Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeszów-Kraków-Rzeszów... Toczenie sie a nie jazda w strasznym ruchu, spalanie 5.9 l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

2 dorosłe osoby + dwójka małych dzieci + pełny bagażnik

1470 km - 114,8 litra (ok. 7,8 l)

Legionowo -> Solina (Bieszczady) przez: Lublin, Kraśnik, Janów Lubelski, Rzeszów, Brzozów, Sanok

Kręcenie się po okolicy (Zalew Soliński, Myczkowice, Ustrzyki Górne i Dolne, Polańczyk itp)

Droga powrotna tą samą trasą

W drodze powrotnej myślałem, że mi d**** odpadnie :decayed: Ale warto było, piękne widoki, fajne, kręte drogi .... :wink4: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja postanowiłem popisać bo czytam (ostatnie stronki bo wszystkich mi się nie chce) i przecieram oczy ze zdumienia...

Bardzo muszę się starać aby w trasie przekroczyć 6,5l /100

Wracając autkiem z Hamburga przez 3 godziny tempomat (a to wiadomo więcej pali) ustawiony na 190km/h i na FISie (który u mnie zawyża w trasie ok. 0,3-0,4) miałem 6,9L średnią...

Jadąc drogą lokalną do miejscowości oddalonej o 90km prędkością emeryta (80-120 na 6tym biegu + sporo hamowania silnikiem) FIS pokazał 3,8 przy oponach naładowanych do 2,7bara (bo później zauważyłem że trochę jest za dużo)

przy normalnej jeździe w trasie mam od 4,9 do 5,8... a czasem lubię przycisnąć...

w mieście to inna bajka ale to tylko dlatego że w A4 jest totalnie skopany FIS - dodaje postój na jałowym do średniej (300m dojazdu)... kompletna bzdura... i pokazuje czasem nawet 13l /100 co się oczywiście mija z rzeczywistością która wynosi od 6,5 do 7,5...

i to tyle... wyniki szczere więc jeśli komuś nie pasują to trudno :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez 3 godziny tempomat (a to wiadomo więcej pali) ustawiony na 190km/h i na FISie (który u mnie zawyża w trasie ok. 0,3-0,4) miałem 6,9L średnią...

na tempomacie to chyba mniej pali :mysli:

Jadąc drogą lokalną do miejscowości oddalonej o 90km prędkością emeryta (80-120 na 6tym biegu + sporo hamowania silnikiem) FIS pokazał 3,8 przy oponach naładowanych do 2,7bara (bo później zauważyłem że trochę jest za dużo)

3,8 :shocked:

chyba 80km z tego to z gorki :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(80-120 na 6tym biegu + sporo hamowania silnikiem) FIS pokazał 3,8

spracyzuj - sporo hamowania silnikiem

50% trasy,moze 80%

PS.a jak jedziesz tak 60-70km/h,to przypadkiem niezauwazyles ze paliwa przybywa :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdrośni posiadacze silników 2,5 się odezwali. Co zazdrościcie,że 1,9 tak mało spala - jeśli tak to też trzeba było sobie kupić A4 z takim silnikiem. Ofert A4 1,9 TDI na naszym i zachodnim rynku nie brakuje.

Ja wierzę w to małe spalanie kolegi GRaznego gdyż sam jak jeżdziłem kiedyś oszczędnie ( 90-100km/h) na trasie to spalanie oscylowało w granicach 4,00-4,10 /100km :tongue4: Przy prędkości 130-135km/h w cztery dorosłe osoby z pełnym bagażnikiem na trasie 1000km spalił 52 litry ON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdrośni posiadacze silników 2,5 się odezwali. Co zazdrościcie,że 1,9 tak mało spala - jeśli tak to też trzeba było sobie kupić A4 z takim silnikiem. Ofert A4 1,9 TDI na naszym i zachodnim rynku nie brakuje.

Ja wierzę w to małe spalanie kolegi GRaznego gdyż sam jak jeżdziłem kiedyś oszczędnie ( 90-100km/h) na trasie to spalanie oscylowało w granicach 4,00-4,10 /100km :tongue4: Przy prędkości 130-135km/h w cztery dorosłe osoby z pełnym bagażnikiem na trasie 1000km spalił 52 litry ON.

oprucz A4 2,5 mam tez passata 1,9 z podobnym silnikiem co ty,mam ATJ (no moze troche lepszy-310Nm,a nie jak AJM-280Nm) i wiem co pisze,

poza tym B6 wazy wiecej niz twoj B5 :cool1:

pozatym non stop 190km/h i spalanie 6,9l :fool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przyszła żonka w B5 AFN ma w granicach 6.5 (~900 km na baku, 100 % miasto). Może coś się jej zepsuło? :mysli: Mi żadnym 1.9 nie udało się nawet zbliżyć do tego wyniku :)

Zazdrośni posiadacze silników 2,5 się odezwali. Co zazdrościcie,że 1,9 tak mało spala - jeśli tak to też trzeba było sobie kupić A4 z takim silnikiem. Ofert A4 1,9 TDI na naszym i zachodnim rynku nie brakuje.

Ja wierzę w to małe spalanie kolegi GRaznego gdyż sam jak jeżdziłem kiedyś oszczędnie ( 90-100km/h) na trasie to spalanie oscylowało w granicach 4,00-4,10 /100km :tongue4: Przy prędkości 130-135km/h w cztery dorosłe osoby z pełnym bagażnikiem na trasie 1000km spalił 52 litry ON.

Przerobiłem parę 1.9 i w 4l /100 nie uwierzę, no może jakby jechać po autobanie razem z TIRami na tempomacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(80-120 na 6tym biegu + sporo hamowania silnikiem) FIS pokazał 3,8

spracyzuj - sporo hamowania silnikiem

50% trasy,moze 80%

PS.a jak jedziesz tak 60-70km/h,to przypadkiem niezauwazyles ze paliwa przybywa :mysli:

Panowie dajcie spokój... spodziewałem się takiej reakcji

cała trasa jest po płaskim a jazda wyglądała w ten sposób że po bardzo delikatnym przyśpieszaniu do 110-120 było hamowanie silnikiem na 6tym przełożeniu (a więc też kilkadziesiąt sekund) do 80km/h...

trochę trzeba mieć samozaparcia żeby tak jeździć jak debil ale byłem po prostu ciekaw minimalnego spalania... jadąc w ten sposób mogę powiedzieć że 70% trasy przejechałem na delikatnym przyśpieszaniu które według FIS rzadko przekraczało 6,5L a często nawet 5,5L a resztę - czyli 30% trasy przejechałem hamując na najwyższym przełożeniu...

wierzcie mi że to nie są bzdury... a ciśnienie ma ogromne znaczenie bo jak próbowałem ostatnio to samo na 2,1bara to nie chciało zejść poniżej 4,1L...

możecie sobie sprawdzić... z tym że taka jazda do przyjemności nie należy... no ale jak ma się czas w pracy to można się pobawić...

PS: nie sprzedaję autka - więc to nie reklama :>[br]Dopisany: 03 Sierpień 2008, 09:10 _________________________________________________

pozatym non stop 190km/h i spalanie 6,9l :fool:

znaczy co? za dużo czy za mało?

bo przyznam szczerze że pierwszy raz tak jechałem więc nie mam doświadczenia...[br]Dopisany: 03 Sierpień 2008, 09:14 _________________________________________________

na tempomacie to chyba mniej pali :mysli:

mylisz się kolego... to akurat sprawdziłem... maszyna zawsze będzie głupsza od człowieka.

pod każdą górę ciągnie jak głupi - podczas gdy ja bym pod te górki delikatnie zwalniał i wyrównywał na zjeździe... no ale tu niestety sztywne 190

jechałem na nim tylko dlatego że drugi samochód też miał tak ustawione i obaj dość mocno się śpieszyliśmy do kraju...[br]Dopisany: 03 Sierpień 2008, 09:18 _________________________________________________

Ja wierzę w to małe spalanie kolegi GRaznego gdyż sam jak jeżdziłem kiedyś oszczędnie ( 90-100km/h) na trasie to spalanie oscylowało w granicach 4,00-4,10 /100km :tongue4: Przy prędkości 130-135km/h w cztery dorosłe osoby z pełnym bagażnikiem na trasie 1000km spalił 52 litry ON.

coż...zakończę w ten sposób... dieslem trzeba umieć jeździć... nie jestem taki ekstremalny jak dziadki ale mam sąsiada który w swojej Toyocie Corolli jadąc 300km do stolicy, ze średnią z trasy 106km/h (jechał nocą) 2 RAZY UŻYŁ HAMULCA (oprócz świateł oczywiście)... większość to hamowanie silnikiem... i spalanie 4,2L

jeśli ceny tak dalej będą windowane to pewnie będzie więcej zwolenników takiej jazdy...

ja na razie jednak wole swoje 4,9 - 5,8... bo i zaszaleć można... i człek nie płacze na stacji...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdrośni posiadacze silników 2,5 się odezwali. Co zazdrościcie,że 1,9 tak mało spala - jeśli tak to też trzeba było sobie kupić A4 z takim silnikiem.

Śmiać się czy płakać nad Tobą..., juz sam nie wiem..., ręce opadają jak sie czyta co Ty wypisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRazny, ile spala samochód (ale nie średnio, tylko w danym momencie) jak jedziesz 190km/h ??

Na tempomacie spali więcej, no chyba że ktoś nie potrafi jeździć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdrośni posiadacze silników 2,5 się odezwali. Co zazdrościcie,że 1,9 tak mało spala

co Ty w ogóle człowieku wypisujesz? puknij się w głowę... jaka zazdrość? nie mierz wszystkich swoją miarą...

pisałem już kilka razy że mój samochód w (szybkiej) trasie pali 9 a po mieście ok 11 i wcale nie płaczę z tego powodu a szczerze mówiąc nawet mi to lotto ile pali. Nikt nie kupuje 2.5 do ekonomicznej jazdy , zrozum wreszcie to człowieku :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRazny, ile spala samochód (ale nie średnio, tylko w danym momencie) jak jedziesz 190km/h ??

kolego nie pamiętam może gdzieś sprawdzę... choć w mojej okolicy to ciężko... było chyba poniżej 10ciu chwilowe - na płaskim oczywiście...[br]Dopisany: 03 Sierpień 2008, 10:24 _________________________________________________a czekaj ... bo chyba filmiki telefonem robiłem...zaraz zerknę[br]Dopisany: 03 Sierpień 2008, 10:31 _________________________________________________niestety navi miałem włączone (między zegarami mam)

mam jeden filmik w którym jest wyłączone... jadę na nim od 190 do 210 i pokazuje chwilowe od 12,7 do 13,8 przy przyśpieszaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem niedawno moją po chipie, jechałem na wakacje 2 osoby + dziecko + kupa bagaży prędkość do 120 -130 km/h - spalanie 6,1 L/100 km :good:

PS w mieście przy delikatnym deptaniu 7,0 L/100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sobote mialem okazje sprawdzic spalanie swojego auta,bo akurat odwozilem matke na lotnisko,z rana,maly ruch i tak:

przy spokojnej jezdzie ok 100/110 km/h-auto pali od 6,6-7,1 L

przy jezdzie na granicy lamania przepisow ok 130/150 gdzie bylo mozna,czasem trzeba bylo zwolnic,a zaraz potem ostro depnac,by wyprzedzic od 7 do 8 L

w miescie to tak powyzej dyszki,przy normalnej,czasem mocniejszych depnieciach

przy na prawde spokojnej jezdzie miejskiej ok 8L

na calym baczku,trzy osoby wiekszosc trasa,predkosc na granicy rozsadku-700 km

nie wiem,czy to dobrze ,jak na 1,8T-ja jestem zadowolony :wink4:[br]Dopisany: 03 Sierpień 2008, 11:52 _________________________________________________jak podpompowalem kola-spalanie spadlo,kola 18'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podpompowalem kola-spalanie spadlo,kola 18'

Do ilu napompowałeś koła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,2 bara czyli w granicy normy[br]Dopisany: 03 Sierpień 2008, 12:34 _________________________________________________napisalem''podpompowalem'',ale dlatego,ze jak kupilem ok miesiac temu auto,to bylo w kazdym kole inaczej,przy hamowaniu ciagnelo auto w lewo,dziwny dzwiek opon i takie tam,juz myslalem ,ze cos nie tak z autem,ale przygotowujac auto do dluzszejtrasy,sprawdzilem wszystko,no i okazalo sie ,ze kola sa niedopompowane-ot i to wszystko :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...