Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

cześć jaki lejesz olej do silnika już jest tyle rożnych opinii ze można zgłupieć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Będzie miodzio ;-)

A ile TBN ma Castrol Diesel Magnatec 5W40 ?

Nie wiem czy o ten Ci chodzi:

http://www.cassol.ro/docs/%28EN%29%20Magnatec%20Diesel%205W-40%20DPF.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dane od Castrol, wcale nie sa az takie tragiczne. Duzo olei ma podobne TBN. A wiekszosc firm wogóle tego parametru nie podaje.

Moze problem z tym olejem lezy gdzies indziej...?

Przykładowo...

Motul 8100 X-Clean C3 5W40

Viscosity grade SAE J 300 5W-40

Density at 20°C (68°F) ASTM D1298 0.845

Viscosity at 40°C (104°F) ASTM D445 84.7 mm2/s

Viscosity at 100°C (212°F) ASTM D445 14.1 mm2/s

Viscosity HTHS at 150°C (302°F) ASTM D4741 3.6 mPa.s

Viscosity index ASTM D2270 172

Pour point ASTM D97 -39°C / -38.2°F

Flash point ASTM D92 234°C / 453.2°F

Sulfated ash ASTM D874 0.80% weight

TBN ASTM D2896 7.5 mg KOH/g

PS. Jak by sie komus nudziło to moze sobie to forum poczytac. Nie o olej chodzi, ale ciekawostki tam sa.

Forum mechaniczne - forum dla mechanikw :: - Koszt podpicia komputera do samochodu

Np. podpiecie kompa i skasowanie błedów... od 50 do 150zł

Przełozenie silnika 1.9 tdi... od 200 do 300 zł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym sie tylko upewnic czy do AHF 1.9TDi (Golf IV), smialo lac 5W40, czy jednak 10W40 tak jak radza na forum golfa ... ?

Zawsze ppdziwialem to forum....

Druciarze coraz lepsi...

tylko mnie tu tak nie nazywac, golf 4 to moj pierwszy VW, wczesniej mialem Renaulta, a pozniej 4 audi (2x80 i 2xA4), jakoze obyty jestem na forum chcialem sie upewnic w swoim przekonaniu ze jednak 5w40 bedzie odpowiednim olejem jaki mam zalac. Motul x-cess to dobry wybor w tym momencie?? :)

valvoline synpower 5w40

juz kupilem Motul 8100 X-Cess 5W40.

Mozecie powiedziec tak na przyszlosc jak zachowuje sie silnik wzgledem obu olei?

Motul 8100 X-Cess 5W40 oraz valvoline synpower 5w40

Motula jeszcze nie zalalem, jutro to zrobie, obecnie na tym 10w40 nie slychac ze podjezdza pod dom. Jest szansa ze przechodzac z 10w40 na 5w40 silnik bedzie glosniejszy?

bedzie ciszej ,jak miałem afn i zalewałem synpower silnik elegancko cykał,

---------- Post dopisany at 23:41 ---------- Poprzedni post napisany at 23:33 ----------

Witam!!

Jutro wujaszek planuje wymiane oleju w A6 2007r 2.0 TDI 140km w silniku i skrzyni.Jaki olej zalac najlepiej??Silnikowy 5w30?? Skrzynia??

Dzieki za POMOC:wink:

np. valvoline SynPower XL-III 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełozenie silnika 1.9 tdi... od 200 do 300 zł....

Przełożenie gołego słupka za 300zł? Niezłym ktoś musi być murzynem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to wychodziło by na to że Castrol nie ma tak tragicznego TBN... Po tyle samo ma Motul Specific 5W40 czy X-Clean 5W40, X-Cess ma 10 :decayed:

Nie zmienia to faktu że Castrola już nie kupie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to wychodziło by na to że Castrol nie ma tak tragicznego TBN... Po tyle samo ma Motul Specific 5W40 czy X-Clean 5W40, X-Cess ma 10 :decayed:

Nie zmienia to faktu że Castrola już nie kupie ;)

Juz miałem nadzieję, że Carlos* cię przekonał. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko ile ten Castrol rozlewany w Polsce ma wspólnego z tym co piszą w karcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde czytam i czytam i mam wrażenie że tu sami chemicy albo nawet alchemicy...

Większość postów kwalifikuje się do nagrody Nobla w dziedzinie chemii.

Lać dobry i sprawdzony markowy olej...zmieniać regularnie i tyle. No wyjątkiem będą chyba ci którzy mieszkają na kole podbiegunowym :-)

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde czytam i czytam i mam wrażenie że tu sami chemicy albo nawet alchemicy...

Takie czasy, że trzeba znac się na wszystkim. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość postów kwalifikuje się do nagrody Nobla w dziedzinie chemii.

I dlatego tez jest to jedno z najlepszych forum w Polsce. A może i najlepsze.

Wystarczy poczytać na innych forum, jak koledzy powołują się lub cytują wypowiedzi z forum a4-klub.

Oczywiscie wątek "Jaki olej do TDI" is the best...

PS. Wyraz forum nie ma liczby mnogiej.

---------- Post dopisany at 21:07 ---------- Poprzedni post napisany at 21:01 ----------

Lać dobry i sprawdzony markowy olej...

Tylko skad statystyczny Kowalski ktory wlasnie nabył Audi A-4 (nówka nie smiganą z D....) ma wiedziec jaki to dobry, sprawdzony i markowy olej.

A tu własnie moze się wszystkiego dowiedziec.

Pozdrawiam :smiley:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość postów kwalifikuje się do nagrody Nobla w dziedzinie chemii.

I dlatego tez jest to jedno z najlepszych forum w Polsce. A może i najlepsze.

Wystarczy poczytać na innych forum, jak koledzy powołują się lub cytują wypowiedzi z forum a4-klub.

Oczywiscie wątek "Jaki olej do TDI" is the best...

PS. Wyraz forum nie ma liczby mnogiej.

---------- Post dopisany at 21:07 ---------- Poprzedni post napisany at 21:01 ----------

Lać dobry i sprawdzony markowy olej...

Tylko skad statystyczny Kowalski ktory wlasnie nabył Audi A-4 (nówka nie smiganą z D....) ma wiedziec jaki to dobry, sprawdzony i markowy olej.

A tu własnie moze się wszystkiego dowiedziec.

Pozdrawiam :smiley:

Skąd? Jak już wielu pisało z pierwszego postu w którym wszystko jest ładnie i lopatologicznie opisane.

Pierwszy post powinien być aktualizowany i tyle. Tak naprawdę z tego wątku zrobił się śmietnik a niektórzy to chyba się lubuja w licytowaniu na poszczególne wartości z kart wybranych produktów.

P.S czy ja w swojej wypowiedzi użyłem liczby mnogiej słowa forum?

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, i jeszcze jedno...

Nie trzeba byc chemikiem itp, zeby z internetu nauczyc sie doskonale znajomosci w danej dziedzinie. Np. oleje.

Wiekszosc ludzi tu na forum ma wieksze wiadomosci niz niejeden mechanik samochodowy.

Oczywiscie nie ujmujac nic profesji mechanika. Mamy tu paru kolegow ktorzy pracuja w tym zawodzie i naprawde sa doskonali.

Takim przykładem np. moze byc kolega devastation... Ale On jest zawodowcem.

Sa rowniez amatorzy w tej dziedzinie (samochodowej) i tak np. kolega Sztomel... ktory jest jednym z najlepszych diagnostykow w Polsce.

A nauczył sie wszystkiego pare lat temu po swoim fatalnym doswiadczeniu w warsztacie samochodowy.

Kiedys juz opisywałam jak pare lat temu (moje poczatki z Audi) koledzy polecili zrobienie mi logow.

Pojechałam do jednego z bardziej znanych zakładów elektoro-mechaniki w okolicy.

Na placu stały Mercedesy, BMW itp. auta. Poprosiłam pana mechanika( kierownik) o zrobienie logow.

Na poczatku wogole nie wiedział o co chodzi. Jak mu wkoncu wyjasniłam ze koledzy na forum poradzili mi zrobienie logow, to sie wysmiał.

A potem mowi... i co pani wierzy w to co pisza na forum... ja tu prowadze zakład od 20 lat i nigdy zadnych logow nie robilem.

Mam skaner i tym sprawdzam co dzieje sie w aucie, a potem naprawiam... i wszyscy klienci zawsze byli zadowolen.

Ale zebym jezdzł i robił jakies logi... to nie.

Wiec kupiłam sobie kabelek (poczytałam na forum i w internecie co i jak) i teraz sama robie logi.

A mechanikiem ani diagnosta nie jestem... tak ze wszystkiego mozna sie nauczyc.

I tak jak napisał kolega jihaad... takie czasy....

Sorki za OT... i taki długi teks.

PS. Kolego Marcin... absolutnie nie uzyłes liczby mnogiej słowa forum. To ja piszac o forum w liczbie mnogiej, napisalam ten wyraz w liczbie pojedynczej.

Dlatego pozwoliłam sobie to odnotowac... aby ktos sobie cos nie pomyslał.

Miłego wieczoru

Dana

PS. W ciagu ostatnich paru lat, juz kilkakrotnie było mowione o zatrzymaniu tego watku. Ale z przyczyn obiektywnych jest to niemozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, i jeszcze jedno...

Nie trzeba byc chemikiem itp, zeby z internetu nauczyc sie doskonale znajomosci w danej dziedzinie. Np. oleje.

Wiekszosc ludzi tu na forum ma wieksze wiadomosci niz nie jeden mechanik samochodowy.

Oczywiscie nie ujmujac nic profesji mechanika. Mamy tu paru kolegow ktorzy pracuja w tym zawodzie i naprawde sa doskonali.

Takim przykładem np. moze byc kolega devastation... Ale On jest zawodowcem.

Sa rowniez amatorzy w tej dziedzinie (samochodowej) i tak np. kolega Sztomel... ktory jest jednym z najlepszych diagnostykow w Polsce.

A nauczył sie wszystkiego pare lat temu po swoim fatalnym doswiadczeniu w warsztacie samochodowy.

Kiedys juz opisywałam jak pare lat temu (moje poczatki z Audi) koledzy polecili zrobienie mi logow.

Pojechałam do jednego z bardziej znanych zakładów elektoro-mechaniki w okolicy.

Na placu stały Mercedesy, BMW itp. auta. Poprosiłam pana mechanika( kierownik) o zrobienie logow.

Na poczatku wogole nie wiedział o co chodzi. Jak mu wkoncu wyjasniłam ze koledzy na forum poradzili mi zrobienie logow, to sie wysmiał.

A potem mowi... i co pani wierzy w to co pisza na forum... ja tu prowadze zakład od 20 lat i nigdy zadnych logow nie robilem.

Mam skaner i tym sprawdzam co dzieje sie w aucie, a potem naprawiam... i wszyscy klienci zawsze byli zadowolen.

Ale zebym jezdzł i robił jakies logi... to nie.

Wiec kupiłam sobie kabelek (poczytałam na forum i w internecie co i jak) i teraz samo robie logi.

A ani mechanikiem ani diagnosta nie jestem... tak ze wszystkiego mozna sie nauczyc.

I tak jak napisał kolega jihaad... takie czasy....

Sorki za OT... i taki długi teks.

PS. Kolego Marcin... absolutnie nie uzyłes liczby mnogiej słowa forum. To ja piszac o forum w liczbie mnogiej, napisalam ten wyraz w liczbie pojedynczej.

Dlatego pozwoliłam sobie to odnotowac... aby ktos sobie cos nie pomyslał.

Miłego wieczoru

Dana

PS. W ciagu ostatnich paru lat, juz kilkakrotnie było mowione o zatrzymaniu tego watku. Ale z przyczyn obiektywnych jest to niemozliwe.

Dana. Ja mogę się podpisać pod twoją wypowiedzią wszystkimi konczynami. :-)

Absolutnie nie podważam wiedzy prawdziwych fachowców z naszego forum.

Nie taka była intencja mojego postu. Na myśli miałem raczej nabijanie przez niektórych, (często nadgorliwych) postów które de facto nic nie wnoszą do tematu.

Tyle na ten temat. Jeżeli kogoś urazilem to bardzo przepraszam...Nie miałem takiego zamiaru.

Raczej chciałem aby wątek znów wrócił na właściwe tory.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin... absolutnie nie ma sprawy. Napisałes wszystko jasno, klarownie i bez urazania.

A ja odpowiedziałam tylko po to aby nawiazac do Twojej wypowiedzi, a nie krytykowac Ciebie.

Koniec OT

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz do Rafinerii Gdańskiej? I nie pytam o to w obronie Motula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz do Rafinerii Gdańskiej? I nie pytam o to w obronie Motula.

Kolega z Gdyni może z Gdańskiem się nie lubią :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam z osobistych doświadczeń że Motul jest olejem przecenianym, w szczególności, że (informację jaką znalazłem na kilku forach) baza do niego jest brana z Rafinerii Gdańskiej

Ejże... jest kolega pewien tego co pisze...?

I co jada z ta baza do Francji...?

Tylko pytam...

PS. Tu jest moj stary post (ankieta) na jakim oleju jezdza forumowicze A4

Nie mam nic przeciwko Valvoline, sama tez kiedys jezdziłam na tym oleju.

Ale prawda jest taka jak ankieta pokazuje....

http://a4-klub.pl/kazdy-temat-20/ankieta-jakim-oleju-jezdzi-239455/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie temat Motula w ogóle nie interesuje. Bazę mogą brać sobie nawet z księżyca. Tylko pytam co jest nie tak z Rafinerią Gdańską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jihaad...

To jest z Rafinerią w Gdańsku co mniej więcej z solą drogową w rzeczach spożywczych :decayed:

Mieszkając w PL powinieneś wiedzieć że u nas są same przekręty :wink:

Nie wiem czy ktoś policzył sobie pod kreską zakup oleju, ja powiem na moim przykładzie :

- Castrol Diesel Magnatec 5W40 4L - 120zł + 1L jakieś 40zł = daje to nam 160zł za 5L Castrola

- Motul 5L Specific czy to X-Cess u Durasa jest za 135zł (aktualnie 130zł w promocji:naughty:) + paczkomat wychodzi nam 139zł za 5-litrową bańkę oleju.

Suma sumarum za Motula płacę mniej niż za sikacza Srastola :naughty:

jihaad bez obrazy ale co... lejesz oliwy z domieszkami srebra i złota do 96 rocznika ? :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...