Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ktos z Was uzytkowal zimowe Dunlopy winter 3D ? O nowa Dunlop SP Winter Sport 4D ( nastepca 3D ) nie pytam bo dopiero weszla do handlu

Mam dylemat miedzy UG8 a wlasnie Dunlopem 4D :gwizdanie:

Z UG7+ bylem max zadowolony, na dunlopach nigdy nie jezdzilem a i bieznik nowej UG8 taki jakis dziwny

Z testow ADAC wygladaja podobnie, cena tez taka sama ( przynajmniej u mnie).

ja mam je na aucie 3d znaczysie i moge tylko polecic same plusy narazie nie mialem jakosc/cena lepszych zimowek ja te dunlopy mialem conti ale to byla porazka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może styczność z oponami Firestone Winterhawk 2 EVO ?? Chce je kupić do auto, które jeździ głównie po mieście i trochę zaśnieżonych okolicach miasta, czasami jakaś trasa. Cena jest dość atrakcyjna, ale czy warto się w to pchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może styczność z oponami Firestone Winterhawk 2 EVO ?? Chce je kupić do auto, które jeździ głównie po mieście i trochę zaśnieżonych okolicach miasta, czasami jakaś trasa. Cena jest dość atrakcyjna, ale czy warto się w to pchać.

Nie polecam. Po pierwszej zimie nie ciągnęły już jak nowe. Pisałem kiedyś szczegółową opinię tego modelu opony. Mam na myśli oponę w rozmiarze 165/70R13. Jedna z najgorszych moich opon zimowych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnosnie wyboru opon na zime na 18calowe obrecze, prosilbym o podpowiedz na jakie laczki postawic ? goodyear, dunlop, bridgestone, michelin ? I rozmiar na lato jezdzilem na 235/40/18, na zime chyba ciut mniejszy rozmiar 225? 215? na 45?

PS: Nieprosze o opnie ktore maja na celu przekonanie mnie do mniejszych kol na zime, tylko o pomoc w wyborze opon w takim rozmiarze :)

Z góry dziekuje za pomoc :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnosnie wyboru opon na zime na 18calowe obrecze, prosilbym o podpowiedz na jakie laczki postawic ? goodyear, dunlop, bridgestone, michelin ? I rozmiar na lato jezdzilem na 235/40/18, na zime chyba ciut mniejszy rozmiar 225? 215? na 45?

PS: Nieprosze o opnie ktore maja na celu przekonanie mnie do mniejszych kol na zime, tylko o pomoc w wyborze opon w takim rozmiarze :)

Z góry dziekuje za pomoc :) Pozdrawiam

chyba 215 45 bedzie git ale nie jestem przekonany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bridgestone Potenza - opona letnia bardzo polecana w Ośrodku DTJ TORakietowa we Wrocławiu. Co z nią nie jest tak?
Nie jest zimowa.
Jeśli chodzi o zimówki, to nadal prym wiodą Nokiany W i Vredestein Snowtrac 3.
Dyskutowałbym. Mimo prywatnego zachwytu nad Vredesteinami. A Nokian W nie jest już produkowany. Zostało raptem kilka rozmiarów ale to już schodzący model.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutowac mozna zawsze. Instruktorzy z Osrodka widza na codzien jak jezdza auta cywilne i czesto wina lezy po stronie opon. Wrocilem wczoraj z kursu DTJ III stopnia i zniechecilem sie do swoich opon letnich Pirelli P5000 DRAGO. Lipa, ktora nie pozwolila na szybsze przejechanie OeSow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kupiłem PIRELLI WINTER 210 SNOWSPORT

205/55R16 ciekawe jak się na nich będzie jeździło???? :embarrassed:

jak ktoś ma to proezę o opinie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fuldę kristall montenero co prawda 2 ale do ultra gripów goodyeara (nawet starych 6) ta opona się nie umywa :thumbdown:

Jeśli ktoś zamontuje ultra gripy lub coś z tej półki - do fuldy nie wróci :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj czytalem test opon zimowych w auto swiat 4x4 fakt ze dotyczyl opon do suvow no ale wyniki byly takie ze bezkonkurencyjne sa dunlopy 3d drugie continale crosscontact , slabo wypadly za to nokiany wr g2 , jesli chodzi o zachowanie na sniegu to byly na ostatnim miejscu . rozmiar testowanych opon 215/65 r16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj czytalem test opon zimowych w auto swiat 4x4 fakt ze dotyczyl opon do suvow no ale wyniki byly takie ze bezkonkurencyjne sa dunlopy 3d drugie continale crosscontact , slabo wypadly za to nokiany wr g2 , jesli chodzi o zachowanie na sniegu to byly na ostatnim miejscu . rozmiar testowanych opon 215/65 r16

Kolego coś ci się pomieszało nokiany WR D3 na samym śniegu były pierwsze.

Chyba że czytałem inne czasopismo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...