Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Nawigacja inaczej - w nawiewach:)


DeeJay_Kill

Rekomendowane odpowiedzi

kolego mariuszsmietana czym docioles ta obudowe

To jest przedni panel nawigacji. Szlifierka tasmowa, a pozniej mała szlifierka oscylacyjna "zelazko" i drobny papier wodny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjalem sie tematu. Kupilem za pare groszy Larka 35.8

Da sie dociac tak przednia czesc obudowy ze pasuje praktycznie idealnie w srodkowa kratke.

Na duzy plus zasluguje dluga tasma laczaca elektronike i wyswietlacz

wersja robocza

http://s18.postimage.org/e4xyf48ut/P1070474.jpg

:kox: zaje**ście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus

sterowanie i zasilanie rozwiązałeś tak jak poprzednik, czy jakieś własne patenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł. tylko ja mam ochotę na coś takiego: Nawigacja GPS Lark 50.8HD LarkMap z wideorejestratorem.

Może ktoś podsunie jakieś fajne miejsce do zamontowania tego gadżetu? Myślę iż ze względu na tą kamerkę nawiew raczej odpada a przyczepienie do szyby jakoś mi " nie pasuje". Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50.8 ma 5 cala wyswietlacz wiec tak czy siak w nawiew tego nie dasz jak tego 35.7 chyba ze na jakims stelarzy lae wtedy bedzie Ci zaslaniac nawiewy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł. tylko ja mam ochotę na coś takiego: Nawigacja GPS Lark 50.8HD LarkMap z wideorejestratorem.

Może ktoś podsunie jakieś fajne miejsce do zamontowania tego gadżetu? Myślę iż ze względu na tą kamerkę nawiew raczej odpada a przyczepienie do szyby jakoś mi " nie pasuje". Pozdrawiam wszystkich.

No niestety... Że tak powiem albo frytka w oprawce diody albo klamka w doniczce paprotki :decayed:

W tym przypadku nie ma rozwiązania idealnego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealne rozwiazanie to nawigacja ktora mam ja. Z nia jest najmniej kombinacji. A i tak sporo :facepalm: Dzis zostaly poczynione kolejne kroki. Foto pozniej :hi:

---------- Post dopisany at 18:03 ---------- Poprzedni post napisany at 16:21 ----------

P1070498.jpg

Na ta chwile zostaly wyprowadzone przewody:

on/off

audio

zasilanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wpływem tego tematu też już zakupiłem dodatkowe kratki aby sobie na spokojnie w domu coś takiego zrobić :D ale powiedzcie mi koledzy szczególnie Ci którzy już to mają na samochodzie czy Navi nie ma problemu ze znajdowaniem satelit jak jest tak zabudowana? Czy może tak jak kolega Mariusz wyprowadził parę elementów na zewnątrz warto by też zrobić podobnie z anteną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wpływem tego tematu też już zakupiłem dodatkowe kratki aby sobie na spokojnie w domu coś takiego zrobić :D ale powiedzcie mi koledzy szczególnie Ci którzy już to mają na samochodzie czy Navi nie ma problemu ze znajdowaniem satelit jak jest tak zabudowana? Czy może tak jak kolega Mariusz wyprowadził parę elementów na zewnątrz warto by też zrobić podobnie z anteną?

Proponuje wlozyc navi do schowka pasazera i obserwowac jej zachowanie. To najlatwiejszy sposob do sprawdzenia zasiegu :naughty:

Niestety nie posiadam zadnej wiedzy na temat przedluzenia przewodu anteny. Podejrzewam ze nie mozna tego robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samą antenę można spokojnie wyprowadzić nawet na dach, co zresztą się stosuje, to nie jest problem, chodziło mi tylko o to czy w związku z zabudową w ten sposób navi nie pojawiły się u kogoś problemy z odbiorem. Ogólnie przyjmuje się, że navi powinna widzieć niebo a najlepiej jakiś kąt nieba (będzie miała problem z sygnałem gdy będzie korytarzu między wąską zabudową). Ale spróbuje zrobić tak jak mówisz kolego zobaczymy o ile spadnie sygnał.

Pozdrawiam

Pod wpływem tego tematu też już zakupiłem dodatkowe kratki aby sobie na spokojnie w domu coś takiego zrobić :D ale powiedzcie mi koledzy szczególnie Ci którzy już to mają na samochodzie czy Navi nie ma problemu ze znajdowaniem satelit jak jest tak zabudowana? Czy może tak jak kolega Mariusz wyprowadził parę elementów na zewnątrz warto by też zrobić podobnie z anteną?

Proponuje wlozyc navi do schowka pasazera i obserwowac jej zachowanie. To najlatwiejszy sposob do sprawdzenia zasiegu :naughty:

Niestety nie posiadam zadnej wiedzy na temat przedluzenia przewodu anteny. Podejrzewam ze nie mozna tego robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis odblokowalem navigacje, jutro bede testowal ja - jak sprawdzi sie gdy podlaczymy ja pod emulator. Na super efekt nie licze no ale... moze cos z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widzisz na mojej fotce, antena jest montowana na przewodzie, takze nie ma problemu z przedluzeniem tego :wink:

* jeden mały szczegół. długość anteny czyt. przewodu, może mieć znaczenie dla właściwego odbioru sygnału

:dziura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widzisz na mojej fotce, antena jest montowana na przewodzie, takze nie ma problemu z przedluzeniem tego :wink:

* jeden mały szczegół. długość anteny czyt. przewodu, może mieć znaczenie dla właściwego odbioru sygnału

:dziura:

Przeciez napisalem to posta wszczesniej :facepalm: nie doslownie no ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...