Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Do rekina musiałbym dokupić jeszcze kabel-przedłużkę i wiercić dziurę w dachu?

Ale ten adapter i antena co podałam są ok tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hmm to będę się musiał poważnie zastanowić bo fajnie to wygląda no i jak ori przede wszystkim ale szkoda też robić dziurę w dachu. :kwasny: Żeby też potem coś się tam nie zaczęło gnić, jakoś to zabezpieczyć by trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam antenę GPS pod deską, dokładnie przyczepioną na magnes do tej metalowej belki za poduszką pasażera. RNS-E pokazuje 6-7 satelit a w Engineering mode pojawia się nawet kilkanaście :wink: Nigdy ich nie gubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro tyle styka to chyba kupię tą pod tapicerkę. Koszt nie duży a jak coś to sobie może kiedyś zmienię jak się odwidzi. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany co to za błąd?Kodowanie zmieniłem i wszystko ok, ale pokazuje mi jeszcze to

Znaleziono 1 błąd:

02024 - Przeprowadzić dopasowanie

000 - -

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 01100000

Priorytet błędu: 7

Częstość błędu: 1

Wew.licznik błędów: 8

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2014.04.16

Czas: 14:26:06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Mam pytanie do specjalistów :) od RNS E, w menu ukrytym znalazłem dzisiaj taką zakładkę "radio testmenu3 - Equalizing change" z opcjami do wyboru OFF, 1, 2 3, 4, 5. Czy jest to jakiś rodzaj zmiany dźwięku ? Wprawdzie zmieniłem z OFF na 5 i wydaje mi się że jest poprawa dźwięku. Czy ktoś już to testował z Was ?

---------- Post dopisany 18-04-2014 at 20:49 ---------- Poprzedni post napisany 17-04-2014 at 21:08 ----------

Faktycznie, jest niewielka różnica. Dziś sprawdziłem organoleptycznie :). Ustawienie na 4 jest troszkę lepiej. Jedyny minus to po każdym wyłączeniu RNS E powraca do ustawień fabrycznych na OFF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja mam taki problem w moim RNS E że pokrętło od głośności nie zawsze reaguje prawidłowo,tz. kiedy ściszam często dzieje się tak że dźwięk się pod głośnia lub odwrotnie. Miał ktoś kiedyś taki przypadek?? Czasem działa prawidłowo a czasem świruje i pod głośnia zamiast ściszać. Dzieje się to przez chwilę i później działa ok. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja mam taki problem w moim RNS E że pokrętło od głośności nie zawsze reaguje prawidłowo,tz. kiedy ściszam często dzieje się tak że dźwięk się pod głośnia lub odwrotnie. Miał ktoś kiedyś taki przypadek?? Czasem działa prawidłowo a czasem świruje i pod głośnia zamiast ściszać. Dzieje się to przez chwilę i później działa ok. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić ???

Pewnie już potencjometr nie domaga...kiedyś ktoś pisał jak to ogarnąć ale niestety tylko na jakiś czas...więc niech się miszcze wypowiedzą...ewentualnie potencjometr do wymiany:whistling:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja mam taki problem w moim RNS E że pokrętło od głośności nie zawsze reaguje prawidłowo,tz. kiedy ściszam często dzieje się tak że dźwięk się pod głośnia lub odwrotnie. Miał ktoś kiedyś taki przypadek?? Czasem działa prawidłowo a czasem świruje i pod głośnia zamiast ściszać. Dzieje się to przez chwilę i później działa ok. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić ???

Pewnie już potencjometr nie domaga...kiedyś ktoś pisał jak to ogarnąć ale niestety tylko na jakiś czas...więc niech się miszcze wypowiedzą...ewentualnie potencjometr do wymiany:whistling:

Myślałem czy może by go nie przeczyścić ale czy da radę i jak to w ogóle rozebrać. Wie ktoś może jaki to ma być potencjometr: nr, oznaczenie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kilka pytań mam.

RNS-e mam dokładane bez gali.

1.) Czy da się zmienić poziom głośności RNS-e po starcie? dla mnie jest zbyt głośno.

2.) Po podłączeniu Can i K-line nic nie musiałem kodować. od razu wszystko zaczęło działać, Fis, podświetlenie, wyłączanie po 30 minutach nie używania itp. Navi tylko jeszcze nie sprawdzałem.

3.) Czy RNS-e odczyta płytę Audio-DVD? Na Audio jest o niebo lepszy dźwięk niż z kart SD MP3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pytałem czy da sie zmienić poziom głośności po starcie, ale nikt mi nie odpisał..

Sent from my Lumia 820 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksperci czy kostki, wejścia z tyłu radia w RNS-E i BNS są takie same? Bo może nim kupię RNS-E wsadzę BNS, a już mam wszystkie kable i nie wiem czy muszę kupować inne przejściówki czy są takie same jak do RNS-E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD 3 . Zgrywałem audio na płyte DVD i niestety ale nie czyta

Panowie kilka pytań mam.

RNS-e mam dokładane bez gali.

1.) Czy da się zmienić poziom głośności RNS-e po starcie? dla mnie jest zbyt głośno.

2.) Po podłączeniu Can i K-line nic nie musiałem kodować. od razu wszystko zaczęło działać, Fis, podświetlenie, wyłączanie po 30 minutach nie używania itp. Navi tylko jeszcze nie sprawdzałem.

3.) Czy RNS-e odczyta płytę Audio-DVD? Na Audio jest o niebo lepszy dźwięk niż z kart SD MP3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba dodatkowo pociągnąć z zegarów przewody CAN z niebieskiej kostki z pinów 19 i 20 do środkowej kostki mini iso do pinu 7 i 12

O to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...