Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dunlop win sport 3d (były w Audi od nowości) i obecnie wyjeżdżam je poza sezonem. Mają już 6 lat i są twarde jak letnie laczki.

ja mam 3d i jak dla mnie zimą rewelka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kiepskie w nich jest to, że to nie tyle zimówka, co wielosezon. Dobrze się prowadzi przy większych prędkościach, jest cicha, komfortowa, bardzo dobrze znosi mokrą nawierzchnię i błoto pośniegowe.

Niestety na porządnym śniegu jest słaba, nie rusza, nie hamuje nie skręca. Na ubitym śniegu jest wręcz kiepska.

Jeżeli porównujesz z rewelacyjnym Vredesteinem Snowtrac, to jest to PRZEPAŚĆ!

To chyba kolego pomyliłeś opony. Jeżeli dla Ciebie tak wygląda opona wielosezonowa to nie mam pytań

72089d1227132029-diy-beru-tpms-sensor-install-bmw-e90-made-easy-nokian-wr-g2-03a.jpg

Znajomy w zimę jeździ na tych Nokianach po budowie - śniegi nie śniegi i zadowolony. U mnie już na 2 autach i teraz pewnie zamówię na 3cie. Jeśli właśnie chodzi o błoto pośniegowe to w tym temacie jest właśnie słaba, a nie jak piszesz :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a miał ktoś do czynienia z Pirelli SottoZero 2?

205/55/16

dobra na autostrade ale na kopny snieg nie bardzo polecam pirelli carving

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te nokiany to mi na zimowke autostradowa wygladaja a nie na sniegowe opony nie maja klinow tylko rowki jak conti ts810 a to gowno na morky snieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a miał ktoś do czynienia z Pirelli SottoZero 2?

205/55/16

Ja śmigam na nich i złego słowa nie powiem.

Wcześniej śmigałem zawsze na MIchelinach Alpinach, ale przy Pirelkach się chowają.

Alpiny wydają się być lepsze w głębokim śniegu, ale na zmrożonej nawierzchni Sottozero jest adekwatne do nazwy... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a miał ktoś do czynienia z Pirelli SottoZero 2?

205/55/16

Ja śmigam na nich i złego słowa nie powiem.

Wcześniej śmigałem zawsze na MIchelinach Alpinach, ale przy Pirelkach się chowają.

Alpiny wydają się być lepsze w głębokim śniegu, ale na zmrożonej nawierzchni Sottozero jest adekwatne do nazwy... :kox:

No i dobrze, bo właśnie dzisiaj nófki sztuki wylądowały w kufrze bawary - grzech było nie wziąć na zakie pieniądze :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oponach zimowych i tak podstawa to dobra mieszanka gumy. Cwana firma oponiarska X zmieni po 2 latach skład mieszanki, sprzedaż nie zmaleje, bo wszyscy wiedzą, że firma X jest bardzo dobra. Za 3 lata firma Y wpuści na rynek dobrą oponę, a ludzie i tak będą kupować X, ale część kupi Y i je będzie chwalić. Tym sposobem kupiłem 2 komplety Vredestein Snowtrac 3. Ciekawe czy za rok, czy dwa lata Vredestein zmieni mieszankę na tańszą i czy też zejdzie na psy jak to robią inni znani producenci opon. Opony do sportu to jedno, ale opony dla zwykłych kierowców to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpusc sobie conti dobrze Ci radze mialem i nie polecam !!! badziew lepiej kup dunlopy albo inne ale nie conti [br]Dopisany: 05 Wrzesień 2011, 23:19_________________________________________________wstawie tu zdjecia jak mi popekaly same od siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpusc sobie conti dobrze Ci radze mialem i nie polecam !!! badziew lepiej kup dunlopy albo inne ale nie conti [br]Dopisany: 05 Wrzesień 2011, 23:19_________________________________________________wstawie tu zdjecia jak mi popekaly same od siebie

nie pytam czy conti sa warte polecenia tylko jaka jest roznica miedzy tymi modelami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wczoraj przyszły UG8 205/55/16, cena 385zł/ sztuka, zima pokaże ile są warte :mysli:

wyprodukowane w Słowenii w Czerwcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pirelli daja rade, sava jest rewelacyjna jak dla mnie, polecam tez debice i vredesteiny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o GoodYear Ultra Grip Performance? Można je dostać poniżej 400PLN za sztukę, bo wyszła już nowa - Performance 2. W poprzednim aucie miałem UG7+ i byłem z nich bardzo zadowolony, a była to tylnonapędówka.

Druga opona, o jakiej myślę to Fulda Kristall Control HP. Podobno letnie robią za***iste - Carat Exelero zebrała świetne opinie.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wczoraj przyszły UG8 205/55/16, cena 385zł/ sztuka, zima pokaże ile są warte :mysli:

wyprodukowane w Słowenii w Czerwcu

kupowane w online?? w jakim sklepie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wczoraj przyszły UG8 205/55/16, cena 385zł/ sztuka, zima pokaże ile są warte :mysli:

wyprodukowane w Słowenii w Czerwcu

kupowane w online?? w jakim sklepie??

tak kupione na tej aukcji z alledrogo:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1799576162

szukałem na całym necie i ceny są od 384zł do prawie 600zł :decayed:

no i jest H a nie T, z T można znaleźć kilka zł taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby wybierac pomiedzy michelin alpin a4 a gy ultra grip 8 to co polecacie bardziej ceny podobne w sumie oponka 205/55R16

i kolejne pytanie mam letnie 17cali 235/45 jak chcialem kupic zimowke w tym rozmiarze to ceny rzedu 900zl za opone dlaczego 17stki sa takie drogie w porownaniu do 16

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...