Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż aluminiowych listw ozdobnych wokół szyb Avant


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego darkle -na pewno Ci odchodzą na rogach-miałem to samo po malowaniu,lakiernik się nie spisał przy demontażu i montażu.Ja wymieniłem je na chromy i spokój,te muszą leżeć równo bo mają dodatkowe mocowania na kołki.W Twoim przypadku wyjmij je i załóż na kleju do szyb-powinien być spokój.Aby je zdemontować nie niszcząc ich jeszcze bardziej to zrób jak pisze kolega Bart-S( Są tylko wciskane ale lepiej je wyciągnąć jak nie ma ramki).Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Z wyciąganiem ramki to już trochę roboty jest. Miałem nadzieję że uda się ją wyciągnąć trochę prościej. Chromy miałem w mojej poprzedniej B6 a w tej niestety czarny mat. Tylko jedną mam troszkę odchodzącą po naprawie w niemieckim ASO i chyba wystarczyłoby ją naprostować po wymontowaniu. W najgorszym wypadku będę szukał nowej listwy zgarniającej. Na razie mam to autko 2 tygodnie i staram się je przywrócić do stanu ori. Do wymiany mam jeszcze listwę dolną od drzwi kierowcy, korbki z tyłu (jedna się złamała przy wkładaniu kół zimowych) i autko będzie jak z fabryki:decayed: No jeszcze rozrząd w tym tygodniu. Po moim poprzednim ALT boję się sprawdzić olej:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zaczynam powoli kompletować listwy chrom i inne części potrzebne do zamontowania i pytanie mam do tych którzy montowali lub demontowali. Na allegro znalazłem pare aukcji z listwą górna tą długą i co mnie dziwi że niektóre sa w całości i zakręcają aż pod tylną szybę a niektóre sa łączone na zakręcie pod dolną częścią szyby tylnej (Avant) pewnie jedne są do starszych roczników a te drugie do młodszych i pytanie jaką kupić do roczika 2003 styczeń czy ma to wogóle znaczenie ? Może kolega Heniog1 pomoże bo widze ze wymieniał w podobnym roczniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam listwy czarne i tej przy dachu zaczeła schodzić ta warstwa gumy. Zeby ja zdemontować do pomalowania to musze ja tylko wyciagnać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam listwy czarne i tej przy dachu zaczeła schodzić ta warstwa gumy. Zeby ja zdemontować do pomalowania to musze ja tylko wyciagnać?

trzeba rozwiercić nity żeby ją ściągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turzol podjął byś się pomocy przy zmianie zwykłych na chrom ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turzol podjął byś się pomocy przy zmianie zwykłych na chrom ??????

Jasne, tylko w kwestii wycięcia szyb musisz kogoś zalatwic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi masz jakieś swoje notatki listę potrzebnych gratów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi masz jakieś swoje notatki listę potrzebnych gratów?

coś tam jeszcze mam na dysku.

Na pewno potrzebne będą nity do przymocowania długiej listwy nad szybami oraz maskownica tej listwy - w wersji chrom jest inna niż w wersji black. Poza tym będziesz potrzebował mocowań listwy pod wklejaną szybę z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy jak mam pakiet chrom fabryczny wokół szyb to czy idzie tylko ściągnąć listewki od strony zewnętrznej i załozyc nowe czy trzeba kombinować coś od wewnątrz ? ewntualnie poproszę jakiś rysunek jak to zdemontować z góry dziekuję

Edytowane przez Dawidos91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest ktos z podkarpacia kto zakladal chromy do sedana a4 b6 i moze posluzyc pomoca//

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś ma czarne listwy do sedana z szybami na handelek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego po wymianie moge Ci odsprzedac tylko szukma kogos kto by mi pomogl zamontowac chromy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również kupie w dobrej cene te czarne gumowe obramówki na szyby ... mam pakiet chrom tylko , ze chce go sciagnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również kupie w dobrej cene te czarne gumowe obramówki na szyby ... mam pakiet chrom tylko , ze chce go sciagnąć

Znajdź kogoś w okolicy chętnego na zamianę. Poza tym do zmiany są tez szyby boczne , wiec wizyta u szybiarzy jest nieunikniona.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli jak mam pakiet chrom to tez będę musiał szybkie przerobić ? Jak chce przejść np na ten pakiet gumowy w okół szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli jak mam pakiet chrom to tez będę musiał szybkie przerobić ? Jak chce przejść np na ten pakiet gumowy w okół szyb

Tak na 100% , wiem bo przechodziłem z pakietu chrom na schwarz :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...