Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czym myjecie swoje auta?


ezc1

Rekomendowane odpowiedzi

Ja oczywiśćie też ręcznie na podwóreczku - co sobora, chyba, że czasem jeszcze w tygodniu :decayed:

Do mycia służą różne preparaty oraz specjalna rękawica z odpowiednim włosiem. Mycie auta tylko w cieniu! Mycie szyb tak samo (płyn lub pianka i microfibra - do suchego). Ew. jak zostaną jakieś plamki po wodzie to mam fajną szmatkę, która na sucho to usuwa :naughty: Do felg szoczota i rękawica. Niestety nie mam karchera.. może na lato się sprawi :decayed:

Wnętrze - odkurzacz, szmatka zwykła i plack. Ostatnio dokupiłem jeszcze plack do plastików i popryskałem dokładki i wszystkie zewnętrzne dodatki z plastiku czarnego. Zrobiłem fotki ale jak zwykle telefonem i nie widać efektu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam produkty z grupy TENZI - link ja jestem zadowolony, mają szeroką ofertę środków do mycia część z nich sprawdziłem i jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycie auta tylko w cieniu! Mycie szyb tak samo (płyn lub pianka i microfibra - do suchego).

czlek by sie zaje... myjac auto w sloncu, zanim dokonczysz drzwi klamka wyschnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos z was myje na myjni bezdotykowej? osstatnio jezdze tylko na taka i za 8-10 zl ladnie go wymyje :good: tylko mam problem z osuszeniem bo czym nie wytre to zostaja smugi albo slady wody... macie pomysly czym wycierac do sucha zeby nie bylo zadnych sladow? :mysli:

A nie ma tam jako ostatniej opcji mycia... nablyszczania z srodkiem wysuszajacym? Ja zawsze tak koncze mycie i smug prawie w ogole nie ma. Gdzieniegdzie na dachu.

Z racji pracy jaką wykonuję to prawie codziennie jestem na takiej myjni...

Jest tanio, ale na pewno nie solidnie.

Po drugim, trzecim razie widać dobrze po felgach że są nie domyte, podobnie lakier...

Trzeba wycierać go szmatką bo woda z róźnymi środkami już sobie nie radzi...

Na pewno nie jest to zbyt dobre dla lakieru.

Jak dla mnie żeby auto było konkretnie umyte to musi je dotknąć gąbka...

Nigdy w życiu nie byłem swoim samochodem na automatycznej myjni :hi:

Wybrałem się raz, a może już nawet dwa :mysli:

http://www.anwa.eu/read/myjnia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycie auta tylko w cieniu! Mycie szyb tak samo (płyn lub pianka i microfibra - do suchego).

czlek by sie zaje... myjac auto w sloncu, zanim dokonczysz drzwi klamka wyschnie :D

dlatego mycie w cieniu a później do garażu i w cieniu i w przeciągu schnie :decayed: mamy garaż otwierany z dwóch stron :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na poważnie to myję sam.Karcher , odpowiednie kosmetyki i ogień z tyłka co tydzień :decayed: Nigdy w życiu nie byłem swoim samochodem na automatycznej myjni :hi:

U mnie jest tak samo. Nie ma to jak sobotnie popołudnie spędzone z autkiem. Tylko, że jak ktoś mieszka w bloku to trudno o takie przyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kokpitu co polecacie?? bo szkoda mi uzywac jakiegos plaka bo szybko zrobi sie brzydko w srodku, mysalem o produkcie Sonax Xtreme Kokpit - efekt matowy.. mial ktos doczynienia z tym preparatem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak myłem auto w dobrej myjni to później zaczynał padać deszcz, :D a więc teraz jeżdżę tylko na automaty i średnio co 2-3 miesiące na dobrą myjnię na komplet. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kokpitu co polecacie?? bo szkoda mi uzywac jakiegos plaka bo szybko zrobi sie brzydko w srodku, mysalem o produkcie Sonax Xtreme Kokpit - efekt matowy.. mial ktos doczynienia z tym preparatem ?

dlaczego brzydko? brzydko to jest jak się po placku świeci, dlatego zawsze po spryskaniu wycierasz szmatką i jest efekt matowy i elegancko się utrzymuje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeźdżę do koleżanki myć samochód :decayed::kox:, bo u mnie za bardzo nie ma gdzie... :confused4:, albo daje do myjni ręcznej. Chłopaki myją za 20 zł tylko zewnątrz albo 40 zł komplet (zewnątrz + środek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myje albo ręcznie... w pracy ( pracuję na myjni ręcznej :D ) albo jak jestem w domu to... przed garażem.. a jak nie jestem ani w pracy ani w domu to tylko myjnia bezdotykowa BP lub Lotos...

zawsze używam duużo różnej chemii.. płyn do felg, hydrowosk, szampon z woskiem, twardy wosk :D , później czernidło do opon, w środku płyn do plastików, mleczko do skóry, płyn do szyb + zapach ... i wtedy mogę jeździć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń Panie Boże od myjni automatycznej! Po kilkunastu myciach widoczne rysy od szczotek! :wallbash: Tylko własnoręczne mycie,najpierw spłukanie myjką,np karcherem, póżniej szampon z woskiem,spłukanie i wytarcie do sucha miękką szmatką,i tak co tydzień :cool1: (podstawa to porządne spłukanie piachu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karcher + woda + zymol szampon + zymol wosk + zymol do skór + auto glym do alu + "cos" do wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, to ja może pochwalę się moją pracą piątkową.

fotki w albumie: http://img15.imageshack.us/g/20100604767.jpg/

na zdjęciach widać tam czego używałem:

-szampon K2 Express Plus - czyli szampon z woskiem

-płyn do szyb K2 Nutka

-spraye do plastików Bono K2 oraz Plak

i nie widoczne na fotkach:

-Plak do wnętrza

-pasta Tempo :embarrassed:

Aplikatory :naughty:

-specjalna rękawica taka: http://www.tradetec.pl/images/REKAWICAZOLTO-ZIELONAM.jpg

-mikrofibra do szyb

-inne szmatki

Szampon żadna rewelacja jeśli chodzi o mycie, ciężko się nim myje, nawet po zaaplikowaniu większej ilościu prepartu. Chociaż z drugiej strony to do dzisiaj tylko i wyłącznie osiada kurz, który pod wpływem wiatru odlatuje.

Płyn do szyb - super zadowolony jestem. Żadnych smug ani plam, kurz osiada ale tak samo jak w przypadku szamponu - praktycznie go nie ma.

Porównując te dwa spraye, to spray z K2 dłużej się utrzymuje i nie jest tak tłusty jak Plak.

Następnym razem będą kosmetyki Meguiar's. Oraz Karcher :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w srodeczku zawsze czyszcze sonax extrem - efekt matowy naprawde dobry produkt, zapach i efekt jest naprawde rewelacyjny, do szybk k2 nuta jestem zadowolony chociaz ostsatnio po myjce bezdotykowej nie moglem zmyc zaschnietych kropli wody z szyb i widac je pod slonce hmm :no: na oponoki czermidlo autolandu w sprayu efekt tez piekny i sie nawet sporo utrzymuje :wink4: oczywiscie jeszcze do tego pasta do chormu rowniez z sonaxu i spray do plastikow zew. kurcze jak ja bym chcial zeby na zew byl taki czysty caly czas a nie tylko 2-3 dni :wallbash::angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany co myślicie o myciu auta za pomocą pary wodnej?bo kumpel dorabia sobie w takiej firmie i mi to proponował..Miał ktoś z was z tym do czynienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co chcesz wiedzieć dokładnie. Zresztą wpisz w google zielona myjnia. Jeżeli chodzi Ci o efekt takiego mycia , to ja byłem zadowolony.

Wysyłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...