Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam mały problem.

Działa mi wszystko prócz info z rds, cd i mp3

Navi się pokazuje trase na fisie, nawet ori Bt pokazuje z kim rozmawiam, brak tylko info z samego radia.

Żadne kodowania nie pomagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie mam mały problem.

Działa mi wszystko prócz info z rds, cd i mp3

Navi się pokazuje trase na fisie, nawet ori Bt pokazuje z kim rozmawiam, brak tylko info z samego radia.

Żadne kodowania nie pomagają.

radio dokładane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że dokładane, nie spotkałem seryjnie montowanej RNS-E w B5 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że dokładane, nie spotkałem seryjnie montowanej RNS-E w B5 :decayed:

popatrzyłem nie na ten wątek sorry :grin:

no wiadomo że nie było:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie wrzuciłęm do siebei rns-e mialem wcześniej concerta i mi chulało elegancko zestawe bluetooth a teraz mam problem , podłaczyłem radio , zółtą końcowke która była wcześniej w koncercie wypiąłem z kosteckzi i wpiąłem to tej białej 2 wejsciowej (1 antena) i 2 wrzuciłem tą od żółtej przepatrzyłem wszystie piny na kostce głownej od rns wyglądają ok idą zgodnie z kablami od audi , wchodze w rns daje opcje tel i pisze mi "telephone no instaled" czyli jak rozumiem telefon nie zainstalowany musze konkretnie coś ogarnąc czy podłączyć sie przez bluetooth normalnie czy jak ? wydaje mi sie ze cos brakuje ale nie jestem pewien prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co połączył mi się bez żadnego kodawania przez bluetooth ale dalej na rns pisze na ekranie że nie zainstalowany , podpowiesz mi jak to zakodować ,żeby na ekranie normalnie widniał napiś że połaczony itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik podłączę się.Mi pokazuje że rnse jest źle zakodowane.Może dlatego tych płyt nie rusza.Podpowiedz jak poprawnie zakodować rnse, może to pomoże.Dziś robiłem znowu down, ale nic się nie zmienia.Dorwałem vcds ale to dopiero mój początek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co połączył mi się bez żadnego kodawania przez bluetooth ale dalej na rns pisze na ekranie że nie zainstalowany , podpowiesz mi jak to zakodować ,żeby na ekranie normalnie widniał napiś że połaczony itp itd

Bo BT się łączy, ale niezakodowany jest odpowiednio. Musisz zakodować BT i RNS-E na funkcje komfortowe i zrobić reset RNS jak Ci Domin79 napisał (np. trzymając wyłącznik aż do resetu - ok. 40 sekund), dopiero wtedy masz dostęp do telefonu z RNS-E (chyba że miałbyś moduł BT low - wtedy tak będzie, ale pewnie w B7 masz high)

Dominik podłączę się.Mi pokazuje że rnse jest źle zakodowane.Może dlatego tych płyt nie rusza.Podpowiedz jak poprawnie zakodować rnse, może to pomoże.Dziś robiłem znowu down, ale nic się nie zmienia.Dorwałem vcds ale to dopiero mój początek

Jakie masz kodowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że nie zapisałem.Dziś dorwałem vcsd-a i zrobiłem auto scan i pokazał "nieprowidłowe kodowanie rnse" .Sprawdzę i wstawię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już pomysłu.Błędy z rnse

Adres 56: Radio Plik etykiet: 8E0-035-192-RNSE.lbl

Oznaczenie elementu: 8E0 035 192 D HW: 8E0 035 192 D

Komponent i/lub wersja: RNS-E HIGH EU H72 X---

Kodowanie: 0301714

Kod serwisu: WSC 06348 116 65470

VCID: 254A62049570

4 - ilość znalezionych błędów. Oto one:

00857 - Zmieniacz płyt kompaktowych (R41)

004 - Brak sygnału / brak komunikacji

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 01100100

Priorytet błędu: 5

Częstość błędu: 1

Wew.licznik błędów: 31

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2014.04.09

Czas: 13:40:59

01303 - Urządzenie nadawczo-odbiorcze telefonu (R36)

004 - Brak sygnału / brak komunikacji

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 01100100

Priorytet błędu: 5

Częstość błędu: 1

Wew.licznik błędów: 31

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2014.04.09

Czas: 13:40:20

00467 - Tuner TV (R78)

004 - Brak sygnału / brak komunikacji

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 01100100

Priorytet błędu: 5

Częstość błędu: 1

Wew.licznik błędów: 31

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2014.04.09

Czas: 13:40:32

01044 - Sterownik zakodowany nieprawidłowo

000 - -

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 01100000

Priorytet błędu: 7

Częstość błędu: 1

Wew.licznik błędów: 31

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2014.04.09

Czas: 13:40:09

---------- Post dopisany at 20:11 ---------- Poprzedni post napisany at 20:04 ----------

Te 3 pierwsze to braki sprzętu, prawda?Jak wszedłem w kodowanie pokazał tak

CAM00361.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zakodować 0301111 i później down?Dominik po down wystarczy sama płyta z 0650 czy musi być z navigacyjna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki wszystkim.Poszło.Dorwałem ori mapę i z niej poszedł down a później 750.Nareszcie spokój.Choć w błędach rnse ciągle pokazuje te same błędy.Ale to już ch....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki wszystkim.Poszło.Dorwałem ori mapę i z niej poszedł down a później 750.Nareszcie spokój.Choć w błędach rnse ciągle pokazuje te same błędy.Ale to już ch....

A masz zmieniarkę, BT oraz Tuner TV? Pewnie zostawiłeś stare kodowanie i dlatego masz dalej te błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poscie jest całe kodowanie w RNS E .....ba nawet w podpowiedziach ( VCDS) na kompie sa :wink:

Moze trzeba poczytac INSTRUKCJE OBSLUGI wtedy człowiek bedzie o wiele madrzejszy .

===> Strona firmy ADAKO - oprogramowanie diagnostyczne VCDS?

===> http://www.vcds.eu/downloads/Instrukcja%20obslugi%20oprogramowania%20VCDS.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale dopiero dorwałem vag-a i się uczę. Czy dobrze wywnioskowałem że powinienem zakodować 0311115.Nie mam bose,tunera,BT , ale mam kiere MF?Teraz mam zakodowane 0301111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie da sie odzyskać kod pin od rnse ? :D czytałem o płycie którą trzeba włożyć do aktualizacji softu i zmienia ona pin nawigacji ale macie źródło sprawdzonej sztuki ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rekinie na dachu bedziesz mial 2 razy wiecej satelit niz przy antenie schowanej pod tapicerka, pytanie czy chce ci sie z montazem pletwy bawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...