Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Cayman, najbardziej wiarygodnym wynikiem bedzie jak zatankujesz do pelna az do odbicia.

Przejezdzasz 500km czy do rezerwy i tankujesz znowu do odbicia.

Bo te twoje 2 litry to nie wiadomo jak liczyc, czy do konca zbiornika czy do rezerwy.

Tak właśnie któregoś nia zrobię

Pikus --> mam pytanko, jakie felgi i oponki masz na swojej niuni w avatarze? Wygląda ciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

oj chlopaki chlopaki....TDI faktycznie moze spalic malo (3,2 przy trasie bez zadnego stopu 70km/h...ale co to za jazda :P ) ale bez jaj! dynamiczna trasa (bez autostrady) to wyjdzie ok6 po miescie to lekko 6-7 i cudow neima...jak sie buta ma w podlodze to nawet i pod 10 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam jeździłem do pracy 95 km - 12 km lokalne drogi, 14 km Wrocław i reszta autostrada A4 (min 110 maks. 150 km/h) to spalała średnio 5,75 ON - klima włączana różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tak: tankuję auto do pełna z odpowietrzeniem aż sie przelewa nastepnie jezdzę ąż zapali sie kontrolka wtedy tankuje tak samo i dziele ilosc litrów które sie zmiesciły do zbiornika i mam wynik

a oto moje wyniki sprawdzone po kilka razy:

jazda do 140 km/h przejechane 1140 km do zbiornika zmieściło sie 62.5 litra wynik 5.48 na 100km

jazda do 100km/h 1240km do zbiornika wlałem 63 litry wynik 5 litrów na 100km

naprawde te wyniki sprawdzaja mi sie non stop zreszta nie mam interesu żeby zmyslać,a jak któs nie wierzy niech dalej jezdzi benzyna i na zbiorniku robi 750km, ja bede jezdził diselkiem i robił na baku 1100/1200km.Ktoś mówił, że oszczedza na ubezpieczeniu, tylko zapomniał ze za ubezpieczenie płaci raz w roku a tankuje jak duzo jezdzi 2 razy w miesiacu. dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi srednia z ostatnich 9000km wyszła dokładnie 5,77L/100km w tym 65%trasa/35%miasto i zawsze tankowane po korek więc wynik nadzwyczaj obiektywny, jestem zachwycony osiągami/spalaniem a przez co i za sięgiem.. Lać i śmigać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatni miesiąc przeliczyłem inaczej...

koszt przejechania 100 kilmetrów : ~23 zł

(no tak z grubsza.. bo nie dość dokładnie oszacowana jest ilość kilometrów przejechana w listopadzie - wiem ile przejechałem w X i XI, to podzieliłem na pół)

Koszta w samym listopadzie : 341 zł za paliwo (a jeszcze małe auto żony na Pb .... :/ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pre_pl, nieźle

też lubie sobie robić pewne statystyki i wyszło mi że w tym roku (oczywiście bez grudnia) na gnój wydałem 4985zł :shock:

czasem się zastanawiam ile innych przyjemności byłoby za to :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc u mnie na LPG spalanie waha się miedzy 10,5 a 11,5l . Trasa do pracy 10 km i 1km w mieście + wypada na autostradę A8 i tam koniecznie zaliczam 200km/h.Te liczby ciągle powodują ze myslę o TDI ale co wjadę na A8 i pędzę 200 km/h i słyszę przyjemny szum silnika bęzyn. to odwlekam tą moją decyzję o zmianie na "traktorek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę się pochwalić, że u mnie średnio po mieście lekką nogą to tak 6.5/L. Mój rekord to 4.5L, ale to jechałem równomiernie 60Km/h (120Km) takimi szerokimi drogami, gdzie żadko auta jeżdzą, a skrzynia automat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Was......miałem B5 1,9TDI z chipem w sumie 115 kucy i paliło w miescie 9-10 litrów trasa ok 6 litrów ( przy spokojnej jeździe)

Teraz B6 1,9 TDI 130 kucy 6 biegów i pali.........miasto średnio 8-9( fis tak pokazuje) litórw trasa hm.....pewnei jak by sie jechało wolniutko to z 6-stke ale nie miałem okazji tego sprawdzić bo ostatnio to tylko autobany i spalanie wychodzi miedzy 9-10,5 litra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...