Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Programy które łączą się z navi to vcds lite, vcds full, vas. Vag com polski vag nie łączy się z rns-e. Soft masz ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Programy które łączą się z navi to vcds lite, vcds full, vas. Vag com polski vag nie łączy się z rns-e. Soft masz ok.

dzięki wielkie za odp. jutro to sprawdzę w takim razie...dziwi mnie tylko, że tym całym VIAKEN-em nie mogę się połączyć...z innymi modułami daje sobię fajnie radę, sprawdzałem nim navarę 2010, juke 2012 i też fajnie i szybko się łączył...a to RNS-E nie kumate jakieś jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra no problem bez diversity

Dzięki! W takim razie będę chyba musiał sprawdzić wzmacniacz. Tylko, że w avancie wzmacniacz jest zamknięty w metalową obudowę i za bardzo nie ma co z nim zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vim to plytka bez mapy, nie da sie jej raczej dograc do mapy, najpierw to, potem potem aktualizacja, potem pl soft i mapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem... Czyli jak mam v750 i chce vimhacka i mapę 2014 to najpierw vimhack a potem mapę ? Skoro juz nie chce wyższego update'u...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrywasz plytkę z VIM hackiem , potem najlepiej odczekać pare godzin żeby sie wszystko przegryzło. Potem dajesz coś wyżej np sw:0500 potem soft z PL/SDS 0750 i wszystko lata . Robiłem tak nie raz i zawsze latało.

Najwyższy ori soft pod stare rns-e to 0650 i taki też jest z mapami 2013/ 2014 . Jak bedziesz miał soft 0750 z PL to wszystko normalnie na tym lata

---------- Post dopisany at 20:32 ---------- Poprzedni post napisany at 20:26 ----------

Tak samo jak posiadasz soft 0750 z PL i każdy inny powyżej 0650 to nic sie juz nie upgraduje , korzystasz tylko z mapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co znaczy że nie możesz uruchomić , nie wgrywa softu czy jak ?

No właśnie mam soft 0750 bez SDS i nie mogę zaktualizować tak żebym miał SDS, zmieniam też w adaptacji kanał 97 na 1 tak żeby przyjął soft z SDS mam 0750 i 0660 i nic nie przyjmuje , nawi po włożeniu płytki z softami pisze że jest to soft ... i nie aktualizuje. No chyba że z moimi softami coś nie tak, ale skoro nawi widzi aktualizacje to myślę że z nimi jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno zmienia ci się ta wartość z 0 na 1 ? Może źle płytki nagrywasz .

Jak masz soft 0750 PL i chcesz wgrać 0750 PL z SDS to nie pójdzie bo navi widzi tą samą wartość i dlatego pokazuje soft a nic nie rusza. Musisz zrobić downgrade na jakiś niższy/wcześniejszy i dopiero później polecieć z 0750 PL/SDS. A to że 0660 ci też nie rusza to nie mam pojęcia czemu . Albo źle nagrana płytka albo coś nie tak robisz adaptacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozmawiałem z kolesiem który pracuje właśnie w naprawach fabrycznych navi, i powiedział mi że po zmianie adaptacji w 97 kanale trzeba odłączyć zasilanie na jakiś czas,i wtedy niższy soft. Na kanale zmienia mi się z 0 na 1 i przez jakiś czas tak jest bo wchodziłem parę razy po zmianie i jest 1.Najgorsze że nie mam sprawdzonego softu 660.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię, dzięki

---------- Post dopisany at 21:09 ---------- Poprzedni post napisany at 16:29 ----------

Poszło, mam teraz soft 550 chyba, a jak probuje wgrać 750 z sds to i jakis krzaczki i zero dalej, tak w kółko, ma ktoś jakiś soft z sds Polski, bo ten chyba mój to jakaś kiszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzel jakiś adres email na pw to ci pośle :wink:

---------- Post dopisany at 20:13 ---------- Poprzedni post napisany at 20:13 ----------

Jak dam radę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzel jakiś adres email na pw to ci pośle :wink:

---------- Post dopisany at 20:13 ---------- Poprzedni post napisany at 20:13 ----------

Jak dam radę :wink:

Dzieki polecial na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzel jakiś adres email na pw to ci pośle :wink:

---------- Post dopisany at 20:13 ---------- Poprzedni post napisany at 20:13 ----------

Jak dam radę :wink:

Dzieki polecial na pw

Poszło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy RNS-E bez anteny diversity powinien normalnie odbierać stacje radiowe? U mnie jest bardzo kiepsko z odbiorem po przejściu z Chorusa. Wcześniej radio grało perfekcyjnie.
gra no problem bez diversity

Nie ma żadnych zakłóceń, słabego odbioru w czasie jazdy itp.?

Dostałem się dzisiaj do wzmacniacza. Mam taki mały z końcówką A (webasto na pokłądzie). Wszystko wygląda dobrze a zasięg jest znacznie gorszy niż w chorusie. Po wypięciu kabla z anteny albo z radia zasięg znika całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programy które łączą się z navi to vcds lite, vcds full, vas. Vag com polski vag nie łączy się z rns-e. Soft masz ok.

dzięki Tom A4- VCDS Lite z RNS-E połączyłem się za pierwszym razem i to kablem za + - 20 kilka PLN ;-)

wie ktoś może jak powinno wyglądać kodowanie po fabryczny moduł bluetooth, kier. multi z rolkami.

obecnie kodowanie w radiu wygląda następująco 0301717 - czy muszę coś zmieniać, żeby BT było widoczne ...??

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie do kumatych w temacie , moje głosniki trasznie trzeszcza jak słucham muzyki z karty sd w RNS LED w poprzednim RNS zwykłym też tak miałem wydaje mi się ale chyba z płyty jak muzyka leci z orginalnych płyt tego nie ma czy to jest wina jakośći mp3?? bo na concert słuchałem tylko płyt i było pięknie słychac dzwiek a tutaj takie pierdzenie a nie granie... jesli tak to w jakim formacie najlepiej nagrywac muzyke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie do kumatych w temacie , moje głosniki trasznie trzeszcza jak słucham muzyki z karty sd w RNS LED w poprzednim RNS zwykłym też tak miałem wydaje mi się ale chyba z płyty jak muzyka leci z orginalnych płyt tego nie ma czy to jest wina jakośći mp3?? bo na concert słuchałem tylko płyt i było pięknie słychac dzwiek a tutaj takie pierdzenie a nie granie... jesli tak to w jakim formacie najlepiej nagrywac muzyke?

No jak SD to raczej tylko format mp3 . A jeżeli chodzi o jakość dźwięku to wiadomo audio na CD zawsze bedzie lepiej grało .

Masz BOSE ? Bo to też dużo zmienia w porównaniu do dźwięku na zwykłych głośnikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie do kumatych w temacie , moje głosniki trasznie trzeszcza jak słucham muzyki z karty sd w RNS LED w poprzednim RNS zwykłym też tak miałem wydaje mi się ale chyba z płyty jak muzyka leci z orginalnych płyt tego nie ma czy to jest wina jakośći mp3?? bo na concert słuchałem tylko płyt i było pięknie słychac dzwiek a tutaj takie pierdzenie a nie granie... jesli tak to w jakim formacie najlepiej nagrywac muzyke?

Lutek90 ja na swoim RNS-E na kartach SD próbowałem tylko mp3 i śmiga fajnie- nie słyszę różnicy między mp3 SD, audio CD nagrywanym, a oryginalnej płycie CD...nawet w zmieniarce mam oryginalną CD Kult Unplugged, a na SD2 tą samą kolekcję tylko mp3 i nie ma różnicy w jakości muzyki słyszanej w seryjnych głośnikach - NIE BOSE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co chodzi ale coś słychać że trzeszczy , może głośniki kończą żywot , popróbuje trochę dzisiaj z tą muzyką bo może te mp3 co mam nagrane na SD są kiepskiej jakości bo 128kb/s , ale z tego co słucham zwykłej org płyty CD słychać piękny bass itp itd a tutaj na tych zwykłych mp3 podgłośnie tylko powiedzmy do połowy głos i już trzeszczy , nie wiem sam o co może chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...