Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

teraz użytkuję Nokian WR G2 , pchać się na przyszłą zimę w GoodYear Ultra Grip 7+ , czy zostać przy Nokianach , rozm to 205x55x16" ??!!

w A4 jeździłem na 7+ dwie zimy.. oponki super. Co do WR G2 się nie wypowiem bo nie jeździłem.

Możesz spróbować z 7+, będziesz miał jakieś porównanie na przyszłość :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny sezon na GoodYear Ultra Grip 7+ ... do tego QUATTRO i zapominam co to zima.

Śnieg, marznący deszcz, błoto pośniegowe nie robią na nich większego wrażenia...autko jedzie jak po szynach...

Nastepny zakup opon będzie na pewno 4x to samo lub nowszy model z tej serii...

Na prawdę są rewelacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również, nie znam lepszych opon niż GoodYear UG

Ten sezon przemęczyłem na Fuldach Montegro, nie ma porównania do Ultra Grip. Nawet tych starszych modeli :)

Jak miałem UG, to na drodze dwupasmowej, lewy pas i do przodu. Ludzie się pukali w czoło, patrzyli jak na idiotę a dla tych opon to był żaden wyczyn.

Na fuldach bym się nie odważył wychylać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

polecam Nokian WR G2,

objeździłem na :

Michelin,

Goodyear,

Dębica,

Dunlop

Nokian jes bez porównania lepszy jakościowo, ma zdecydowanie lepsze właściwości jezdne,

a przy tym jest zdecydowanie trwalszą gumą, polecam szczególnie wzmocnione XL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam Dunlop sp wintersport 3d super opony mialem conti i to bylo gowno nie z tej ziemi nigny wiecej continental ani na lato ani na zime

nie radze brac na zime tak szerokich opon auto wiecej pali i w dodatku w sniegu tonie i sie slizga 235x50 badz 55 jak nie masz quattro zejdz na 215 albo nawet 205/55/16 takie jak producent aut przewiduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brysio

Jak coś krytykujesz to napisz to dokładniej ...

mialem conti i to bylo gowno nie z tej ziemi nigny wiecej continental ani na lato ani na zime

Czyli napisz jakie miałeś te oponki tej firmy Conti..

Natomiast o Dunlopkach już coś wiecej napisałeś i jest wiadomo jaką konkretnie oponę zachwalasz..

Napisałem to bo ja jeżdżę właśnie na Conti zima- lato i sobie chwale....

nie każda opona danej firmy musi być

gowno nie z tej ziemi

zgodzisz się ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brysio

Jak coś krytykujesz to napisz to dokładniej ...

mialem conti i to bylo gowno nie z tej ziemi nigny wiecej continental ani na lato ani na zime

Czyli napisz jakie miałeś te oponki tej firmy Conti..

Natomiast o Dunlopkach już coś wiecej napisałeś i jest wiadomo jaką konkretnie oponę zachwalasz..

Napisałem to bo ja jeżdżę właśnie na Conti zima- lato i sobie chwale....

nie każda opona danej firmy musi być

gowno nie z tej ziemi

zgodzisz się ?? :)

kolego gownem uwazam opony conti ts810 i ts 830 (215/55/r16)zimowe na mokrym sniegu nie ruszylem pod malenka goreczke dodam ze moja siora ma a4 b5 i na ling liongach nie miala pod ta goreczke problemow i brat na fuldach zimowych alfa 156 tez nie wiec co mam jeszcze dodac???

zalozylem dunlop m3 a teraz winter sport 3d i nie mowie o roznicy bo nie da sie jej slowami opisac !!!! na tych oponach lod snieg woda breja caly czas mam auto pod kontrola a nie non stop swiecacy sie asr i bujanie auta na prostej drodze jak bylo przy conti

jak rowniez sport contact 2 letnie chcesz oddam zadarmo takie za***iste leza u mnie w garau profil jakies 4-5mm chcialem pogonic za 50zl 2 sztuki i nikt nie chce !!!

na suchej drodze glosne jak cholera na mokrej drodze i poczas deszczu auto plywa po drodze jak lodz na morzu!!!! hamowanie tragiczne !!!

opisalme ten problem zreszta jakies 4 - 5 stron wczesniej jak bys poczytal znalazlbys!

zgodze sie tylko na stwierdzenie -->>>

conti w moim doslowym znaczeniu -- gowno przereklamowane bo niemieckie !!! wsztyko co niemieckie jest super tak nam wpajano ale teraz to produkcja made in china

nie pisze aby tu reklamowac dunlopa polecam rownie dobrze pierlli czy micheliny albo brigestone ale cena jest inna!

ale NIGDY NIGDY PRZENIGDY nie polece nikomu sfakanej firmy CONTI!!!!

coprawda mniej sie inne opony podobno scieraja ale wole dac co 3 lata 100euro na nowego dunlopa i miec co 3 lata nowa gume niz dac 200euro i jezdzic 6 lat na jednym starym komplecie

mialem dunlopy sport maxx 235 45 r17

a teraz sport maxx tt 235 45 r17 moge kazdem z czystym sumieniem polecic ciche dobre opony na aquaplaning tez super hamowanie w kazdych warunkach bardzo dobre ale scieralnosc wieksza ja robie na oponach dunlopa okolo 50tys przy konkretnej jezdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

conti ts810 i ts 830 (215/55/r16)zimowe na mokrym sniegu nie ruszylem pod malenka goreczke

A to ciekawe ...bo ja właśnie takie zimówki używam TS-830 i co ciekawe mieszkam w górach i nie miałem żadnego problemu z jazdą po tym terenie czy ruszaniem pod górkę ale to moja opinie :)

Twoją też poznaliśmy ..i jest super :)

A co do letnich to napiszę tylko ze jeżdżę ale na innych niż Ty podałeś i jest również super ...ale to nie ten dział o oponach letnich... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam conti TS-810 i też nie narzekam... zakopałem się poprzedniej zimy tylko dwa razy ale to wina gleby i nieodśnieżonej drogi bo koła w powietrzu praktycznie wisiały :wink4:

Nie uważam że są jakieś super ale moje są już wiekowe bo kupiłem używki i dają radę :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

polecam Nokian WR G2,

objeździłem na :

Michelin,

Goodyear,

Dębica,

Dunlop

Nokian jes bez porównania lepszy jakościowo, ma zdecydowanie lepsze właściwości jezdne,

a przy tym jest zdecydowanie trwalszą gumą, polecam szczególnie wzmocnione XL

Też tak słyszałem że te WR g2 są bardzo dobre a na dodatek nie kosztują fortuny :cool1: Felgi już na nie czekają :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuję zakup GoodYear Ultra Grip 7+ na naszą kochaną zimę.

chcę kupić nowe.

nie ukrywam że cena gra rolę ;)

mam pytanie gdzie najlepiej kupić ? macie jakieś polecane sklepy / online / ew real - pomorskie/warmińsko-mazurskie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę drogo jak za używki ale opony wyglądają dobrze, są chyba w dobrym stanie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli bede pomocny to nie polecam uniroyal zimowych.

jedyny plus to na mokrym i suchym asfalcie .

a na sniegu to totalna porazka.

przyspieszenie tak sobie ale hamowanie i trakcja tzn skrecanie to bardzo niebezpieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...