Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Polecane opony zimowe

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

To już lepiej Vikingi niż te kmioty, co wypisałeś...

Hehe, a uzasadnij. :grin:

ktoś jeszcze coś poleci?

  • Odpowiedzi 4,5 tys.
  • Wyświetleń 545,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Tu nie ma, co uzasadniać, bo moim zdaniem powinieneś trochę kasy dołożyć. Już lepiej może w Dębicę zainwestuj - z dwojga złego, lepsze go niż jakieś Kormorany.

Goodyear, Michelin, Nokian - nic innego bym nie założył. Zawsze możesz pójść taniej w Klebera lub Fuldę.

Opublikowano

Dzięki.

Opublikowano

Jak coś pomogę, ja miałem dwa komplety Nokianów. Kupiłem 4 lata temu 205/55/16, letnie i zimę made in Russia, były to jedne lepszych opon jakie miałem. Zrobiły duuużo kilometrów i nie miałem się do czego przyczepić :) Teraz z kolei lato zrobiłem na Vredesteinach Ultrac Cento (bez szału), a na tą zimę kupiłem nowe Dunlop Wintersport 5 i czekam na niższe temperatury, aby potestowac ;)

Opublikowano

Skoro byłeś tak bardzo zadowolony z Nokianów, to dlaczego zdecydowałeś się na Dunlopy??

Opublikowano

Omzig

Można spokojnie znaleźć za ok 1000zł naprawdę porządne, markowe opony typu np Dunlop z datą produkcji trochę starszą np 2012-13 co i tak jest o niebo lepszym wariantem niż Dayton czy Apollo. Wg ustawy opona nieużywana wyprodukowana do 2 lat wstecz jest uważana za nową a ceny takich "leżaków" są wyraźnie niższe. To nie pączki, że trzeba zjeść w ciągu 1 dnia :)

Opublikowano

Omzig

Można spokojnie znaleźć za ok 1000zł naprawdę porządne, markowe opony typu np Dunlop z datą produkcji trochę starszą np 2012-13 co i tak jest o niebo lepszym wariantem niż Dayton czy Apollo. Wg ustawy opona nieużywana wyprodukowana do 2 lat wstecz jest uważana za nową a ceny takich "leżaków" są wyraźnie niższe. To nie pączki, że trzeba zjeść w ciągu 1 dnia :)

To już wolę za 900-950 nowe Barumy lub Sava Eskimo od starych leżaków... Teraz taka guma ma 3 lata, za 3 będzie miała 6, a to już jak na zimową nie jest mało.

Każdy jednak robi jak uważa.

Opublikowano

Omzig

Można spokojnie znaleźć za ok 1000zł naprawdę porządne, markowe opony typu np Dunlop z datą produkcji trochę starszą np 2012-13 co i tak jest o niebo lepszym wariantem niż Dayton czy Apollo. Wg ustawy opona nieużywana wyprodukowana do 2 lat wstecz jest uważana za nową a ceny takich "leżaków" są wyraźnie niższe. To nie pączki, że trzeba zjeść w ciągu 1 dnia :)

To już wolę za 900-950 nowe Barumy lub Sava Eskimo od starych leżaków... Teraz taka guma ma 3 lata, za 3 będzie miała 6, a to już jak na zimową nie jest mało.

Każdy jednak robi jak uważa.

Zależy gdzie leżały. 2013 to całkiem dobry rocznik a te 2 lata mają praktycznie zerowy wpływ na oponę. Jak jesteś ciekawy dlaczego zerknij tutaj : http://podrogach.pl/data-produkcji-opony/

Opublikowano

Dzięki Panowie za opinie.

To tak konkretnie co polecacie z leżaków do 1000zł i nowych do tej samej kwoty?

Opublikowano

Jakbym się upierał na nowe z rocznika bieżącego za 1000 zł to rozważałbym Fuldę, Kleber, Barum i może Viking bo kołaczą mi się w pamięci jakieś pozytywne opinie. Jeśli niekoniecznie bieżący rocznik to powinno udać się ustrzelić Dunlop, Hankook, Bridgestone i może Toyo i Yokohama. Inne, takie jak Continental, Good Year, Michelin, Pirelli oczywiście są dobre ale będą pewnie droższe mimo leżakowania.

Opona po 2-3 latach leżenia w normalnym magazynie traci swoje parametry zapewne tyle ile przez pierwsze 2 miesiące jeżdżenia. Jeśli się mylę niech mnie spece poprawią.

Edytowane przez Rotor

Opublikowano

Siemka.

Też przeglądam już oponki 205/55/16 do b7 1.8T fwd no i co można ciekawego kupić za około 1200zł? jakieś konkretne propozycje? Za tą cenę troszkę wyboru już jest. Goodyear, Michelin? z góry dzięki za sensowne odpowiedzi Pozdrawiam :D

Opublikowano

Do tych, co wymieniłeś, dodaj Nokiana i wybierz te, na które Cię stać.

Opublikowano

Goodyear 7+ moim zdaniem przereklamowany miałem nowe komplety na różnych autach i rewelacji nie było teraz kupiłem Na ten rok kupiłem 205/55/16 NOKIAN WR D3

http://allegro.pl/4x-nowe-opony-zimowe-205-55r16-nokian-wr-d3-2015-i5643323580.html

Dużo czytałem o oponach i wygrały wiele testów ludzie je polecają może wypowie się kotoś kto je ma jak się ścierają ?

Opublikowano

Będę robił 3 sezon na Nokianach WR D3 205/55r16 i zostało mi trochę ponad połowa bieżnika (na tylnych oponach jeszcze widoczna 6 na przednich już prawie zniknęła). Styl jazdy dość dynamiczny. Póki co najlepsze opony jakie miałem. Nawet po ubytku bieżnika świetnie trzymają w każdych warunkach zimowych

Opublikowano

Siemka.

Też przeglądam już oponki 205/55/16 do b7 1.8T fwd no i co można ciekawego kupić za około 1200zł? jakieś konkretne propozycje? Za tą cenę troszkę wyboru już jest. Goodyear, Michelin? z góry dzięki za sensowne odpowiedzi Pozdrawiam :D

W tej kasie jest już sporo fajnych opon.

Zaczynamy od Goodyeara UG 8 (ale tutaj opony będą z 2013 roku), Fuldę Kristall Control HP, Nokiana WR D3 - każdą z nich mam poniżej 300 pln za sztukę. Pytanie tylko gdzie jeździsz najczęściej, czego oczekujesz od opony?

Opublikowano

Siemka.

Też przeglądam już oponki 205/55/16 do b7 1.8T fwd no i co można ciekawego kupić za około 1200zł? jakieś konkretne propozycje? Za tą cenę troszkę wyboru już jest. Goodyear, Michelin? z góry dzięki za sensowne odpowiedzi Pozdrawiam :D

W tej kasie jest już sporo fajnych opon.

Zaczynamy od Goodyeara UG 8 (ale tutaj opony będą z 2013 roku), Fuldę Kristall Control HP, Nokiana WR D3 - każdą z nich mam poniżej 300 pln za sztukę. Pytanie tylko gdzie jeździsz najczęściej, czego oczekujesz od opony?

Jest jeszcze Uniroyal MS plus 77, warto? Zbierają dobre opinie

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Siemka.

Też przeglądam już oponki 205/55/16 do b7 1.8T fwd no i co można ciekawego kupić za około 1200zł? jakieś konkretne propozycje? Za tą cenę troszkę wyboru już jest. Goodyear, Michelin? z góry dzięki za sensowne odpowiedzi Pozdrawiam :D

W tej kasie jest już sporo fajnych opon.

Zaczynamy od Goodyeara UG 8 (ale tutaj opony będą z 2013 roku), Fuldę Kristall Control HP, Nokiana WR D3 - każdą z nich mam poniżej 300 pln za sztukę. Pytanie tylko gdzie jeździsz najczęściej, czego oczekujesz od opony?

Jest jeszcze Uniroyal MS plus 77, warto? Zbierają dobre opinie

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka

Letnie Uniroyale są bardzo dobre, zimowe już trochę gorzej. Czy są lepsze np. od Nokianów to szczerze wątpię, w stosunku do Fuldy nie mam porównania.

Opublikowano

jeżeli chodzi o ceny Nokianów WR D4 to na necie jest rozbieżność ok 70zł/szt. (można znaleźć za ok 290zł/szt. z dostawą gratis) brać najtańsze ? :)

Opublikowano

a jaki indeks ? mówisz o 17" ?

Opublikowano

205/55 R16 91H na necie są za 297zł/szt. z przesyłka gratis

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.