Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Na tarczy 312 16" nie będzie ocierało. Ja kupiłem budżetowe kormorany snow pro B2 i jakość do ceny jest bardzo dobra. Jedynym minusem jest to że z prawej strony mi trochę wyje ale to chyba kwestia pojeżdżenia bo na razie zrobiłem ledwie 400km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale piszesz o oponie Alu czy stalowej, bo stalowka ponoć ociera i trzeba zacisk sfrezowac

A jak ci wyje tylko jedno koło to bym obstawiał że łożysko powiedziało papa

Wysłane za pomocą Commodore C64

Edytowane przez kt65c453
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedaje ktoś jeszcze opony na forum ?

Pilnie potrzebuje 235/55R18 całoroczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja z takim pytaniem:

Czy oplaca sie kupowac zimowki po sezonie zimowym?? Jest duzo promocji i znizek.

I zalozmy kupie w kwietniu opony z poczatku 2016? Dodam ze mieszkam na wsi i problemu z przechowywaniem nie mam.

Czy jest to w ogole oplacalne? Prosze o rady.

Dodam ze interesuja mnie Nokiany d3,d4,a3. Jakie polecacie? Jezdze duzo autostradami ale tez terenami lekko gorskimi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując w sezonie masz szanse kupić z początku 2016, więc wiekowo opony mogą być podobne.

Czy się opłaca - kwestia ceny :) Dla jednego 50 zł to dużo a dla innego 500 zł. Wiesz o czym mówię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W roku 2012 jesienią na początku października kupowałem opony letnie (czyli po sezonie). Na wiosnę 2013 r. widziałem, że są osiągalne praktycznie w tej samej cenie. Zrób tak, żeby Ci było wygodnie i tyle :) Tylko nie obserwuj cen w jednym sklepie a na jakimś Ceneo lub Allefajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy oplaca sie kupowac zimowki po sezonie zimowym?? Jest duzo promocji i znizek.

w tamtym roku na wiosnę były kupony allegro -100zł przy zakupie opon za więcej niż 600zł.
Ja wtedy akurat kupowałem letnie :P
Co do opon to ze swojej strony mogę polecić Nokiany d4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale piszesz o oponie Alu czy stalowej, bo stalowka ponoć ociera i trzeba zacisk sfrezowac

A jak ci wyje tylko jedno koło to bym obstawiał że łożysko powiedziało papa

Wysłane za pomocą Commodore C64

Laczki na alu. Na starych michelinach nic nie wylo. Na tych zrobilem 400km.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No często tak bywa że po zmianie zaczyna wyć, szczególnie że mówisz że tylko jedno koło

Wysłane za pomocą Commodore C64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie opon nokian d4 205/55/16 91H

Plusy:

+ cicha opona

+ opona precyzyjnie prowadzi się na małej warstwie śniegu(tyle warunku pozwoliły mi przetestować)

+ samochód pewnie trzyma się w łukach

+ dobre odprowadzanie wody

Minusy:

- dość miękkie ściany boczne (poprawia komfort ale auto robi się mniej stabilniejsze)

Moja ocena: 9/10

Ten minus też zależy od indeksu nośności i prędkości. Jednak uważam, że mimo tego, jest za cienki i miękki.

Edytowane przez tomasz102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony właśnie odebrałem od kuriera ( Nokian WR D4 225/50 R17 98V XL).

Wszędzie czytam, że Nokian przeniósł całą produkcję do Rosji - ale wszystkie są "Made in Finland".

Otrzymałem egzemplarze z Sierpnia 2015.

Edytowane przez komoornik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie z tego co widze na rynek wchodzą Nokiany. Sam jestem posiadaczem drugi sezon już i żadnych zastrzeżeń..Zakręty bez zwalniania, hamowanie idealne w rozsądnych granicach prędkości i warunkach, ruszanie pod górkę, z zaspy - żaden problem idzie płynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym aucie mam Nokiany W+ z 2012 roku (kupione jako nowe). Auto robi minimum 80 kilometrów dziennie i nadal jest kupa bieżnika. Nie ma też problemów z przyczepnością. W tamtym roku do poprzedniego samochodu kupiłem WR D3 i były bardzo dobre. W tym roku kupiłem do Audi WR D4 i jak pisałem już wcześniej, też się świetnie spisują, a przy tym są fenomenalne na mokrej nawierzchni jak na zimówki.

Edytowane przez mrkreska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam opony Vredestein, bardzo dobra jakość do ceny.

Tak, szczególnie letnie z tej firmy są godne polecenia [emoji14]olew: :facepalm:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam opony Vredestein, bardzo dobra jakość do ceny.

Tak, szczególnie letnie z tej firmy są godne polecenia [emoji14]olew: :facepalm:

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie padło na Michelin alpin 5, według różnych testów opona co wystarcza na najdłużej

Wysłane za pomocą Commodore C64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...