Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

A ja na tą zimę zdecydowałem się na Pirelli Winter 270 Sottozero Serie II 255/35R19 96W XL FR tak jak w ubiegłym roku i szczerze mogę polecić każdemu. Cena ~ 1500 pln / szt.[br]

To jakaś masakra na zimę, a o cenie nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przeprszam ze pewnie jako setny forumowicz zadaje to pytanie.

Jaki index predkosci jest wymagany do mojego autka.

Wiem ze jest to zalezne od predkosci jaka bede jezdzil. Nie planuje przekraczac w zimie 190, jednak wybieram sie za granice (wlochy, niemcy, austria) i nie wiem jak to u nich wyglada w prawie co do indeksow czy przypadkiem jak mnie nie zatrzymaja to nie dostane mandatu za nieprawidlowy rodzaj opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem, że nie wiem czy są jakieś uregulowania prawne które coś o tym mówią. Wydaje mi się jednak że to na jakich kołach jeżdzisz powinieneś mieć w Briefie jeśli kupowałeś auto z Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybieram sie za granice (wlochy, niemcy, austria) i nie wiem jak to u nich wyglada w prawie co do indeksow czy przypadkiem jak mnie nie zatrzymaja to nie dostane mandatu za nieprawidlowy rodzaj opony.

a niby dlaczego masz dostac mandat? gdzie masz auto zarejestrowane, w Polsce czy tez w panstwie w/w?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybieram sie za granice (wlochy, niemcy, austria) i nie wiem jak to u nich wyglada w prawie co do indeksow czy przypadkiem jak mnie nie zatrzymaja to nie dostane mandatu za nieprawidlowy rodzaj opony.

a niby dlaczego masz dostac mandat? gdzie masz auto zarejestrowane, w Polsce czy tez w panstwie w/w?

w Polsce.

A co sadzicie o oponach zimowych TOYO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przymierzam sie rowniez do zmiany oponek na zimowe (UG7+) w tym tygodniu jednak nie wiem jak postąpić w tej kwestii:

1) czy kupić od razu felgi do zimówek (i w przyszłosci samemu zmieniac opony)

2) czy tylko same oponki (co wiąże się ze zmianą oponek w warsztacie) ?

Jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii? Które rozwiązanie lepiej wybrać?

pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten problem ;] Kupiłem 4 x Michelin, i 4 felgi stalowe. A po zimie sam sobie koła zmienię. Za przekładkę opon teraz i na wiosne zapłacisz 2 x 60zł = 120zł. A stalówki audi można kupić za ok. 200zł. Także po 2 sezonie masz felgi jakby gratis :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupic drugi komplet felg na zime. Przy zmianach opon miedzy sezonoami felgi sie zuzywaja. I kiedy chcesz sobie zmieniasz nie martwiac sie o kolejki u wulkanizatorow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupic drugi komplet felg na zime. Przy zmianach opon miedzy sezonoami felgi sie zuzywaja. I kiedy chcesz sobie zmieniasz nie martwiac sie o kolejki u wulkanizatorow :)

:) no wszystko się zgadza ale.. wyważyć trzeba po każdym sezonie ..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupic drugi komplet felg na zime. Przy zmianach opon miedzy sezonoami felgi sie zuzywaja. I kiedy chcesz sobie zmieniasz nie martwiac sie o kolejki u wulkanizatorow :)

:) no wszystko się zgadza ale.. wyważyć trzeba po każdym sezonie ..............

Naprawdę trzeba wywarzać co sezon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę trzeba wywarzać co sezon?

Przed założeniem kół dobrze jest się przyjrzeć czy ciężarki czasem nie odpadły. Druga sprawa to że jak będzie coś nie tak to jak będziesz jechał powyżej 120 km/h to będziesz czuł drgania na kierownicy i to będzie znak że trzeba będzie wyważyć. Ja ostatnio w jednym aucie z ciekawość podjechałem sprawdzić po chyba 3 latach czy są dobrze wyważone chociaż żadnych objawów typu drgania itd. nie było, okazło się że wszystkie koła są ok i żadnego nie trzeba było wyważać, więc jak się nic nie dzieje to tylko ciśnienie sprawdzić i jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupic drugi komplet felg na zime. Przy zmianach opon miedzy sezonoami felgi sie zuzywaja. I kiedy chcesz sobie zmieniasz nie martwiac sie o kolejki u wulkanizatorow :)

:) no wszystko się zgadza ale.. wyważyć trzeba po każdym sezonie ..............

Naprawdę trzeba wywarzać co sezon?

warto jest przewazyc zanim zalozysz, bo potem jak zacznie Ci drgac w trakcie jazdy to Cie ch... strzeli ze musisz odnowa jechac i wywazac , po co dwa razy te kola zakladac. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...