Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Wybor padl na GoodYear Ultra Grip 7+ 195/65/15

Nie pożałujesz swojego wyboru. Co prawda nie miałem jeszcze okazji przetestować ich w typowo zimowych warunkach (choć już po pierwszym błocie ze śniegiem już jeździły) to na suchej i mokrej nawierzchni są rewelacyjne :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

GoodYear Ultra Grip 7+ jak one sie sprawuja na suchej nawierzchni słychać toczenie??

bo na Nokianach WRG2 zero szumu :good: prędkosci rózne od 100-180km/h i cichutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że jestem zaskoczony, że są tak ciche. Nie jeździłem powyżej 150km/h ale przy tej prędkości były bardzo ciche :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na początku września zakupiłem "Uniroyale MS 66 PLUS" w rozmiarze 195/65R15 T(190KM/h) . Kosztowały mnie one w firmie "Netcar" 181zł/szt i powiem szczerze jestem z nich jak do tej pory bardzo zadowolony. Nie miałem okazji sprawdzić ich jak na razie na śniegu czy lodzie, ale podczas deszczu i aquaplaningu sprawują się bardzo dobrze. Podczas mocnych opadów deszczu dopiero przy prędkości ok 150-160KM/h zauważyłem delikatny uślizg tylnej osi. Podczas wjazdu w kałuże (nawet te bardzo duże i głębokie) nie czuć aby samochód ściągało na bok, natomiast woda się rozpryskuje na 2 metry do góry. Co do zużycia. przejechałem na nich już jakieś 9000KM i bieżnik nieznacznie się zmniejszył. Polecam te opony szczególnie że ostatnio zimy są u nas takie jak w tym momencie. Jak popada trochę śniegu to opiszę swoje wrażenia z jazdy bo ośnieżonej i oblodzonej nawierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się i w rezultacie zakupiłem MICHELIN ALPIN A3 195/65R15 91 T. Zaraz po założeniu wyjazd w góry w DE i oponki rewelka. Na śniegu z włączonym esp nie ma mowy o polataniu bokiem. Bez esp już "lepiej" chociaż głęboki bieżnik robi swoje. Ogólnie jest zadowolony z zakupu. A i jazda po autostradzie ~150km/h - szum opon jak na letnich także kolejny +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam zamiaru kupować zimowych opon :tongue4:

Co wniosłeś do tematu swoją wypowiedzią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może styczność z oponami Goodyear UltraGrip ICE?? Jeśli tak to proszę o opinie jak się jeździ i czy warto kupić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie) szybkie pytanko. Jutro kupuje oponki (195/65/15 Audi A4) i nie mogę się zdecydować – już mnie głowa boli od porównywania :/ Jako że mieszkam w górach to najważniejszym parametrem jest dla mnie zachowanie na śniegu/lodzie (trakcja, prowadzenie), ale ważne jest tez zachowanie na suchym/mokrym i zużycie opony  czyli w sumie wszystko – ale właściwości na śniegu najważniejsze. Moje Typy to:

Continental T830

Goodyear UltraGrip 7+

Dunlop SP WS 3D

Vredestein Snowtrack 3

Nokian WR G2

Jakieś opinie? A może inne typy? Stawiam na kontinentale ale ponoć są strasznie delikatne ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goodyear UltraGrip 7+ mialem i naprawde super opona :good: i nie zdziera sie za szybko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat do Twojego kolego.

Poczytałem trochę o tych oponach, i przy naszych opadach śniegu...

mój wybór padł na Goodyear Ultragrip 7+ (przy 217zł/szt szkoda nie skorzystać

Wczoraj zamówiłem, dzisiaj już je zakładam.

Pojeździmy zobaczymy. Dopiszę notkę do posta jak się sprawują.

Dotychczas miałem kilku juz letnie Alpiny Michelin`a.

Mi kompletnie nie przypadły do gustu. Jak dla mnie nie sprawowały się w ogóle, ani na suchym, ani na mokrym, a już o śniegu i lodzie nawet nie wspominając. Doszło do tego, że sam zwiększałem dystans za kimś, żeby mieć margines...

Może to tylko moje odczucie, ale

tych opon nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także dołączam sie do posiadaczy Goodyear UltraGrip 7+, jeżdzę na 205/55R16 i moge z całego serca polecic te kapcie.. ciche, na sniegu super, trzymanie boczne na dobrym poziomie, z aquaplaningiem też sobie dobrze radzą :good: :good: :good: :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co sądzicie o takich oponach ? Toyo Snowprox S952 235/40 R18 95 V oczywiście zimowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Goodyear UltraGrip 7+ lub Vredestein Snowtrack 3

Właśnie nad tymi sie zastanawiam. Vredstein wydaja mi się lepsze na sam śnieg, tzn że mają bardzo dobry uciąg na śniegu, a goodyeary mi sie wydają bardziej uniwersalne... i nie wiem czy postawić na sam śnieg (vredstein) czy uniwersalne (goodyear) ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co sądzicie o takich oponach ? Toyo Snowprox S952 235/40 R18 95 V oczywiście zimowe ?

Brat jeździ na takich tylko 195/50 r15 i jest zadowolony. Nie było okazji dobrze przetesować ale na mokrym i suchym zachowują sie nawet lepiej niż co niektóre letnie. Sam będę zakładał takie do mojej A4. Czytałem gdzieś na necie opinie o tej opinie i są :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co sądzicie o takich oponach ? Toyo Snowprox S952 235/40 R18 95 V oczywiście zimowe ?

Miałem takie tylko że 205/55/15. Na suchym ok (przejezdziłem jeden sezon letni na nich :P). A co do śniegu to na boki trzymały całkiem ok, ale do przodu to czasami nie chcialy jechac ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...