Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Juz niedlugo powiem wam ile pali 1.8T,ale juz widze ze sporo wiecej niz moje stare 1.6 :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Warszawa <-> Szczecin 8,9l ( cała trasa) a odcinek Warszawa - Koło 6,9l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ciagle wychodzi ~8,5 na trasie przy jezdzie 140-180. Jesli to jest to stala predkosc bez specjalnego wyprzedzania to spadnie do 7,5. Miasto w maksymalnym korku do 13-15, normalnie 9-10 ;).

Wszystkie pomiary z wlaczona klima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4,9 na FIS-ie chwilowe, czy 4,9 średnia z trasy ? jak to obliczyłeś, bo generalnie to nie wierzę w 4,9 w 2.5 TDI

PS: u mnie przy stałej 70 km/h na czwórce pokazuje 7.9 l / 100 km i co z tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tropico: jakie predkosci i jaki styl jazdy?

już piszę: do Koła spokojnie bo remonty dróg czym samym na drodze wiele pułapek na moje spojlery :D , dalej autostrada aż do Nowego Tomyśla ( na autostradzie też bez jakiś szaleństw 160-180 km), i od Nowego Tomyśla to w miarę szybko było bo był pojedynek aż do Skierzyny z nowym Sebringiem... ogólnie FIS wyświetlił mi średnią prędkość 99 km/h na trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po przejechaniu 6.455 km wychodzi średnie 6,64l/100km (miasto + trasy), ale większość to Trójmiasto (95%)

:th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zrobiłem trasę Wawa - GD- Wawa, tankowałem w powrotnej drodze w Ostródzie 710 km(rezerwa jeszcze się nie świeciła, ale było blisko) z czego 250 po mieście i zatankowałem 54l

Jazda raczej dynamiczna do GD 3.40h, powrót 4.20h

Miasto nie wiem , nie miałem okazji wyjeździć całego baku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto w maksymalnym korku do 13-15

:shocked: .. a mowia ze dizle sa oszczedne .... :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13-15 to wskazania FISa od momentu wyjechania z mineralnej w kierunku trasy siekierkowskiej, jak juz wjechalem na trase i korek zniknal - spalanie spadlo momentalnie do 10,5 :)

4,9 na FIS-ie chwilowe, czy 4,9 średnia z trasy ? jak to obliczyłeś, bo generalnie to nie wierzę w 4,9 w 2.5 TDI

Jest mozliwe, ale to juz totalny hardcore. Przy jezdzie 90-100 spalanie jest bardzo male.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Powinno tutaj paść inne pytanie, czemu u Ciebie pod maską nie siedzi jeszcze turbinka od 130PD i stado dodatkowych mułów :mrgreen:

wszystko w swoim czasie ;-) ... ale co by uchylic troszke tajemnicy ... pewne kroki zostaly juz podjete ... :twisted:

daj nam znac jakie beda wyniki po zmianie turbinki z 131KM BO JESTEM BARDZO CIEKAWY :mysli: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy spokojnej jeździe (ok. 100 km/h) robię na zbiorniku ok 1100 km.

Ale to trudno nazwać jazdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22l-225km miasto max 20km,reszta w trasie totalnie nie oszczedna za czasto gaz w podlodze :kox: Wiec 1.8T niezle potrafi zassac :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start z zimnego silnika, reset FIS-a, blokada 2-giego biegu, bardzo dynamiczna jazda po zatłoczonym mieście (około 4 km)

--> 32.5 l / 100 km (w/g FIS-a)

Potem postój 2-3 h i powrót dłuższą trasą (razem około 11 km) tyle że silnik juz po postoju bardzo szybko sie nagrzał, jazda bardzo dynamiczna też na blokadzie 2-giego biegu

--> średnia z całego wypadu: 26.9 l / 100 km.

Gdy silnik już ciepły to pomimo że bardzo go cisęłem średnia cały czas spadała, ciekawe na ilu by sie zatrzymała dla blokady 2 w mieście.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...