Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

GILI nie uwierze, że w zimie 2.5 spali Ci mniej niz 10 l w miescie :gwizdanie:

Jeszcze nie wyjeździłem całego baku po mieście. :tongue4: Do najbliższego miasteczka mam 8,5km ,a przelecieć przez nie,jak splunąć.W trójmieście spalanie trudno określić,bo na kartuskiej można stać w nieskończoność :wallbash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No mi napewno nie :naughty: i nigdy tak nie Twierdziłem wiec l.m. nie jest wskazana przy tej wypowiedzi

tyż prowda :wink4:

zwracam honor :wink4:

co do spalania to pisałes kiedys ze przy ostrej jeździe jest w stanie Ci tyle spalic

co prawda nie przypominam sobie tego twierdzenia, ale jeśli tak twierdziłem to myliłem się :> :naughty:

może inaczej, przy szybkiej płynnej jeździe wynik jak najbardziej do osiągnięcia, takie wyniki miałem zanim zacząłem jeździć z dzieckiem :cool1:

reasumując jeżdząc spokojnie, płynnie co ważne, 10-11 w mieście, ja podaje wyniki z baku, nie licze małych odcinków.

Natomiast A3 2.0T DSG fwd przy huraganowej jeździe na trasie w połączeniu z 200+ na autostradzie coś w deseń 18, tak więc moim <20 nie ma co marzyć :evil:

ale o tym też mówiłem, dla porównania jadące za tą a3, a6 3.0tdi ~11-12, ale że nie ja jechałem to wierzyć mi się nie chce, że tylko tyle :cool1:

Tak mają zaturbione benzyny, bez względu czy to evo ,impreza czy taki mój dupowóz.

Idziesz dnem nie ma co liczyć na 10 :naughty:

oczywiście evo czy sti ma dolną granice wyżej niż mój ale i górną wyżej :naughty:

taka generalna zasada :>

tak więc prosze mi tu nie zarzucać, że mało pali, bo są to moim zdaniem ekstremalnie niskie wyniki :wink4: :>

wspólczynnik frajdy do spalania tfsi ma bardzo ok :good:

a na karty wpadne, tylko muszę najpierw poćwiczyć, bo widziałem wyniki poniżej 18, a niedawno byłem sprawdzić jak się jeździ i równe 18 wszystkim co mi się udało, tak więc chyle czoła przed szybszymi :good: póki co :wink4:

ale epopeja, dobrze, że chociaż trochę na temat :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja A4 miasto Kraków odcinki po około 20-30 km obroty około 2000 obr/min to spalanie wyjdzie jakieś 7.5L/100km,natomiast odcinki typu dom->praca (1.5km),praca->dom; dom->dziewczyna->dom (3km) i inne podobne to spalanie wyjdzie jakieś 10L/100km wiadomo zimny silnik nawet nie zdąży się zagrzać. Natomiast trasa nie ważne czy klima czy bez,obroty około 2tys to wychodzi jakieś 5L/100km nawet nieco mniej czyli 4.8L/100km :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera to moj 3.0 jest chyba zepsuty...

na FISIE twardo pokazuje mi 10,1 to mowie sobie srpawdze ile naprawde łyka...

zatankowalem do fulla zrobilem 715 km i wlalem 58 litrow ;o ...

czyli spalanie ponizej 8,5 litra... a wolno to ja nie jezdze.

tak pol na pol miastoo/trasa.

mysle ze spokojnie wyrabiam sie w 10 z moim automatem...

chyba bede dalej sledzic spalanie bo cos ciekawe wyniki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kochanie przejeżdża na baku:

- po mieście 550-600km (ekonomicznie)

- na trasie 700-750km (j.w.)

Jak na benzyne to chyba nieźle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spadly temperatury, to ostatnio robie jakies 500km (tylko wawa w godzinach szczytu) i wlewam 56l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spadly temperatury, to ostatnio robie jakies 500km (tylko wawa w godzinach szczytu) i wlewam 56l.

Takie uroki mieszkania w stolicy :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spadly temperatury, to ostatnio robie jakies 500km (tylko wawa w godzinach szczytu) i wlewam 56l.

hmmm ja robie ok 450 na baku w miescie a pojemnosc baku chyba podobna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

480-510 kilometrów na baku... 64 litry ... dane oczywiście z miasta, czyli wychodzi na 13litrów z hakiem... jazda w miare bryczna. Trasa od 7,5 ale bardzo ciężko tak jechać :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis dobilem do 510 i jestem tuz przed rezerwa i wleje pewnie znowu 56 :wink4:

a6 3.0tdi ~11-12, ale że nie ja jechałem to wierzyć mi się nie chce, że tylko tyle :cool1:

A moim zdaniem to prawda :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopacyyyyyyy, czy to normalne że od momentu przejścia na zimówki i przy temperaturach cały dzień oscylujących wokół zera zauważyłem zwiększone zużycie paliwa? Tak mi coś podchodzi pod 5.6l/100km, wcześniej to było nieco mniej jednak. Po ostatnim tankowaniu zauważyłem, że troche szybciej tego paliwa ubywa niż wcześniej. Ostatnim razem zrobiłem na baku 1350 i jeszcze pokazywał 50km zasięgu a teraz jest zrobione 1130 i zostało mu niby na 140 km i za chwilę rezerwa się zaświeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopacyyyyyyy, czy to normalne że od momentu przejścia na zimówki i przy temperaturach cały dzień oscylujących wokół zera zauważyłem zwiększone zużycie paliwa? Tak mi coś podchodzi pod 5.6l/100km, wcześniej to było nieco mniej jednak. Po ostatnim tankowaniu zauważyłem, że troche szybciej tego paliwa ubywa niż wcześniej. Ostatnim razem zrobiłem na baku 1350 i jeszcze pokazywał 50km zasięgu a teraz jest zrobione 1130 i zostało mu niby na 140 km i za chwilę rezerwa się zaświeci.

Chłopaku jesteś mistrzem ekonomicznej jazdy :naughty: Wyższe spalanie to wina niższej temperatury,raczej nie opon.Moje auto ostatnio pali mniej,bo większość przelotów mam na trasie,a jak jest ślisko to się jeździ wolniej dlatego spalanie mam jak w 1.9 :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja jazda wygląda tak, że odpalam silnik, wyjazd z garażu potem 200 metrów drogą do dwupasa i potem już dwupasem bez korków 55 kilometrów z czego 3/4 na piątym biegu bez przerwy i tak aż na parking. Po południu to samo w druga stronę. Nogę mam lekką więc stąd te duże zasięgi ale mimo wszystko coś mi się ostanio nie spodobał ten samochód. Jutro znowu tankowanko pewno to zalejemy do pełna i zobaczymy co ta małpa wymyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1.9 takie spalanie jest całkowicie normalne.

Niższa temperatura podnosi spalanie i opony zimowe przy tej samej szerokości również (lamelki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie około 8.8 litra na 100km w trasie a około 9.2-9.4 w cyklu mieszanym. Miasto do 15 litrów(ale tzreba się postarać średnio około 10). Największa ekonomia moge sie pochwalić spalanie około 6.8 litra ale to nie jazda tylko toczenie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ropy :naughty:

Mi dzis spalil 9,7 (po miescie), z rańca. Normalna jazda miejska, i niech nikt nie mowi, ze nie da sie zejsc 2.5 ponizej 10 :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...