublikowano
RNS-E starszej generacji (te z indexem 192) czytają podobno 4GB ale SD nie SDHC.

Dokladnie, czytaja 4GB SD.

Opublikowano
Szczęściarz, bo ciężko taką znaleźć... Możesz podać dokładny nr tej swojej?

wcale nie ciężko bo Siemian co chwila ma ledowego rnsa , i na zamówienie tez mota co trzeba :)

Opublikowano

Panowie a możecie podać czym jeszcze różni się wersja z EXEO?

Da się ją tak zakodować, żeby zamiast logotypu Seata był logotyp Audi przy starcie? :)

Z systemem BOSE współpracuje bez problemu, bo w EXEO też jest BOSE no nie?

Opublikowano
Panowie a możecie podać czym jeszcze różni się wersja z EXEO?

Da się ją tak zakodować, żeby zamiast logotypu Seata był logotyp Audi przy starcie? :)

Z systemem BOSE współpracuje bez problemu, bo w EXEO też jest BOSE no nie?

jak kupisz od siemiana to będziesz miał normalnie z softem Audi i to jeszcze RS4 :D ja tak mam :) różni się tym że zamiast przycisku cd/tv masz przycisk media , wyświetlacz ma dużo wiekszą rozdzielczość i jest na ledach czyli ciągnie mniej prądu , obsługuje 2x karty 32GB SDHC a nie tak jak w starszych 2x 2GB zwykłe SD, jak najbardziej jest pod BOSE bo też mam i naprawde gra super:)

także podsumowanko wszystkich różnic na tacy :)

Opublikowano

Dzięki!

Opublikowano
Dzięki!

nie ma sprawencji :):hi:

Opublikowano

Witam,

Mam zamiar zakupić RNS-E, obecnie posiadam Audi Concert CD by Grundig.

Mam kierownice multiplikacyjną i wbudowany bluetooth z funkcją mowy.

I teraz co potrzebuje dokupić aby zaminować RNS-E z navi

1.RNS-E

2. Kosz pod Navi taki kosz KOSZ RAMKA KIESZEN POD NAWIGACJE 2DIN AUDI B7 A4 (3047577681) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

3. Antena GPS ?

Co oznacza RNS-E AISIN ?

Opublikowano
Witam,

Mam zamiar zakupić RNS-E, obecnie posiadam Audi Concert CD by Grundig.

Mam kierownice multiplikacyjną i wbudowany bluetooth z funkcją mowy.

I teraz co potrzebuje dokupić aby zaminować RNS-E z navi

1.RNS-E

2. Kosz pod Navi taki kosz KOSZ RAMKA KIESZEN POD NAWIGACJE 2DIN AUDI B7 A4 (3047577681) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

3. Antena GPS ?

To co napisałeś + adapter (przejściówka) anteny. Tunel dotniesz.
Opublikowano

Panowie dziś jestem po przymiarkach rns-e w aucie i nie wszystko działa, obecnie mam w aucie concerta i mf kierownice

kierownica z rns-e działa,radio włącza/wyłącza się po stacyjce,informacje z radia,karty i zmieniarki wyświetlają się na fisie.

co muszę zrobić żeby;

1. ściemniał się wyświetlacz po włączeniu świateł

2. pojawiały się informacje na fisie z navi(w górnej części fisa)

3. navi wyświetliło na całym fisie

mam podpięte już can-l/can-h do concerta, czy to kwestia tylko kodowana ?

Opublikowano

odpowiednie kodowania i wsio będzie hulać:wink:

Opublikowano
Panowie dziś jestem po przymiarkach rns-e w aucie i nie wszystko działa, obecnie mam w aucie concerta i mf kierownice

kierownica z rns-e działa,radio włącza/wyłącza się po stacyjce,informacje z radia,karty i zmieniarki wyświetlają się na fisie.

co muszę zrobić żeby;

1. ściemniał się wyświetlacz po włączeniu świateł

2. pojawiały się informacje na fisie z navi(w górnej części fisa)

3. navi wyświetliło na całym fisie

mam podpięte już can-l/can-h do concerta, czy to kwestia tylko kodowana ?

STG 17 (Instrument cluster) -> Adaptation -> Function 10 -> Channel 62

Sprawdź czy masz tam zakodowaną wartość 21

Opublikowano
Panowie dziś jestem po przymiarkach rns-e w aucie i nie wszystko działa, obecnie mam w aucie concerta i mf kierownice

kierownica z rns-e działa,radio włącza/wyłącza się po stacyjce,informacje z radia,karty i zmieniarki wyświetlają się na fisie.

co muszę zrobić żeby;

1. ściemniał się wyświetlacz po włączeniu świateł

2. pojawiały się informacje na fisie z navi(w górnej części fisa)

3. navi wyświetliło na całym fisie

mam podpięte już can-l/can-h do concerta, czy to kwestia tylko kodowana ?

STG 17 (Instrument cluster) -> Adaptation -> Function 10 -> Channel 62

Sprawdź czy masz tam zakodowaną wartość 21

i tu jest problem z racji braku vaga :wink:

dziś tylko sprawdzałem czy antena gps działa i jak się to będzie spisywać, jeszcze nie przyszedł mi adapter anteny więc jeszcze w aucie na stałe nie jest zamontowany

---------- Post dopisany at 18:04 ---------- Poprzedni post napisany at 18:02 ----------

a jeszcze aux-a za razem chce ogarnąć więc jeszcze z tydzień poleży w domu bo jeszcze gniazdko mi nie przyszło

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.