Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli moge pakowac najnowsze mapy bez problemu.

Ok dzieki za info pozdrawiam!

Ewentualne problemy z odczytem mogą wystąpić poprzez zanieczyszczony laser, który z jednowarstwowymi płytami jeszcze sobie radzi ale żeby czytać 2-warstwowe laser skupia wiązkę i musi być czysta soczewka by czytał bezbłędnie. Trzeba mieć pewność że płyta z mapą jest właściwie nagrana. Gdyby były problemy, to należy laser przeczyścić (chyba że się już kończy, to tylko pozostanie wymiana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Panowie nie mogę połączyć się VAGiem z moim RNS-E. Poniżej komunikat jaki wywala VAG po próbie połączenia. W czasie próby łączenia w głośnikach słychać jakby stuki, co może być przyczyną braku łączności ??

https://drive.google.com/file/d/0BxslMi8cb1HXYVNpOEhjT3JqX0U/edit?usp=sharing

Sprobuj jeszcze innym programem - u mnie poprzez VAG 3.11 nie moglem sie polaczyc z RNS-E (slychac bylo tylko trzaski i komunikat jak u Ciebie). W VCDS Lite, tym samym kablem polaczyl sie za pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w złączu diagnost. podpinam się do lini K czy L bo już zgłupiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzieki, a w liczniku to kostka zielona czy niebieska?

Panowie dodatkowe pytanie. Radio jeszcze nie przeszlo kodowania, CANy podlaczone, K-line podlaczone.

Podswietlenia brak - tak ma byc? Pojawi sie po kodowaniu dopiero?

I druga sprawa to radio jeszcze sie wylacza po 30 minutach a kolega wpisal pin zle 2 razy i teraz trzeba czekac 60 min.... Jak mam to zrobic zeby odblokowac radio teraz?

EDIT

Ok wiem juz ze kostka niebieska i piny 19 i 20

Ktory jest HIGH a ktory jest LOW?

Bo wiem ze juz zle podlaczylem na pewno bo sugerowalem sie innymi postami gdzie bylo o pinach 13 i 26 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle podlaczyles cany i temu nie bylo podswietlenia. Co do pinu to musisz zapodac mu plytke teraz jesli nie znasz kodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki ;)

Jeszcze niech ktos podpowie ktory pin jest CAN HIGH a ktory CAN LOW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam takie pytanie czy jest mozliwosc odblokowania rns-e czyli wpisanie kodu pin bez dzialajacego napedu dvd dodam ze kiedys byl wgrywany program do odblokowywania i wyswietla mi nr na dole ekranu cos AUZ.... z tym ze cztery ostatnie cyfry gdy wpisze to i tak wyskakuje zly pin a juz prubowalem wieeelu kombinacji, wiec mam nadzieje ze cos da sie z tym zrobic poniewaz kupic do tego naped to jak by kupic cale radio niemowiac ze naped jest mi potrzebny na tak raz na rok i to nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktos z okolic pulaw lub lublina kto moglby ogarnac adaptacje i kodowanie rnse? Wszystko juz podpiete. Zostalo mi tylko to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktos z okolic pulaw lub lublina kto moglby ogarnac adaptacje i kodowanie rnse? Wszystko juz podpiete. Zostalo mi tylko to ;)

Mogę ci to ogarnąć w Puławach. Tylko musimy sie wcześniej umówić bo z czasem u mnie krucho. Jutro ok. południa by mi pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na PW ustalimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana logo na Rs4-szukam nie nic-moze ktos pomoze.

Mam jedna z rs4 i chce w drugiej zmienic ale nie wiem w jaki sposob-bynajmniej nie znalazlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana logo na Rs4-szukam nie nic-moze ktos pomoze.

Mam jedna z rs4 i chce w drugiej zmienic ale nie wiem w jaki sposob-bynajmniej nie znalazlem.

rozwin zwijak pierwszego posta jest napisane co i jak:wink:

to ja pomogę :hi:

-> Channel 018 (Startup Logo)

ważne żeby soft był powyżej SW:0500+ bo inaczej nie pójdzie

no i sobie ustawiamy wartość jaką chcemy:

0 - bez logo

1 - S3

2 - S4

3 - RS4

4 - TT

5 - R8

ważne jeszcze jest żeby nawi była zakodowana pod A4 jeśli chcesz zmienić na logo S4 lub RS4 bo inaczej nie pójdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie mogę uruchomić SDS w moim RNSE,BT działa ok, mój soft 0750 spolszczony, mam soft z SDS 0750 i sam SDS 0660 i 0750, zmieniałem na kanale navi 97 z 0 na 1 i nic, ktoś pomoże jak to wgrać?

---------- Post dopisany 17-05-2014 at 15:36 ---------- Poprzedni post napisany 16-05-2014 at 23:10 ----------

Nikt nie wie co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co znaczy że nie możesz uruchomić , nie wgrywa softu czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft 0750 to jest od jakich map?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft 0750 jest to wersja polska (często z SDS), nie jest to ori soft dostępny z mapami. Na nim chodzą mapy z 0650 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy RNS-E bez anteny diversity powinien normalnie odbierać stacje radiowe? U mnie jest bardzo kiepsko z odbiorem po przejściu z Chorusa. Wcześniej radio grało perfekcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie nie mogę połączyć się VAGiem z moim RNS-E. Poniżej komunikat jaki wywala VAG po próbie połączenia. W czasie próby łączenia w głośnikach słychać jakby stuki, co może być przyczyną braku łączności ??

https://drive.google.com/file/d/0BxslMi8cb1HXYVNpOEhjT3JqX0U/edit?usp=sharing

Sprobuj jeszcze innym programem - u mnie poprzez VAG 3.11 nie moglem sie polaczyc z RNS-E (slychac bylo tylko trzaski i komunikat jak u Ciebie). W VCDS Lite, tym samym kablem polaczyl sie za pierwszym razem.

Witam,

kolego KANAL czy zmiana programu na VCDS Lite pomogłą połączyć się z RNS-E...

mam u siebie również taki sam problem, ponieważ polskim vagiem i vag-comem nie mogę się połączyć, a kabel mam niebieski jak się dowiedziałem z postu wyżej to chyba kabel OBD II.może w kablu tkwi problem...

próbowałem się też połączyć VIAKEN-em i z innymi modułami mogę się połączyć bez problemu, to z radiem, nawigacją, czy nagłośnieniem każda próba kończy się niepowodzeniem (obojętnie czy łączę się bez CAN BUS, czy z CAN BUS).

IMAG1123.jpg

nie wiem czy szukać przyczyny błędu połączenia po stronie radia, czy programu, czy samego kabla...??

A może to wina oprogramowania RNS-E?? mam PL menu i SW0750-może należy przywrócić ustawienia fabryczne i wrócić do SW0650??

IMAG1115.jpg

dzięki wszystkim za pomoc-pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...