Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
wojtas-audi napisał/a:

Na calym baczku robie okolo 500-550 km, i o dziwo nie jest to jakas jazda po miescie, taka przykladowo - z domu do dziewczyny, od dziewczyny do sklepu, ze sklepu do domu i takie tam ... Niewiem , ale jak na 1,6 to spalanie jest .... Moze jakies magnetyzery ???

ja na 14 litrach paliwa robię około 170 km to wychodzi około 8,2 l/100 km w mieście + klima często. No liczmy dalej zbiornik 60l / 8,2 = 7,3 x 100 = 730 km na pełnym zbiorniku wiec albo coś jest u ciebie nie tak i to pożądnie albo u mnie ale jeśli u mnie to nic z tym nie będę robił bo mi się to podoba

wiki, ma racje u mnie jest tak samo robię na baku ok 750km. W mieście pali ok 8.5 litra na 100 a w trasie od 6.5 do 7.5 zależy od dynamiki jazdy.

A więc Wojtas-Audi u ciebie musi być coś nietak skoro tyle ci pali albo jeździsz bardzo dynamicznie :mrgreen: Ja u siebie potrafię na trasie mu deptać nawet do 5800 obrotów :mrgreen:

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Wyświetleń 622,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

wojtas - koles wzial 50 zl a bylem u niego 2 dni pod rzad i siedzialem ok godziny za kazdym razem, wiec jest uczciwy.

Opublikowano
  • Autor
wiki, ma racje u mnie jest tak samo robię na baku ok 750km. W mieście pali ok 8.5 litra na 100 a w trasie od 6.5 do 7.5 zależy od dynamiki jazdy.

A więc Wojtas-Audi u ciebie musi być coś nietak skoro tyle ci pali albo jeździsz bardzo dynamicznie Ja u siebie potrafię na trasie mu deptać nawet do 5800 obrotów

Nooo nie tak az go nie katuje, przewaznie biegi sa zmieniane do 4000 obrotow .... W przyszly piatek jestem umowiony do diagnosty .... Mysle ze przez kola az tyle nie stracilo, w zime na normalnych zimowkach podobnie bylo ....

Opublikowano

Ja również mam 1.6 101KM i pali mi tak:

miasto - 10l (raczej dynamiczna jazda)

miasto + klima - 12l (mniej dynamiczna jazda - nie ma w co depnąć )

trasa - 10l prędkość przelotowa około 140 - 160 - czasem 180 (dynamiczna jazda)

trasa - 8l prędkość około 120km/h (spokojna jazda)

trasa + klima - 9/10l prędkość około 120km/h (spokojna jazda)

I właśnie zamówiłem magnetyzery - zobaczymy czy sie coś zmieni :-)

Opublikowano

I właśnie zamówiłem magnetyzery - zobaczymy czy sie coś zmieni :-)

Lepiej było zainwestować w coś lepszego.Nic to nie da :wink:

Opublikowano

Kiedyś miałem magnetyzerki w polonezie (stare czasy).Zalozlem je przy przebiegu 120tys.km.Zauważyłem lepszą elastyczność silnika oraz delikatnie mniejsze spalanie.Silnik pozatym zaczal rowniej pracowac na niskich obrotach.Takze wierze w pozytywne dzialanie tego wynalazku.

Opublikowano
Kiedyś miałem magnetyzerki w polonezie (stare czasy).Zalozlem je przy przebiegu 120tys.km.Zauważyłem lepszą elastyczność silnika oraz delikatnie mniejsze spalanie.Silnik pozatym zaczal rowniej pracowac na niskich obrotach.Takze wierze w pozytywne dzialanie tego wynalazku.

No proszę co to autosugestia potrafi zrobić z silnikami w polonezach :mrgreen:

Opublikowano

Nie bede sie spieral co do tego tematu, opinie sa podzielone.Najbardziej dziwi mnie, ze na temat magnetyzerow czesto negatywnie wypowiadaja sie osoby ktore nie mialy z nimi zadnego doswiadczenia.

Opublikowano

Trasa ok 7,5l przy 120-130km/h

Miasto różnie: Zależy od warunków 11-14l

Rekord min. 5,6 stała jazda na długim odcinku V-max 80-90km/h

Opublikowano
Nooo nie tak az go nie katuje, przewaznie biegi sa zmieniane do 4000 obrotow .... W przyszly piatek jestem umowiony do diagnosty .... Mysle ze przez kola az tyle nie stracilo, w zime na normalnych zimowkach podobnie bylo ....

Przez koła to mogłeś stracić ok 0.5 no może 1 litr

Opublikowano
Nie bede sie spieral co do tego tematu, opinie sa podzielone.Najbardziej dziwi mnie, ze na temat magnetyzerow czesto negatywnie wypowiadaja sie osoby ktore nie mialy z nimi zadnego doswiadczenia.

Ja bylem przy testach (w nowych i uzywanych autach u importera pewnej marki)

testy byly zarowno robione na hamowni jaki w w codziennym uzytkowaniu autek.

lipa w 100%

Opublikowano

trasa 130 - 140 w polotach do 180km/h + klima = 4.9 l/100

miasto nie wiem, zaczeły się żniwa i się nie przejmuje :mrgreen:

Opublikowano

na baku po mieście 300km trasa max 500

Opublikowano
9.5 s.do 100 km/h elastycznosc-jak to w Dieslu -rewelacja
!!??!! Masz czipowany silnik ? Dla serii 110 KM podaja ok. 12 sek. do 100...

217kph tez brzmi ... wysoko :)

Ja w miescie ok 800 km na baku, w trasie czasem ponad 1000 km, jednak klima i quattro swoje biorą :(

Opublikowano
  • Autor

Ja 2 dni temu mialem rezerwe, zatankowalem 13 litrow, przejechalem 140 KM, i dzisiaj znow mi sie zapalila rezerwa .... A wiec ?? Niewiem czy jechac na ta diagnostyke, moze to i normalnie pali , po prostu za maly silnik do wagi ?? :roll:

Opublikowano
9.5 s.do 100 km/h elastycznosc-jak to w Dieslu -rewelacja
!!??!! Masz czipowany silnik ? Dla serii 110 KM podaja ok. 12 sek. do 100...

217kph tez brzmi ... wysoko :)

Bolek ma czipsa :wink: 138ps 310nm :twisted:

Opublikowano
Bolek ma czipsa 138ps 310nm
A to inna gadka... Chio rulez ;) Jeśli taki czips i mojemu odejmie 2,5 sek do 100. to już zaczynam zbierać :) Ale Daniel w TTC nie ma mozliwosci hamowania 4x4. Swoją ośką kiedyś tam byłem. Na benzynie na jednym baku robiłem średnio 400 km (żeby nie było off-topic ;) )
Opublikowano
9.5 s.do 100 km/h elastycznosc-jak to w Dieslu -rewelacja
!!??!! Masz czipowany silnik ? Dla serii 110 KM podaja ok. 12 sek. do 100...

217kph tez brzmi ... wysoko :)

a ja ostatnio merzylem swoja audiczke i oto pomiary :

A4 Avant 1.9 TDI (AVG) seria

temp powietrza 18,5 stopnia Celcjusza

trzy pomiary 0-60 MPH

1. 10.76 s

2. 10.22 s

3. 10.36 s

:twisted:

Opublikowano

a ja ostatnio merzylem swoja audiczke i oto pomiary :

A4 Avant 1.9 TDI (AVG) seria

temp powietrza 18,5 stopnia Celcjusza

trzy pomiary 0-60 MPH

1. 10.76 s

2. 10.22 s

3. 10.36 s

:twisted:

G-Tech'em ? :wink:

Opublikowano

a ja ostatnio merzylem swoja audiczke i oto pomiary :

A4 Avant 1.9 TDI (AVG) seria

temp powietrza 18,5 stopnia Celcjusza

trzy pomiary 0-60 MPH

1. 10.76 s

2. 10.22 s

3. 10.36 s

:twisted:

G-Tech'em ? :wink:

tak ... :cool:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.