Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana tylniej wycieraczki z A4 B8 Q5


RS

Rekomendowane odpowiedzi

ja teraz mam zamiar przejąć ten pomysł he zapewne bede sie z tym bawil

Polecam, u mnie było 5 minut roboty, a efekt jest więcej niż zadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie. Naciąg sprężyny o wiele słabszy, nie dociska wystarczająco pióra do szyby, a samo pióro po paru miesiącach się rozwala, a samo ramie zrobione z jakiejś pękającej tandety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie. Naciąg sprężyny o wiele słabszy, nie dociska wystarczająco pióra do szyby, a samo pióro po paru miesiącach się rozwala, a samo ramie zrobione z jakiejś pękającej tandety.

Oj nie jest tak źle, mam zamontowane już ponad rok i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak zdjąć pióro z ramienia w Q5?

Musisz przesunąć zaczep w stronę dyszy i odskoczy na jakiś 1cm. Wtedy wyjmujesz pióro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie trzeba było mocno pociągnąć pióro do szyby i wtedy zeskoczyłoz bolca.

chyba gość mi sprzedał tą wycieraczkę do Q7, bo pióro jest za długie i chaczy o światło stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was koledzy wie czy zestaw ori z B6 podejdzie do B5 ? Koledze ktoś wyrwał ramię i jako, że u siebie będę montował zestaw z Q5 chcę mu odsprzedać swój zestaw ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanko

Ja mam destrukcję swojego ori i miał duzy luz wiec chce ogarnąć cały zestaw z q5 silniczek+ramie+piórko troszke bedzie krótrze bo długość piórka sie rózni (q5-329mm a B5-380mm) czy ktos ogarniał?

Co do zestawu z B6/B7 (bo to to samo 8E9 955 711E ) to ten zestaw ma rozmiary 230/150/115 a b5 ma rozmiary 218/134/128 kostka jest wszedzie identyczna a wymiary Q5 to 220/135/120 wiec bardziej zblizone do B5

Ja be3de prawdopodobnie zamawiał wiec dozuce foty jak bedzie oki albo nie oki

---------- Post dopisany 22-01-2014 at 18:22 ---------- Poprzedni post napisany 19-01-2014 at 15:29 ----------

Witam ponownie.

Sprawa sie wyjasniła mianowicie: cały mechanizm z audi q5 jest identyczny co w b5 różni sie tylko elektryką a dokładniej płytką scaloną ( w q5 sterowanie cyfrowo a w b5 analogowo) po podłączeniu oczywiście nie działa ale wpadłem na pomysł zeby przezucic płytke od swojego orginału trzeba tylko 3 luty rozlutować i zamienić płytki polutować i gotowe działa jak tralala.

jak bedzie ktoś zainteresowany to wrzóce foto

Rozebrałem tez mechanizm by zobaczyć czy trzpien jest nasmarowany (element który koroduje i staje deba) oczywiście ani grama smaru jedynie na zebatkach.

Wiec nasmarowałem złozyłem i działa elegancko

Ori piórko jest 5cm krótrze ale to jakoś nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poniżej dwa linki do filmów:

1. Jak wymienić pióro wycieraczki dla ramienia z audi q5 - KLIK

2. Jak wymienić ramię wycieraczki w Audi A6 C5 allroad -

Film drugi bardziej pomocny - podobna wymiana w B6/B7.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Yassu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ten zestaw z Q5 podejdzie tez do A3 8P sportback bo mod wyglada dobrze i spełnia swoje zadanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po tym modzie, szczerze polecam. Oczywiście nie obyło się bez ściagacza, kolebanie wycieraczką we wszystkie strony raczej odradzam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem już rok po tym modzie i nie jest już tak kolorowo jak na początku. Na początku było idealnie, po dwóch-trzech miesiącach zaczęły sie pierwsze smugi a obecnie pióro głośno skrobie zwłaszcza w jedną stronę oraz przeciętnie zbiera brud. Oczywiście jest nacznie lepiej jak na standartowym piórze i powierzchnia oczyszczania jest wyraźnie większa jednak chyba poszukam innego pióra celem testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzięki poradom na forum również wymieniłem moje ramię wycieraczki (pęknięte) na to z Q5. Ja zdecydowałem się na zakup używanego ramienia oryginalnego (koszt 111 zł razem z piórem) - w ASO ponad 200 zł. Udało się wymienić bez problemu (nie trzeba było nic piłować ani używać ściągacza) i różnica ogromna w porównaniu do starej wycieraczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam mod, lepiej wyglada i na pewno lepiej zbiera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zbiera bo nowa, po czasie jest kiepska jak każda inna. W tym syfie z tyłu nic długo nie wytrzyma. Ale wygląda lepiej to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kupić za 70zł oryginalny komplet. ;)

Przed chwilą założone i wszystko cacy! ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kupić za 70zł oryginalny komplet. ;)

Przed chwilą założone i wszystko cacy! ^_^

jak wczoraj mi napisałeś o tym modzie to już dzisiaj zamówiłem i czekam na paczkę więc też mam nadzieję że będę zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kupić za 70zł oryginalny komplet. ;)

Przed chwilą założone i wszystko cacy! ^_^

jak wczoraj mi napisałeś o tym modzie to już dzisiaj zamówiłem i czekam na paczkę więc też mam nadzieję że będę zadowolony :)

Zadowolenie gwarantowane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...