Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio byłem nad morzem - trasa przez całą Polskę - 700 km w jedną stronę, jazda w nocy w 4 osoby + bagaże, w miarę puste drogi, dość dynamiczna i bardzo płynna jazda, gumy 225/45/17 wyszło 5,5 l/100 km :naughty:

Z powrotem wyjechaliśmy nad ranem ok. godziny 3:30, jechaliśmy inną trasą, równo w połowie drogi - na autostradzie A2 klima na ON, bo o 7:00 pokazywało już 23*C, dość duży ruch ale w miarę płynny. Spalanie średnie całej powrotnej trasy po przeliczeniu 6,8l/100km. Mogłoby być pewnie dużo niżej bo dość znacznie średnią podniosła trasa A2 z Poznania na Łódź, przez 150 km prawie cały czas but 150-170km/h z włączoną klimą :gwizdanie:

Ogólnie na baku prawie zawsze robie około 1000 km, + - 50 km, co daje spalanie średnie na poziomie 6 litrów, 30%miasto 70% trasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

pozazdrościć:) Ja ostatnio w 4 osoby+bagaże zrobiłem traskę do Zakopanego (razem wyszło 750km), z czego musiałem swoje odstać na zakopiance, a potem trochę pojeździć po Krakowie. Klima włączona, prędkość 120-150, od Częstochowy do Łodzi non stop tempomat na 110km/h i bardzo płynna jazda. Spalanie wg FIS - 6,3. Fakt - moje auto to automat, ale i tak wydaje mi się, że trochę za dużo spalił - jadąc full ekonomicznie samemu mogę zejść do 5,7. Jak to wygląda u Was (tylko w automatach)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 osoby 4 rowery na dachu bagar pełen po sam sufit w tym (adaptery,mixer,kolumny odsłuchowe, jakieś tam bagaże + za 5 osobę robiły płyty) w sumie masa całkowita wyszłaby ok 2300kg. trasa 400km wawa-mazury-wawa średnie spalanie 8-8,5l prędkości na trasie 110-130 w tym sporo wyprzedzania 85% trasa, skrzynia automat, non stop klima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos nie wierze... :gwizdanie: 6l w Q przy palowaniu ...

Do mojego zatankowałem 53l i zrobiłem 930km w tym połowa trasa załadowny(3 ososby+bagaz)reszta 2 sosby po gorach (Zakopane-Bukowina Tatrz.)obr. do ok 3200.Niezle co??!!

To samo 53l ale jazda jak by mnie Policja goniła but do ziemi czeste przyspieszanie i wyprzedzanie pod gore korki 3 osoby w aucie na trasie Zakopane-Bukowina Tatrzanska=730km srednia 7.3/100!!!Sam jestem pod wrazeniem!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 1.9tdi 110KM afn z chipem na 140KM trasa Słupsk-Dortmund (ok860km) w polsce 100-110km/h a w niemczech wiadomo hi hi ile fabryka(chip) dał tak ok 160-180km/h i komputer pokazał 4,9l/km hm została mi niecała połowa baku,myśle o wiekszej turbinie i wydajniejszych wtryskach i nowym programie,to do ilu może wzrosnąć spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa 70%, Miasto 30%

Dystans przejechany 1004km, na 51 litrach (tankowanie do odstrzału) = 5,1l/100km

Jeżdżę cały czas jednakowo a mam straszny rozstrzał, od 5,1 (to rekord) do 5,9 (to też rekord)

Chyba te dystrybutory w róznych momentach przerywają proces tankowania.

Średnia z 5 tankowań jak w opisie. 5,5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa 90%, Miasto 10% do 100km/h. Auto zalane pod korek, a nawet więcej, było trochę przechylone na lewą strone. Dystans przejechany 1150 do zaświecenia się kontrolki. Ile FIS pokazywał to nie wiem, bo mnie stale oszukuje i nie sprawdzam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje spalanie LPG audi a4 1.8 125KM

- miasto bez klimy 11,5-12l/100km (dynamiczna jazda do 3000 - 3500 obrotów)

- miasto + klima 12,5-13,5l/100km (w miarę dynamiczna do 3000 obrotów) :wink4:

- trasa bez klimy 9l/100km (jazda spokojna do 120 km/h)

- trasa + klima 11 - 11,8l/100km (jazda dynamiczna 160 - 180 km/h, 3500 - 4500 obrotów)

Średnio przy dynamicznej jeździe wychodzi mi 11.8 - 12 l / 100 km LPG!!!!

Średnio przy spokojnej jeździe wychodzi mi 10,5 - 11 l / 100 km LPG!!!!!

Na paliwie nie jeżdżę bo mam gaz :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Mam kolejne 3 tankowania za sobą po wycieczce do Chorwacji. :)

A oto szczegóły:

Wszystkie 100% klima. 3 osoby. Szafa ubrań żony! :naughty: Lodówka jedzonka na czas pobytu. :wink4:

* Pierwsze tankowanie 67 litrów już w Czechach. Więc droga Czechy - Chorwacja. 80% autostrada. Prędkość 140-170 km/h. Jazda dynamiczna. Średnie spalanie 6,2l/100km.

* Drugie tankowanie 66 litrów już w Chrowacji. Dojzad na miejsce. Później kilka wycieczek po Chorwacji (nie tylko autostrady) i powrót w stronę PL. 70% autostrada, reszta drogi lokalne i miejskie. Średnie spalanie 6,3l/100km.

* Trzecie tankowanie 64 litry. Powrót do RP. Prędkość na autostradzie 170-180 km/h. 70% autostrada. Jazda dynamiczna. Średnie spalanie 7l/100km.

Spalanie średnie 6,5 :) Wynik bardzo zadawalający!

P.S. Jakby u Nas były takie autostrady jak w Chorwacji... :kox:

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juszczyn-Wegry(balaton)-460km-spokojny przejazd przez slowacje przepisowy ze wzgledu na jakas akcje policyjna(co najmniej 10 patroli z foto/suszarki)+łapówa 80zł po 30km od granicy :confused4: Wegry predkosc do 120km/h-srednie spalanie 8,5L :kox:

Powrót zwiedzanie miasta Budapeszt spalanie z 8.5 skoczylo do 11,5,potem autostrada 120km/h i przejazd szybszy niz na wegry slowacja tez bez zbednego zamulania tak jak w tamta strone :wallbash: spalanie 9,1L wg mnie jak na S4 to wynik rewelacja :) ale róznica pomiedzy zamulanie 8,5L a 9,1L przy noramlnej jezdzie jest zerowa a psycha nie cierpi :decayed: Predkosci nie byly wysokie we wzgledu na to ich jechal ze mna kolega Paskiem 1,6 w 4 osoby wiec jechalismy spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem 200km na 22 litrach. Prawie cały czas trasa, jakieś 95%, bez gwałtownych przyśpieszeń. Prędkość do 120 km/h. Silnik 1.6 czy one naprawde tak dużo palą??? :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no 11 w trasie przy emeryckiej jeździe to przesada... coś musisz sprawdzić... zacznij od profilu bo tam jakiś 1Z masz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no 11 w trasie przy emeryckiej jeździe to przesada... coś musisz sprawdzić... zacznij od profilu bo tam jakiś 1Z masz...

Bo ja mam 1zetora :decayed: A ten to kumpla. Mój post dotyczący spalania mojego traktora jest troszkę wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje spalanie LPG audi a4 1.8 125KM

- miasto bez klimy 11,5-12l/100km (dynamiczna jazda do 3000 - 3500 obrotów)

- miasto + klima 12,5-13,5l/100km (w miarę dynamiczna do 3000 obrotów) :wink4:

- trasa bez klimy 9l/100km (jazda spokojna do 120 km/h)

- trasa + klima 11 - 11,8l/100km (jazda dynamiczna 160 - 180 km/h, 3500 - 4500 obrotów)

Średnio przy dynamicznej jeździe wychodzi mi 11.8 - 12 l / 100 km LPG!!!!

Średnio przy spokojnej jeździe wychodzi mi 10,5 - 11 l / 100 km LPG!!!!!

Na paliwie nie jeżdżę bo mam gaz :>

dołączam się do wypowiedzi kolegi

GAZ to złoty środek na oszczędnośc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie-zapaliła mi się rezerwa więc zatankowałem na full.Weszło 57 litrów.Dziś mi się zapaliła rezerwa a przejechałem 407 km.Dodam,że jazda po mieście i zmiana biegów 2,5-3000obr/min i jak nie ma potrzeby to nie piłuję więc raczej spokojna jazda.Wszyscy mi mówią że trochę za dużo mi coś pali a wszystkie podzespoły wymienione.Nie mam Fis-u więc nie wiem ile mi średnio pali.Czy przy tych dannych co podałem to można to obliczyć i jak sądzicie-dużo pali?Czekam na jakieś rady i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...