Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam:) jestem posiadaczem Audi dopiero od miesiąca i właśnie nadchodzi czas zakupu opon zimowych. Letnie mam Continentala 205/65 R15. Pytanie do Was: jaki rozmiar opon kupić> 195/65 będzie dobry? I oczywiście jakiej firmy żeby się za bardzo nie dać oskubać?? :) Z góry dzięki za podpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozne rozmiary opon tego samego producenta nawet tego samego modelu roznie zachowuja sie na sniegu

Dokładnie. I to właśnie dotyczy Vredesteina. O ile Snowtrac 3 jest na śniegu rewelacyjny, to wyższy model - Wintrac Xtreme jest na śniegu wręcz słaby, szczególnie na ubitym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździ ktoś na Continental TS 830 :gwizdanie:

Ja właśnie takie zakupiłem. Miały być Goodyear Ultragrip 8, ale dostałem dobrą cenę na TS830, rok produkcji 2011, na miejscu więc padło na Continentalki.

Ten TS830 jest już klepany ładnych kilka lat. Kiedyś już je miałem 2 sezony od nowości w corolli. Co prawda to były 15tki, ale zachowywały się świetnie: zarówno na śniegu, mokrym jak i suchym. Są dość miękkie ale to chyba każda opona zimowa. Tymbardziej że przesiadłem się z 17tki (letnie) na 16tki (zimowe).

Na razie przejechałem 500 km i wszystko w porządku, no ale trudno powiedzieć coś więcej skoro śniegu nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździ ktoś na Continental TS 830 :gwizdanie:

Ja właśnie takie zakupiłem. Miały być Goodyear Ultragrip 8, ale dostałem dobrą cenę na TS830, rok produkcji 2011, na miejscu więc padło na Continentalki.

Ten TS830 jest już klepany ładnych kilka lat. Kiedyś już je miałem 2 sezony od nowości w corolli. Co prawda to były 15tki, ale zachowywały się świetnie: zarówno na śniegu, mokrym jak i suchym. Są dość miękkie ale to chyba każda opona zimowa. Tymbardziej że przesiadłem się z 17tki (letnie) na 16tki (zimowe).

Na razie przejechałem 500 km i wszystko w porządku, no ale trudno powiedzieć coś więcej skoro śniegu nie ma :)

Są zbyt miekkie nawet :gwizdanie: 30tys na dwa sezony i po oponach :gwizdanie: Ojciec takie uzytkował :wink4: znaczy niekótrzy by je dalej uzytkowali jeszcze bo bieznik na poziomie 5mm został :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździ ktoś na Continental TS 830 :gwizdanie:

Ja właśnie takie zakupiłem. Miały być Goodyear Ultragrip 8, ale dostałem dobrą cenę na TS830, rok produkcji 2011, na miejscu więc padło na Continentalki.

Ten TS830 jest już klepany ładnych kilka lat. Kiedyś już je miałem 2 sezony od nowości w corolli. Co prawda to były 15tki, ale zachowywały się świetnie: zarówno na śniegu, mokrym jak i suchym. Są dość miękkie ale to chyba każda opona zimowa. Tymbardziej że przesiadłem się z 17tki (letnie) na 16tki (zimowe).

Na razie przejechałem 500 km i wszystko w porządku, no ale trudno powiedzieć coś więcej skoro śniegu nie ma :)

Są zbyt miekkie nawet :gwizdanie: 30tys na dwa sezony i po oponach :gwizdanie: Ojciec takie uzytkował :wink4: znaczy niekótrzy by je dalej uzytkowali jeszcze bo bieznik na poziomie 5mm został :gwizdanie:

No wszystkie Continentalki są miękkie (kiedyś miałem premium contact 2, super oponki ale szybko się ścierały). Jakkolwiek te TS 830, które miałem w corolli po niespełna 2 sezonach (sprzedałem na nich auto w marcu) wyglądały naprawdę dobrze. Przejechały jakieś 25tkm raczej nogi lekkiej nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdżę 3 zimę na pirelli 205/55/16(i byly to używane)super oponki :good:

Ja na swoich teraz zacznę trzeci sezon, a wyglądają ciągle bardzo zacnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do kupienia w dobrej cenie nowe kleberki HP2 195/65/15 ( 170zł szt.). Opłaca się je wogóle brać czy lepiej dołożyć trochę więcej kasy i kupić coś lepszego???

Dobra cena! Na ceneo.pl od 213zł za 91T. Nie testowałem tych opon, ale uważam, że lepszy taki nowy Kleber Krisalp HP2 niż mój 6-letni drogi Dunlop WinterSport 3D, który zimą już nie ciągnie jak głupi i został wymieniony na nowy model - Vredestein Snowtrac 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do kupienia w dobrej cenie nowe kleberki HP2 195/65/15 ( 170zł szt.). Opłaca się je wogóle brać czy lepiej dołożyć trochę więcej kasy i kupić coś lepszego???

Jeździłem na takich jak miałem Astrę i nie miałem powodów do narzekań. O ile dobrze pamiętam to Kleber należy do Michelina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra a co powiecie o tych oponach :mysli: w testach dorównuje tym najdroższym i wypada lepiej niż TOYO czy YOKOHAMA

Opony Vredestein:

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?details=Ordern&cart_id=4053792.124.29196&typ=R-119181&ranzahl=4&Breite=235&Quer=45&Felge=17&weiter=20&kategorie=6&Ang_pro_Seite=20&sort_by=preis_down&Transport=P&dsco=124&sowigan=Wi

W skali Score: 1-Excellent 6-Poor mają 1.9 , a wyżej wymienione Bridgestone blizzak mają 2.0 (a są droższe :mysli: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chcę kupić opony zimowe, tak wiem trochę późno znalazłem oponki firmy Achilles, ktoś może używał tych opon i ma jakąs opinie na ich temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już śmiga na nowych Nokianach WR 3D albo Goodyear UltraGrip 8 :?: Bo mam dylemat które kupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już śmiga na nowych Nokianach WR 3D albo Goodyear UltraGrip 8 :?: Bo mam dylemat które kupić...

Ug8 przy 200km/h lekko huczą :decayed:, asfaltu się nawet trzymają dobrze, a na śnieg, lód itp czekam :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...